Kalça estetiği nasıl yapılır?

Kalça estetiği; kalçaların yapısından memnun olmayan kişilerin daha dolgun ve çekici bir görünüme sahip olmaları için başvurduğu estetik operasyondur. Kalça estetiği aynı zamanda popo estetiği olarak da adlandırılmaktadır. Bu operasyon sayesinde kişiler daha çekici bir popoya ve daha dolgun bir kalçaya sahip olmaktadırlar. Kalça estetiğinde amaç; poponun daha dik ve estetik bir görüntü almasını sağlamaktır. Kalça estetiğinin büyük ve basık kalça küçültme ameliyatı, kalçayı dikleştirme ameliyatı ve kalçayı dolgunlaştırma ameliyatı olmak üzere üç çeşidi vardır. Kalça estetiği sırasında hastanın şikayetine ve isteğine bağlı olarak popo germe, popo kaldırma ve popo yapma gibi işlemler uygulanmaktadır. Kalça estetiği ameliyatları çok yönlü olan ameliyatlardır ve hastanın işlem öncesi ön muayeneden geçmesi gerekmekte ve istekleri, arzuları göz önüne bulundurulmalıdır. Kalça estetiği ameliyatları genel anestezi altında yapılmaktadır. Kalça estetiği ameliyatı başlangıcında öncelikle basenlerden, poponun alt ve üst kısımlarından küçük kanüller açılmaktadır. Kanüllerin açıldığı yerden girilerek yağ alma işlemi gerçekleştirilir. Alınan fazla yağlar dik bir popoya sahip olunması için farklı teknikler ile yoğunlaştırılır ve alınan yağlar poponun üst kısmında yer alır. Bu işlem ile basenler daralır aynı zamanda ince bir bel elde edilir. Poponun alt kısmında fazla yağların gitmesi ile daha dik bir görünüm ortaya çıkar. Fazla yağlardan kurtulan popo artık daha dolgun ve estetik bir hal almaktadır.

Bu yazımızda kalça estetiği nasıl yapılır, kalça estetiği hangi yöntemlerle yapılır, kalça estetiği ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer, kalça estetiği ameliyatı avantajları nelerdir, kalça estetiği ameliyatı zararlı mı ve kalça estetiği ameliyatı fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Kalça estetiği hangi yöntemlerle yapılır?

Kalça estetiği tek bir yöntemle değil bir çok yöntemle uygulanmaktadır. Kalça estetiğinde kullanılan yöntemler şöyledir:

Yağ Enjeksiyonu

Liposuction olarak bilinen yağ alma işleminde basen, bel ve alt popodan fazla olan yağlar alınmaktadır. Fazla yağların alınması ile dik bir popo elde edilir.

Dolgu Enjeksiyonu

Kalça estetiği yöntemleri arasında yer alan dolgu enjeksiyonu ile popo büyütme işlemi uygulanmaktadır. Operasyon sırasında çeşitli dolgu maddeleri kullanılarak yuvarlak ve şekilli bir popo kazandırılır.

Silikon

Liposuction adı verilen yağ alma işlemi yetersiz kaldığı durumlarda silikon ile popo şekillendirme işlemine başvurulur. Silikon yönteminde de amaç, şekilli ve dik bir popo elde etmektir.

Kalça estetiği ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer?

Kalça estetiği ameliyatı iyileşme süreci hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Kalça estetiği ameliyatı geçirmiş olan ve operasyon sonrası önerilen tavsiyelere uymayanlarda bu süreç daha da uzayabilir. Kalça estetiği ameliyatı iyileşme süreci yaklaşık bir hafta olup bu süreç içerisinde popo üzerine oturmamaları önerilir.

Kalça estetiği ameliyatı avantajları nelerdir?

Kalça estetiği ameliyatı yaptırmış olan kişilere operasyonun sağladığı bir çok yöntem bulunmaktadır. Kalça estetiği ameliyatı avantajları şu şekildedir:

 • Hastalar daha dolgun bir popo görünümüne sahip olurlar.
 • Daha dik bir popo görünümü sunar.
 • Kişilerin şikayet ettikleri durum ortadan kalkar.
 • Daha kıvrımlı bir vücut şekli oluşur.
 • Kişilerin kendilerine olan özgüvenleri artar.
 • Daha genç bir görünüm elde edilir.

Kalça estetiği ameliyatı zararlı mı?

Kalça estetiği ameliyatı uzman doktorlar tarafından yapıldığı taktirde herhangi bir zarar ortaya çıkmaz. Kalça estetiği ameliyatı kişilerin kavuşmak istediği vücut yapısına onları kavuşturmayı amaçlamaktadır.

Kalça estetiği fiyatları ne kadar?

Kalça estetiği fiyatları kişinin arzu ve istekleri, işlemin yapılacağı hastane doğrultusunda farklılık gösterebilir. Kalça estetiği fiyatları, kalça estetiği, popo estetiği, popo estetiği fiyatları konusunda detaylı bilgi için hastanemiz estetik cerrahi servisi ile iletişime geçebilir daha fazla bilgi için whatsapp irtibat hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Estetik Cerrahi

  Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

  Merkezimizden Fotoğraflar