Mastopeksi (meme dikleştirme) nedir?

Mastopeksi; çeşitli sebeplerden dolayı memelerde oluşan estetik bozuklukları sonucu daha genç bir meme görüntüsü elde etmek amacı ile uygulanmaktadır. Meme dikleştirme olarak bilinen mastopeksi; memelerin zamanla yerçekimine yenik düşmesi ile dik formunu kaybederek aşağıya doğru sarkması sonucu yapılmaktadır. Mastopeksi operasyonu için hiçbir sağlık sorunu olmayan kişiler uygundur fakat hamilelik ve emzirme dönemlerinde yapılması pek önerilmemektedir. Meme yapısından memnun olmayan kişiler mastopeksi operasyonunu yaptırmak istemekte, istedikleri kadar aynı zamanda işlemden şüpheci de olmaktadırlar. Mastopeksi sonrası eski estetik görünümüne sahip olan kişiler tekrar sarkmaları konusunda endişe duymaktadır. Operasyon sonrası memeler hemen formunu kaybedecek diye bir durum söz konusu değildir, memelere kazandırılan dik duruş uzun bir zaman kendini muhafaza etmektedir. Eğer mastopeksi operasyonu sırasında silikon protezler kullanılırsa kalıcılık süresi uzamaktadır.

Bu yazımızda mastopeksi (meme dikleştirme) nedir, mastopeksi ameliyatı nasıl yapılır, mastopeksi iyileşme süreci ne kadar sürer, mastopeksi zararlı mı ve mastopeksi fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Mastopeksi ameliyatı nasıl yapılır?

Mastopeksi ameliyatı sarkmış göğüslerin görünümünden şikâyetçi olan hastalar için yapılmaktadır. Mastopeksi ameliyatı genel anestezi altında yapılarak yaklaşık olarak 1-2 saat sürmektedir. Göğüs içinde sarkıklığa sebep olan der parçaları çıkarılmaktadır ve göğüs ucu yukarı çekilmektedir. Meme ucundaki işlem bölgeleri operasyon sonrası bandajlarla kapatılarak hastanın sporcu sütyeni takması istenilir. İşlem bölgesinde operasyon sonrası şişlik ve kızarıklıklar oluşabilir fakat endişe edilecek bir durum olmayıp 3-4 gün içerisinde kaybolmaktadır. Mastopeksi ameliyatı çoğunlukla hastanede kalmayı gerektirmez.

Mastopeksi iyileşme süreci ne kadar sürer?

Meme dikleştirme ameliyatı iyileşme süreci ve ameliyat bölgesinin ne zaman tamamen iyileşeceği merak konusu olmaktadır. Mastopeksi ameliyatı sonrası hastalar aynı gün içinde taburcu edilebilmektedir. İşlem bölgesinin iyileşmesi 10-15 günü bulmaktadır. Meme dokusunun kendine gelmesi için gereken süre 3 ayı bulmaktadır.

Mastopeksi zararlı mı?

Mastopeksi operasyonu hastalar için zarar teşkil eden bir durum değildir. Uzman doktorlar ve uygun şartlarda yapıldığı takdirde hasta istediği estetik görünüme sahip olacaktır. Mastopeksi zararlı bir uygulama değildir aksine memelerde oluşan sarkmaları gidererek hastaya olumlu sonuçlar sunmaktadır.

Mastopeksi fiyatları ne kadar?

Mastopeksi fiyatları hastanın tıbbi durumuna ve yapılacak olan işlem türüne göre değişkenlik göstermektedir. Mastopeksi, meme dikleştirme, meme dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgiyi hastanemiz estetik cerrahi servisinden alabilir daha fazla bilgi için whatsapp iletişim hattından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Estetik Cerrahi

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

    Merkezimizden Fotoğraflar