Meme büyütme ameliyatı nedir?

Memelerin küçük olması kadınlar için travma yaratacak bir durum haline gelebilmektedir. Onları hem normal yaşantılarında hem de cinsel yaşamlarında kötü hissetmeye itmektedir. Meme yapısı küçük olan kadınlar meme büyütme estetiği yaptırmak istemektedirler ve sonuçları olumlu yönde olmaktadır. Küçük bir göğüs yapısına sahip olmak kadınlar için psikolojik bir sorun haline gelebileceği için estetik operasyon yaptırmayı istemeleri oldukça doğaldır. Meme büyütme ameliyatı; kadınların göğüs yapısının istenilen ölçülerde olmaması durumunda başvurduğu bir estetik operasyondur. Göğüslerin küçük olması doğuştan ya da hamilelik sonrası hacim kaybı ile meydana gelebilmektedir.

Meme büyütme ameliyatları 18 yaşını doldurmuş her kişiye uygulanabilecek bir operasyondur. Fakat yakın zamanda gebelik planlayan, emzirmeye devam eden ve sık kilo alıp veren kadınlar için meme büyütme ameliyatı uygun görülmemektedir. Günümüzde meme büyütme ameliyatı adına geliştirilmiş birçok operasyon bulunmaktadır ve etkili sonuçlar da alınmaktadır. Meme büyütme ameliyatı, uzman plastik cerrahlar tarafından anestezi eşliğinde uygulanmaktadır. Meme büyütme ameliyatında amaç; kişinin istediği göğüs yapısını oluşturmak ve göğüslere istenilen ölçüde hacim kazandırmaktadır. Meme büyütme estetiği için içi silikon dolu jel protezler kullanılmaktadır ve çoğunlukla bu yöntem tercih edilmektedir. Meme büyütme ameliyatları için meme implantı yöntemi daha kalıcı olduğu için daha çok tercih meselesi olmaktadır.

Bu yazımızda meme büyütme ameliyatı nedir, meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır, meme büyütme ameliyatı kimler için uygundur ve meme büyütme ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer sorularını detaylı olarak cevaplandıracağız.

Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Meme büyütme ameliyatı olmaya karar veren kişiler ufak da olsa bir korku ve endişe yaşamaktadırlar fakat operasyon sonrası etkili sonuçlar alınması durumunda bu korku ve endişe çoğunlukla baskılanmaktadır. Meme büyütme ameliyatı, uzman plastik cerrahlar tarafından yapılmakta olup genel anestezi eşliğinde operasyon başlatılmaktadır. Ameliyat öncesi, muayene ile kişinin sahip olmak istediği göğüs yapısı anatomik olarak çizilir ve detaylı olarak kişi ile görüşülmektedir. Meme büyütme ameliyatı sırasında meme protezi; koltuk altından, meme altından veya meme ucundan yerleştirilebilir fakat çoğunlukla meme altından açılan 4-5 cm’lik kesilerle meme protezi uygulaması yapılmaktadır. Kesinlikle silikonlar meme dokusu içerisine konulmamakta, meme dokusunun altına ya da göğüs kafesinin önünde yer alan kasın alt kısmına konulmaktadır. Meme büyütme ameliyatı yaklaşık olarak 45-60 dakika gibi bir sürede tamamlanır ve bu süre kişiden kişiye değişmektedir.

Meme büyütme ameliyatı kimler için uygundur?

Meme büyütme ameliyatı; 18 yaşını doldurmuş kadınlar için uygun bir operasyon şeklidir. Fakat uygulanamadığı bazı kritik durumlar vardır ve onlar; emziren anneler, gebelik planlayan kadınlar ve sık kilo alıp veren kadınlar olarak sıralanabilir. Meme yapısından şikayetçi olan ve istediği görünüme sahip olmayan kadınlar için ideal bir estetik operasyondur.

Meme büyütme ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer?

Meme büyütme ameliyatı sonrası kişiler ilk 6 saat sonra sıvı alımına başlamaktadır ve ilk saatlerde hassasiyet ve hafif ağrı oluşması son derece doğal ve geçici bir süreçtir. Ameliyat gününün ertesi günü hastalar evlerine dönebilmekte olup ilk bir hafta sırt üstü yatmaları önerilmektedir. Operasyondan 2 gün sonra duş alımına izin verilmektedir. İlk 4 gün ödem, gerginlik ve renk değişikliği görülmektedir ve bir hafta içerisinde bu komplikasyonlar kendiliğinden geçmektedir. Operasyon yerinde oluşan ödemler geçtiğinde memeler doğal görünüme kavuşmaktadır ve kişiler kendini daha iyi hissetmektedir. Memelerin tam şekline yani formuna kavuşması 4 ila 6 ayı bulabilmektedir ve sadece bu süreç sabır istemektedir. Meme büyütme ameliyatı sonrası iyileşme süreci bir hafta olarak bilinmektedir ve komplikasyonların tamamı bu süre içerisinde yok olmaktadır.

Estetik Cerrahi

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

    Merkezimizden Fotoğraflar