Fransız askısı ile yüz gençleştirme nasıl yapılır?

Fransa’ da geliştirildiği için ismini oradan alan Fransız askısı; içi polyester, dışı silikondan üretilmiş esnek iplerle cildin gerilmesini sağlayan bir yüz germe operasyonudur. Fransız askısı ile yüz gençleştirme ameliyatsız olarak uygulanan bir işlem olup yüz askılama olarak da bilinmektedir. Yüz gençleştirme işleminde kullanılan bu ipler, yüz bölgesindeki sarkmaları ve kırışıklıkları gidermede oldukça etki sağlamaktadır. Operasyonda kullanılan ipler vücut ile uyumlu olduğu için son derece güvenli ve minimal riskler oluşturmaktadır. Yaşa bağlı olarak yüz bölgesinde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana geldikçe kişiler için bu durum oldukça rahatsızlık verici olmaya başlar. Yüzündeki görünümden rahatsız olan ve 30-65 yaş arasındaki erkek ve kadınlarda uygulanabilen bir operasyondur. Fransız askısı ile yüz gençleştirme, ameliyatsız olarak yüzdeki sarkmaları yukarı kaldırarak daha genç bir görünüme kavuşmayı sağlar. Fransız askısı ile yüz gençleştirme lokal anestezi ya da sedasyon altında yaklaşık 45- 60 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Operasyonda işlem yapılacak olan alana medikal ipler yerleştirilir ve iz kalmasının engellenmesi için ipler kulak üzerinden deriye gizlenmektedir. Operasyonda amaç izlerin engellenmesi olup yüze şekil verildikten sonra ipler gerilir ve gizlenileceği yere sabitlenir. Fransız askısı yüz bölgesinde; yanak, çene altı, boyun, kaş ve elmacık kemiklerine uygulanmaktadır. Fransız askısı yüz bölgesinde kullanıldığı gibi göğüslerde, kalçalarda, kollarda ve bacaklarda da kullanılmaktadır.

Bu yazımızda Fransız askısı ile yüz gençleştirme nasıl yapılır, Fransız askısı nedir, Fransız askısı ile kaş kaldırma nasıl yapılır, Fransız askısı ile yüz germe nasıl yapılır, Fransız askısı avantajları nelerdir, Fransız askısı yan etkisi var mı, Fransız askısı yüzde nereye uygulanır ve Fransız askısı iyileşme süreci ne kadar sürer sorularına cevaplar vereceğiz.

Fransız askısı nedir?

Fransız askısı; Fransa’ da geliştirilen iç kısmı polyester dış kısmı silikondan yapılmış esnek bir yapısı olan yüz gençleştirme işlemine tabi tutulan ameliyatsız estetik işlemlerinden biridir.

Fransız askısı ile kaş kaldırma nasıl yapılır?

Kaş kaldırma yüze uygulanan estetik operasyonlar arasındadır. Fransız askısı ile kaş kaldırma; lokal anestezi altında yapılan şakak bölgesindeki saçlı deriden küçük bir kesi ile girilerek kaş etrafındaki dokular iple gerilerek kaşa istenilen şekil verilerek tamamlanmaktadır. Operasyon sırasında oluşturulan izler saçlı deriye gizlendiği için kötü bir görüntü oluşumu engellenir.

Fransız askısı ile yüz germe nasıl yapılır?

Fransız askısı ile yüz germe; yüzde daha genç bir görünüm elde edilmek amacı ile esnek iplerle yüze germe işlemi uygulayan estetik bir operasyondur. Fransız askısı ile yüz germe operasyonunda amaç; lokal anestezi eşliğinde yüzde istenilen bölgeye medikal iplerin yerleştirilmesi ile yüze sahip olunmak istenen şeklin verilmesidir.

Fransız askısı avantajları nelerdir?

Fransız askısı her estetik operasyon gibi kişiye birçok avantaj sağlamaktadır. Fransız askısının avantajları şunlardır:

 • Yüzde meydana gelen sarkmaları toplar
 • Dikişsiz ve acısız ve basit bir operasyon olduğu için hastanede kalmayı gerektirmez.
 • Enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır.
 • Normal yaşama dönme süresi oldukça kısadır.
 • Yara oluşturmaz ve iz bırakmaz.
 • Operasyon sonucunda kişiler istediği yüz hatlarına sahip olabilirler.
 • Yüze estetik ve doğal bir görünüm kazandırır.

Fransız askısı yan etkisi var mı?

Fransız askısı vücut ile uyumlu olduğu için yan etkileri yok denecek kadar azdır. Fransız askısı operasyonu sonrası kısa süreli ve kalıcı olmayan cilt sertliği, ödem ve morarma gibi komplikasyonlar gelişebilir fakat korkulacak bir durum değildir, geçici olarak gelişmektedir. Fransız askısı işlemi sonrası seyrek de olsa kanama görülebilir, bu komplikasyon da geçici bir durumdur. Fransız askısı yaptıran hastaların işlemden sonra bir hafta kontrole gelmeleri gerekmektedir.

Fransız askısı yüzde nereye uygulanır?

Fransız askısı yüz bölgesinde; yanak, çene altı, boyun, kaş ve elmacık kemiklerine uygulanmaktadır.

Fransız askısı iyileşme süreci ne kadar sürer?

Fransız askısı iyileşme süreci hastadan hastaya değişiklik göstermekte olup ortalama 2 gün ile 2 hafta kadar bir süreyi almaktadır.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Estetik Cerrahi

  Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

  Merkezimizden Fotoğraflar