Estetik cerrahi, daha güzel bir görünüm kazanmak için medikal dokunuşların yapıldığı bir sistematiktir.

Estetik cerrahi son yıllarda kişinin hemen her bölgesinde uygulanabilen bir yöntem haline geldi. Yalnızca yüz ve çevresinde değil, bedenin birçok noktasında kişinin güzelleşmesini istediği her yerde rahatlıkla yapılabilmesi de ilgiyi artırmaya yetti.

Yağ Aldırma Hakkında En Çok Merak Edilenler

Yağ aldırma, son yıllarda çok kişi tarafından yaptırılmak istenen estetik operasyonlardan birisidir. Elbette bu kadar popüler olan yöntemin merak edilen noktaları bulunuyor. Bu açıdan değerlendirildiğinde birçok kişi operasyonu kimlerin yaptırabileceği, operasyonun nasıl yapıldığı gibi birçok sorunun cevabını merak ediyor.

Yağ Aldırma Nedir?

Yağ aldırma, kişilerin bedenlerinde oluşan fazla yağların cerrahi operasyonla alınması olarak tanımlanabilir. Karın, uyluk, kalça, kollar ve çene gibi bölgelerde bu operasyon düzenlenebilmektedir. Bu estetik cerrahi, diyet ve egzersize dirençli inatçı yağ ceplerini alarak vücut konturunu ve şeklini iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Yağ Aldırma Zararlı mı?

Yağ AldırmaYağ aldırma zaman zaman tehlikeli gibi lanse edilse de esasen uzman doktorlar tarafından doğru bir şekilde yapıldığında son derece güvenli bir operasyon olması ile öne çıkmaktadır. Ancak elbette her operasyonda olduğu gibi yağ aldırma ile ilişkili potansiyel riskler ve komplikasyonlar vardır. Bunlar arasında kanama, enfeksiyon, yara izi, cilt düzensizlikleri ve anesteziye karşı olumsuz reaksiyonlar sayılabilir.

Yağ Aldırma Kimlere Yapılabilir?

Yağ aldırma operasyonları genel olarak, tek başına diyet ve egzersiz yoluyla kilo vermekte zorlanan ve gidermek istedikleri inatçı yağ bölgelerine sahip kişiler için önerilir. Yağ aldırma prosedürleri için iyi adayların genel sağlık durumu iyi olmalı, ideal kilolarına yakın olmalı ve sonuçları hakkında gerçekçi beklentilere sahip olmalıdırlar.

Yağ aldırma ameliyatı için mutlaka doktorunuzla görüşmeli ve detaylı muayene süreci sonrasında karar vermelisiniz.

Yağ Aldırma Operasyonu Acılı mı?

Yağ aldırma operasyonu sırasında yapılan uygulamalar sayesinde ağrı ve acı hissiyatı ciddi anlamda düşürülmektedir. Ancak elbette zaman zaman bazı hastalar acı hissettiğini söyleyebilmektedir. Dolayısıyla bu konuda doktorunuzla görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ameliyatsız Yağ Aldırma Mümkün mü?

Ameliyatsız yağ aldırma seçenekleri mevcuttur ve son yıllarda giderek daha popüler hale gelmektedir. Özellikle ameliyattan korkan kişilerin çok fazla tercih ettiği yöntemler arasında SculpSure ve truSculpt bulunur.

Bu tedavilerde yağ hücrelerini yok etmek için soğuk, ısı veya enerji bazlı teknoloji kullanır ve bunlar zamanla vücut tarafından doğal olarak yok edilir.

Bölgesel Yağ Aldırma

Bölgesel yağ aldırma, karın, uyluk, kalça veya kollar gibi vücudun belirli bölgelerine odaklanan bir tür prosedürüdür. Bu tip yağ aldırma, vücut konturunu iyileştirmek ve hedeflenen bölgelerdeki inatçı yağ birikintilerini ele almak için tasarlanmıştır. Bölgesel yağ aldırma, geleneksel yöntem veya ultrason yardımlı liposuction gibi çeşitli teknikler kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    Merkezimizden Fotoğraflar