Estetik cerrahi, bireyin fiziksel görünümünü iyileştirmek için yapılan bir ameliyat türüdür. Bu, yüz germe, meme büyütme, liposuction ve karın germe gibi birçok alanda yapılabilir.

Estetik cerrahi, bireylerin kendilerini daha güvenli ve kendinden emin hissetmelerine yardımcı olabilir ve ayrıca benlik saygısını ve öz değerini artırmaya yardımcı olabilir. Yaygın prosedürler arasında, kırışıklıkların giderilmesine ve cilt tonunun iyileştirilmesi gibi pek çok ameliyat vardır.

Kaş Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler

Kaş estetiğinin en merak edilen yönü doğal ve gerçekçi bir görünüm oluşturup, oluşturmadığıdır. Microblading kullanımıyla, gerçek saç görünümünü taklit etmek mümkündür, bu da kişinin bir işlem yaptırdığını başkalarının anlamasını zorlaştırır.

Kaş estetiğinin bir diğer merak edilen yönü de sonuçların uzun ömürlü olması konusundadır. Kalem veya pudra gibi geleneksel makyaj yöntemleriyle kaşların şekli ve rengi gün boyunca solabilir veya dağılabilir. Yapılan özel tekniklerle kişinin cildine bağlı olarak 6 aydan 3 yıla kadar sürebilen yarı kalıcı bir etki elde edilir.

Kaş Estetiği Nedir?

Kaş estetiği, kaşları geliştirmek veya yeniden şekillendirmek için cilt üzerinde kıl benzeri vuruşlar oluşturmak için küçük, elde tutulan bir aletin kullanılmasını içeren kozmetik bir operasyondur. Bu ameliyatı kaşlarında daha belirgin ve parlak bir görünüm elde etmek isteyen kişiler talep etmektedir.

Kaş estetiği, kaşların şeklini, boyutunu ve genel görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek bir kozmetik geliştirme şeklidir.

Kaş Estetiği Nasıl Yapılır?

Kaş estetiği ameliyatı, yüzün önemli bir bölgesine uygulanacağı için öncelikle genel anestezi altında yapılır. Vücudun başka bölgelerinde yer alan yağ dokusu çıkartılarak bu bölgede uygulanmak üzere hazır bekletilir. Yağ dokusu liposuction tekniği ile alınmaktadır. Yağlar kaşın belirgin hale getirilmesi ve bombeli görünüm kazanması için uygulanır. Böylece harika bir görünüm elde edilmiş olur.

Kaş Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Kaş estetiğinde birden çok yöntem kullanılmaktadır. Bunun temel sebebi operasyon yaptırmak isteyen kişilerin farklı sorunlar ile uzmanın karşısına çıkmasıdır. Bu anlamda kaş estetiği yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kaş kaldırma (dolgu veya iple)
  • Fokus Ultrasyon (HIFU) Yöntemi
  • Fraksiyonel Radyo Frekans (Altın iğne) ile kaş kaldırma

Kaş Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş estetiği operasyonu sonrasında hastaların mutlaka uyması gereken durumlar vardır. Doktorunuz ameliyattan önce ya da sonra bunu size anlatır ve verdiği maddeleri harfiyen uygulamanızı ister. Bu noktada uygulanacak maddeleri şöyle sıralayabiliriz:

İlk 24 saat kaş estetiğinde çok önemlidir. Bu nedenle bu zaman diliminde bölgeye kesinlikle su değmemelidir. Etkinliği artırmak için kaş fırçası kullanmak gerekiyor. Bu da kaşların sabit kalmasını sağlar.

Kaş Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Kaş estetiği fiyatları kullanılan cerrahi yöntem, kliniğin yeri, cerrahın nitelikleri ve deneyimi, ekibi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    Merkezimizden Fotoğraflar