Meme ve çevresinde değişiklik yapılması adına düzenlenen operasyona meme estetiği adı verilir. Yapılan ameliyata tıp dünyasında mamoplasti adı da verilmektedir.

Günümüzde birçok kadın gelişen tekniklerle birlikte meme estetiği alanına rağbet etmektedir. Birçok noktada memelerde yapılan düzeltme ve düzenlemeler ile kadınların kendilerine karşı özgüvenli hissetmeye başladığını da söyleyebiliriz. Böylece meme nedeniyle oluşan psikolojik ve fizyolojik sorunlar ortadan kaldırılır.

Meme Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Meme estetiği denildiğinde akla gelen ilk tür meme büyütmedir. Elbette kadınların çok fazla talep ettiği alanlardan birisi büyütme olsa da operasyonun farklı türleri de bulunmaktadır.

Meme küçültme: Genetik faktörler, hormonal durumlar ya da farklı bir nedenle kişilerin memelerinin normalden fazla büyümesi ile bel ve sırt sorunlarının ortaya çıkması meme küçültme ameliyatını gündeme getirir. Redüksiyon Mamoplasti olarak bilinen meme küçültme kişiye hem estetik görünüm kazandırır hem de fizyolojik sağlık kazanılır.

Meme Dikleştirme: Özellikle yaş almaya bağlı olarak memelerin sarkması söz konusu olabilmektedir. Elastik yapısı itibari ile meme yerçekiminin de etkisi ile aşağıya doğru gelmektedir. Bu da dikleştirme ameliyatını gündeme getirmektedir. Bu ameliyat Mastopeksi olarak da bilinmektedir.

Jinekomasti: Meme operasyonları yalnızca kadınlar için gerçekleşmez. Zaman zaman erkekler de jinekomasti operasyonu ile memelerini küçültmek isterler. Meme içerisindeki yağlı doku çıkartılarak operasyon gerçekleştirilir.

Meme Küçültme

Memenin çeşitli nedenlerden dolayı orantısız bir şekilde büyümesi sonucunda hastalar bel, boyun ve sırt ağrısı şikâyeti ile doktora başvurabilir. Bu durumda yapılan incelemelerde memelerin büyüklüğü sorun teşkil ediyorsa meme küçültme yani Redüksiyon Mamoplasti ameliyatı yapılır.

Meme Küçültme Estetiği Yöntemleri

Meme küçültme estetiği yöntemleri noktasında doktorlar birçok teknik uygulayabilirler. Greft tekniği bunlardan birisidir. Bu teknik genellikle yaşça büyük hastalara uygulanır. Kişilerde meme başında bulunan sinir ve damarlar korunmadan gerçekleşen bir operasyondur.

Lazerle meme küçültme de son zamanlarda gelişen teknikle birlikte kendisini gösteren yöntemlerden birisidir. Bu yöntem ile memelerin toparlanması mümkün hale gelir.

Meme Büyütme

Bazı kadınlarda genetik ya da farklı faktörlere bağlı olarak meme büyütme operasyonu gerçekleşebilir. Genellikle meme implantı yerleştirilerek gerçekleşen bu ameliyatlar son zamanlarda izsiz olacak şekilde yapılabilmektedir. Meme büyütme ameliyatı çoğu kez kişilerin kendilerini daha özgüvenli hissetmeleri için yapılır.

Meme Büyütme Estetiği Yöntemleri

Meme büyütme operasyonunda birkaç yöntem kullanılmaktadır. Bunlardan ilki halk arasında çokça silikon olarak bilinen göğüs implantının meme içerisine yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlem sonunda kişinin göğüsleri implant durdukça dik ve büyük bir şekilde kalır. Genel olarak 10 sene kadar implantlar kalabilir. İkinci yöntem ise yağ enjeksiyonudur. Kişinin vücudunun basen, kalça ve göbek gibi çeşitli noktalarından alınan yağlar meme içerisine enjekte edilir ve göğüsün büyümesi hedeflenir. Yağ ile meme büyütme operasyonu bir beden kadar büyüme sağlar.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    Merkezimizden Fotoğraflar