Mamoplasti (meme büyütme – küçültme estetiği) nasıl yapılır?

Göğüs estetiği olarak adlandırılan, meme büyütme – meme küçültme olarak da anılan mamoplasti; memenin görünüşünü değiştirmek ve yeniden şekillendirmek amacı ile uygulanan plastik cerrahi girişimidir. Tıbbi ve estetik açılardan dolayı sadece kadınlarda yapılabilen bir operasyondur. Meme büyüklüğünün simetrisinin sağlanması, gebelik sonrası memedeki hacim kaybının düzelmesi, memelerinin küçük olduğunu düşünenlerin vücut hatlarının düzeltilmesi, meme protezlerinin düzeltilmesi ve memenin yeniden oluşturulması amaçları ile uygulanmaktadır. Mamoplasti ameliyatı sayesinde kişiler, şikayet ettikleri kötü görüntüden kurtulmakta ve estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Mamoplasti sadece estetik amaçlarla değil sağlık sorunları nedeni ile de yapılabilir. Mamoplasti operasyonu yaptırmaya karar veren kişiler operasyon hakkında şüpheci olmakta ve tehlikeli olup olmadığı hakkında endişe duymaktadırlar. Mamoplasti operasyonu hastalar için tehlike arz etmemektedir ve olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Bu yazımızda mamoplasti ( meme büyütme- küçültme estetiği) nedir, mamoplasti ameliyatı nasıl yapılır, mamoplasti iyileşme süreci ne kadar sürer, mamoplasti zararlı mı ve mamoplasti fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Mamoplasti ameliyatı nasıl yapılır?

Mamoplasti bir meme estetiği operasyonudur ve meme büyütme ve küçültme olarak adlandırılır. Meme büyütme ameliyatı 18 yaşından büyük ve meme gelişimini tamamlamış kadınlarda yapılan bir operasyondur. Meme büyütme operasyonu için silikon implantlar kullanılır. Operasyon öncesi hastaya genel anestezi yapılmakta ve memenin yanından ya da altından kesi yapılarak operasyon başlatılır. Kesi yapılan yere implantların yerleştirilmesi sonrası işlem yeri dikilir ve bandajlanır. Operasyon 1-2 saat gibi bir sürede tamamlanmaktadır. İşlem yerine atılan dikişler kendiliğinden kaybolan dikişler değil ise 7 gün içinde alınmaktadır. Mama büyütme operasyonu operasyonu sonrası hastalar ağır kaldırmamalı ve balensiz sütyen takmalıdırlar.

Meme küçültme operasyonu ise meme başının etrafındaki bölgeye kesi atılması ve fazla doku ve yağın alınması ile uygulanmaktadır. Meme küçültme operasyonu da genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon sonrası doktor tarafından tavsiye edilenlere uyulmalı ve aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Mamoplasti iyileşme süreci ne kadar sürer?

Mamoplasti operasyonu sonrası iyileşme süreci 5 ila 7 gün içinde değişmektedir. Hastalar 7 günün sonunda normal yaşamlarına dönebilmektedirler. Operasyondan sonra 3 hafta egzersizlerden uzak durulması önerilir. Operasyondan sonra doktorun önerdiği reçeteye ve programa uyulduğu takdirde iyileşme süreci kısalacaktır. Doktorun verdiği tarihlerde düzenli olarak kontrole de gidilmelidir.

Mamoplasti zararlı mı?

Mamoplasti operasyonu, operasyon için uygun olan kişilere uygulanmaktadır ve zararlı bir operasyon değildir. Her cerrahi girişimin sonrası belirli komplikasyonların gelişmesi gibi mamoplasti sonrası da ağrı, kanama, enfeksiyon ve memede sertlik gibi durumlar gelişebilir.

Mamoplasti fiyatları ne kadar?

Mamoplasti fiyatları; hastanın tıbbi durumu ve operasyon çeşidi doğrultusunda değişkenlik gösterebilir. Operasyonun yapılacağı hastane de fiyatların değişmesinde rol oynamaktadır. Mamoplasti, göğüs estetiği, meme büyütme- küçültme estetiği ve mamoplasti fiyatları hakkında detaylı bilgiyi hastanemiz estetik cerrahi servisinden alabilir, daha fazla bilgi için whatsapp iletişim hattından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Estetik Cerrahi

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

    Merkezimizden Fotoğraflar