Brakioplasti (kol germe) estetiği nasıl yapılır?

Brakioplasti adını alan kol germe işlemi; kolun üst bölgesinde yaşa ve çeşitli nedenlere bağlı olarak sarkmalar oluşması durumunda devreye giren bir estetik operasyondur. Pazı derisi de denilen kolun üst bölgesi yaşlanma, genetik yapı, çokça güneşe maruz kalma, fazla kilo alıp verme gibi durumlar sonrası sarkabilir ve estetik olmayan bir görünüm ortaya çıkarabilir. Brakioplasti operasyonunu kol bölgesinde meydana gelen sarkmalardan ve yağ birikiminden şikayetçi olan hastalar yaptırmakta ve operasyon sonrası son derece memnun kalmaktadır. Kolun üst bölümünde meydana gelmiş olan sarkmalar ve estetik olmayan görünüm kişilerin mutsuzluk kaynaklarından biri olmaktadır. Estetik bir kol derisine sahip olmak isteyen kişiler kol germe estetiğine başvurmaktadır. Kol germe estetiği ameliyat ile gerçekleştirilmekte ve genel ya da lokal anestezi eşliğinde yapılmaktadır. Kol germe ameliyatında amaç; deri altı yağ dokusunun yok edilmesi ve eski kol gerginliğinin tekrar sağlanmasıdır. Kol germe ameliyatı; koltuk altı ya da dirsek içinden küçük bir kesi ile girilerek sarkan fazla deri alınarak estetik bir görünüm kazandırılır. Eğer fazla miktarda yağ birikimi varsa liposuction işlemi de uygulanır ve dikiş yeri estetik dikiş ile kapatılarak iz kalması önlenir. Kol germe ameliyatı yaklaşık olarak 1-3 saat gibi bir zaman diliminde tamamlanır. Brakioplasti operasyonu sonrası hastalar doktor tarafından önerilenlere uymalıdır.

Bu yazımızda brakioplasti (kol germe)  estetiği nedir, kol germe ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer, kol germe estetiği avantajları nelerdir, kol germe ameliyatı zararlı mı ve brakioplasti fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Kol germe ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer?

Kol germe ameliyatı sonrası iyileşme adına yapılabilecek bazı öneriler mevcuttur. Operasyon lokal anestezi ile yapılmış ise hasta aynı gün taburcu olmaktadır, genel anestezi ile yapılması halinde hastanede bir gece istirahat gerekmektedir. Kol germe ameliyatı sonrasındaki ilk günler elastik bantlar kullanılır. Bir hafta içerisinde hasta normal yaşantısı ve aktivitelerini yapabilmektedir. Operasyon sonrası bir ay özel kol korsesi kullanılması önerilir. Kol germe ameliyatı iyileşme süreci yaklaşık olarak bir hafta içerisinde tamamlanır.

Kol germe estetiği avantajları nelerdir?

Kol germe estetiğinin hastalara sağladığı avantajlar bulunmaktadır. Kol germe estetiği avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Sarkan bölgenin yerini estetik bir görünüm almaktadır.
  • Kişilerin kendilerine olan güveni geri gelmektedir.
  • Kol derisine sıkı ve genç bir görünüm sağlar.
  • Kesi yapılan yerlerin dikiş izleri gizlendiği için kötü bir görünüm ortaya çıkmaz.

Kol germe ameliyatı zararlı mı?

Kol germe estetiği yaptıracak olan hastalar zararlı bir işlem olup olmadığı konusunda endişelenirler. Kol germe ameliyatı alanında uzman doktorlar tarafından yapıldığı taktirde kol derisine ve hastaya herhangi bir zarar teşkil etmez.

Brakioplasti fiyatları ne kadar?

Brakioplasti fiyatları; hastanın tanısına ve operasyonun yapılacağı hastaneye bağlı olarak değişmektedir. Brakioplasti, kol germe estetiği, kol germe ameliyatı, brakioplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi için hastanemiz estetik cerrahi servisi ile iletişime geçebilir daha fazla bilgi için whatsapp hattından bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    Merkezimizden Fotoğraflar