Blefaroplasti nedir?

Blefaroplasti adı ile tıpta sıkça anılan göz kapağı estetiği, alt ve üst göz kapaklarında sarkmış deri fazlalıklarının yok edilmesine dair uygulanan bir cerrahi girişimdir. Yaşın ilerlemesi ile beraber vücudun bazı bölümlerinde sarkmalar ve kırışıklıklar oluşabilmektedir ve bu oluşan durumlar kişinin yaşamına olumsuz etki bırakabilmektedir. Göz kapaklarında sarkmaların meydana gelmesi ile beraber göz kapağı düşüklüğü durumu ortaya çıkabilmektedir ve böyle olduğu zaman kişinin görmesinde sıkıntılar oluşabilmektedir.

Blefaroplasti - Göz Kapağı EstetiğiBlefaroplasti, sadece üst göz kapağına ya da sadece alt göz kapağına uygulanabildiği gibi her iki göz kapağına da eşit zamanlı uygulanabilmektedir. Göz kapağı estetiği yaptırmak isteyen kişiler her ne kadar yaptırmak için hevesli olsalar da ufak bir korku ve endişe duymaktadır. Göz kapağı estetiği, alt göz kapağı ve üst göz kapağı olmak üzere iki ayrı şekilde yapılırken her ikisi de aynı zamanda yapılmaktadır. Üst göz kapağı estetiğinde amaç; gözün kıvrımlı alanında bistüri ya da koter adı verilen araçlarla girilerek sarkan dokuların gerdirilerek eski haline getirmektir. Alt göz kapağı estetiğinde ise; kirpiklerin altından küçük bir kesi ile girilerek var ise yağ torbaları çıkarılır, torbalanma olan deriler gerdirilir ve fıtıklaşma noktaları sıkılaştırılır. Blefaroplasti operasyonu sonrası kesi yapılan bölgelerde hastalar iz kalıp kalmayacağı konusunda bir korku yaşamaktadırlar ve böyle bir durum oluşmaz yani herhangi bir iz kalmamaktadır.

Bu yazımızda blefaroplasti (göz kapağı estetiği) nasıl yapılır, göz kapağı estetiği iyileşme süreci ne kadar sürer, göz kapağı estetiği avantajları nelerdir,göz kapağı estetiği zararlı mı ve göz kapağı estetiği fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Blefaroplasti (göz kapağı estetiği) nasıl yapılır?

Blefaroplasti adı ile de anılan göz kapağı estetiği; alt ve üst göz kapaklarına uygulanan sarkmış derilerin giderilmesi ve göz kapağına estetik bir görünüm kazandırılması adına yapılan estetik bir operasyondur. Yer çekimi ve yaşın ilerlemesi ile sadece göz kapağında değil diğer vücut bölgelerinde de sarkmalar meydana gelmektedir. Göz kapağında torbalaşma, gevşeme, sarkma, kırışıklık ve renk değişikliği, göz kapağı düşüklüğü yaşayan herkes göz kapağı estetiği yaptırabilir. Blefaroplasti, alın kaldırma ve kaş kaldırma operasyonları sırasında uygulanabilen bir işlem olup operasyon sonrası olumlu sonuçlar sunmaktadır. Göz kapağı görüntüsünden hoşnut olmayan kişiler için uygun olan bir operasyondur fakat bu estetik operasyon 35 yaş üzerine yapılmaktadır. Çünkü göz kapağı sıkıntıları bu yaştan sonra meydana gelmektedir ve belirtileri daha net ortaya çıkmaktadır.

Göz kapağı estetiği alt göz kapağı ve üst göz kapağı olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Üst göz kapağı ameliyatı göz kapağı düşüklüğü yaşayan hastalarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Üst göz kapağında fazla bulunan deri ve kas dokusu kesim işlemi ile tamamlanmaktadır. Hastalar tarafından en çok korkulan durum ameliyat kesilerinin görünür durumda olacağıdır. Üst göz kapağı estetiğinde kesi yerlerinin belirgin halde olmaması adına göz kapağının katlanır yerinden kesi işlemi yapılır. Alt göz kapağı estetiği ameliyatı ise çoğunlukla alt kapakta oluşan sarkma, torbalaşma ve yorgun göz görünümü durumlarında yapılmaktadır. Alt göz kapağı estetiği şikayet edilen bölgedeki sorunların giderilmesini amaçlamaktadır.

Göz kapağı estetiği iyileşme süreci ne kadar sürer?

Göz kapağı estetiği yaptıran kişilerin çoğu en çok ne kadar sürede iyileşeceklerini merak etmektedir. Göz kapağı estetiği yaptıran kişilerin iyileşme süreci ortalama 10-14 gün arasıdır.

Göz kapağı estetiği avantajları nelerdir?

Göz kapağı estetiği diğer tüm estetik operasyonlar gibi kişilere pek çok avantaj sunmaktadır. Göz kapağı estetiği avantajları şunlardır:

 • Operasyon sonrası kişilerin görme alanı artmaktadır.
 • Gözler daha genç ve açık duruma gelmektedir.
 • Dikiş izi kaybedildiği için dikiş yerleri belli olmamaktadır.
 • Estetik bir göz kapağı elde edilmektedir.
 • Operasyon sonrası iyileşme süresi kısa olduğu için normal yaşama dönüş uzun olmamaktadır.

Göz kapağı estetiği zararlı mı?

Göz kapağı estetiği yaptıran kişilerin akıllarında operasyonun risk taşıyıp taşımadığı soru işaretidir. Göz kapağı estetiği uzman plastik cerrahlar tarafından yapılmadığı taktirde oldukça risk arzedebilecek bir işlemdir. Uzman doktorlar tarafından yapılan göz kapağı estetikleri kişilere herhangi bir zarar vermemektedir.

Göz kapağı estetiği fiyatları ne kadar?

Göz kapağı estetiği fiyatları hastanın sağlık durumuna ve operasyonun yapılacağı hastaneye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Göz kapağı estetiği, blefaroplasti, göz kapağı estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi için hastanemiz estetik cerrahi servisi ile iletişime geçebilir, whatsapp hattımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Blefaroplasti SGK karşılar mı?

Blefaroplasti operasyonu olmak isteyen kişiler operasyon için SGK yardımı alıp alamayacakları konusunda bir araştırma yaparlar. Blefaroplasti, estetik amaçlı yani bir sağlık sorunu yaşamadıkları taktirde yapılmak istendiğinde SGK tarafından karşılanmaz fakat bir iş kazası geçirildiği taktirde yani sağlık durumu söz konusu ise raporlanıp SGK tarafından operasyon karşılanabilmektedir.

Blefaroplasti ne kadar sürer?

Blefaroplasti işlemine girecek olan kişilerin operasyonun ne kadar süreceği akıllarında soru işaretidir. Blefaroplasti operasyonu alt ve üst göz kapağı olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır. Üst göz kapağı estetiği yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Alt göz kapağı estetiği süresini, yanında başka operasyon yapılıp yapılmayacağı etkilemektedir ve 1.5 saat sürerek operasyon tamamlanmaktadır.

Blefaroplasti kimler için uygundur?

Blefaroplasti, yaşlanmanın getirdiği gözde sarkma ve kırışıklık sonrası, genetik faktörler, kaza sonrası travma ve enfeksiyon oluşması ile sarkma meydana gelmiş kişilerde uygulanmaktadır.

Estetik Cerrahi
.

Blefaroplasti Nedir?

Blefaroplasti adı ile tıpta sıkça anılan göz kapağı estetiği, alt ve üst göz kapaklarında sarkmış deri fazlalıklarının yok edilmesine dair uygulanan bir cerrahi girişimdir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği; alt ve üst göz kapaklarına uygulanan sarkmış derilerin giderilmesi ve göz kapağına estetik bir görünüm kazandırılması adına yapılan estetik bir operasyondur. Üst göz kapağı estetiğinde kesi yerlerinin belirgin halde olmaması adına göz kapağının katlanır yerinden kesi işlemi yapılır.

Blefaroplasti Fiyatları

Göz kapağı estetiği fiyatları hastanın sağlık durumuna ve operasyonun yapılacağı hastaneye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Estetik Cerrahi

  Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar