Şakak estetiği nedir?

Temporal lift adını alan şakak estetiği; yaşlanma ile birlikte şakak bölgesinde oluşan deformitelerin giderilmesini ve sadece yaşlı insanlar için değil şakak bölgesinden şikayet eden tüm kişilere uygulanan, yüz bölgesine daha genç ve sıkı bir görünüm kazandırmayı amaçlayan bir estetik operasyondur. Şakak estetiği; şakak bölgesinde oluşan deformitelerin, sarkmaların gerdirme yöntemi ile giderilmesini hedef alan bir estetik çeşididir. Şakak estetiği operasyonuna davetiye çıkaran bazı durumlar vardır ve bunlar; sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, az su tüketimi, hareketsizlik, stres, yaşlılık ve sık mimik kullanımıdır. Günümüz ilerlemiş tıp teknolojisi sayesinde kişiler şikayet ettikleri durumlardan estetik operasyonlar sayesinde kurtulmaktadır ve hemen hemen vücudun her bölgesi için estetik operasyonlar mevcuttur.

Bu yazımızda şakak estetiği nedir, temporal lift (şakak estetiği) nasıl yapılır, şakak estetiği iyileşme süreci ne kadar sürer, şakak estetiği avantajları nelerdir, şakak estetiği zararlı mı ve şakak estetiği fiyatları ne kadar sorularına detaylı cevaplar vereceğiz.

Temporal lift (şakak estetiği) nasıl yapılır?

Temporal lift adını alan şakak estetiği; mini bir işlem olup hastalar açısından risk oluşturmamaktadır. Şakak estetiği lokal anestezi eşliğinde, saç bölgesinden kesiler yapılarak şakak bölgesi yukarı doğru çekilmektedir. Şakak bölgesindeki fazla deriler cerrahi yöntemlere uygun olarak kesilir ve kendinden eriyen dikişler ile dikilmektedir. İşlem yarım saat ile 1 saat gibi bir sürede tamamlanarak iyileşme sürecinde hastalar tarafından olumlu sonuçlar görülmektedir.

Şakak estetiği iyileşme süreci ne kadar sürer?

Şakak estetiği yaptırmak isteyen çoğu hasta daha operasyonu geçirmeden ne kadar sürede iyileşeceği konusunda endişe duymaktadır. Şakak estetiği iyileşme süreci ortalama 2 haftadır. Operasyon sonrası meydana gelen şişlik ve morluklar bir kaç gün içinde iyileşmektedir. İşlem sırasında kendinden eriyen dikişler kullanıldığı ve dikiş yeri saçlı deriye gizlendiği için herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Şakak estetiği avantajları nelerdir?

Şakak estetiği diğer tüm estetik operasyonlar gibi kişilere pek çok avantaj sağlamaktadır. Şakak estetiği avantajları şunlardır:

  • İşlem kısa sürede tamamlanmaktadır.
  • Operasyon sırasında dikiş yerleri saçlı deriye gizlendiği için herhangi bir ameliyat izi gözlenmez.
  • İyileşme süreci sonunda kişiler doğal ve estetik bir şakak bölgesine sahip olmaktadır.
  • Sarkmış ve deforme olmuş şakak bölgesi gidip yerine estetik, canlı ve genç bir şakak bölgesi gelmektedir.

Şakak estetiği zararlı mı?

Şakak estetiği yaptıracak olan kişiler kendileri için bu operasyonun zararlı olup olmayacağı konusunda endişeye düşerler ve bu konu hakkında araştırma yaparlar. Şakak estetiği uzman doktorlar dahilinde uygulandığında kişiler için zararlı bir estetik operasyon olmamaktadır. Kişinin görünüşü ve sahip olduğu yapıya uygun tedavi yöntemi, uzman cerrahlar eşliğinde yapıldığında herhangi bir zarar, herhangi bir komplikasyon görülmemektedir.

Şakak estetiği fiyatları ne kadar?

Şakak estetiği fiyatları, kişinin tıbbi durumuna ve işlemin uygulanacağı hastaneye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Şakak estetiği, temporal lift fiyatları, şakak estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hastanemiz estetik cerrahi servisi ile iletişime geçebilir ve daha fazlası için whatsapp irtibat hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    Merkezimizden Fotoğraflar