Daha genç ve güzel görünmek için son dönemlerde sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi olan boyun germe, kişilerin çene ve boyunlarında oluşan deformasyonları ortadan kaldırmak ve daha genç bir görünüme kavuşmak için yaptırdığı operasyonlardan arasında yer almaya başladı.

Boyun gerdirme zamanla oluşan deformasyonlar ve sarkmaları ortadan kaldırarak yeniden şekillendirme ve oluşan özgüven kaybını geri kazandırma işlemi olarak da görülebilir. Bunun yanı sıra kişiyi daha genç bir görünüme kavuşturur.

Boyun Estetiği (Boyun Germe) Nedir?

Yaygın olarak boyun germe olarak adlandırılan boyun estetiği, boynun hassas hatlarını gençleştiren ve eski haline getiren, bireylerin zamansız bir güzellik duygusunu yeniden keşfetmelerini sağlayan dönüştürücü bir prosedürdür. Estetik cerrahlar, sarkık cilt, aşırı yağ birikintileri, kas gevşekliği ve boyun bölgesinde gözle görülür yaşlanma belirtileri gibi bir dizi endişeyi giderir.

Boyun gerdirme, daha belirgin bir çene hattı ve yüzden boyuna zarif bir geçiş ortaya çıkararak boynu hassas bir şekilde şekillendirir ve sıkılaştırır. Kulakların arkasına veya çenenin altına stratejik olarak yerleştirilmiş göze çarpmayan kesiler yaparak gizli bir şekilde görünümü değiştirmek hedeflenir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatı öncelikli olarak genel anestezi altında yapılır. Operasyonu yapacak olan cerrah kulakların arkasına ve çenenin altına gizli kesiler atarak minimum görünür yara izi sağlar. Fazla deri hassas bir şekilde kesilir ve altta yatan kaslar sıkılaştırılır ve gelişmiş kontur ve sıkılık için yeniden konumlandırılır. İnatçı yağ birikintileri, liposuction teknikleriyle alınabilir.

Boyun Estetiğiİstenilen sonuç elde edildikten sonra kesiler dikişlerle titizlikle kapatılır ve iyileşme sürecine yardımcı olması için destekleyici bir bandaj veya kompresyon uygulanır.

Boyun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Boyun estetiğinin başlıca avantajlarından biri, daha genç ve belirgin bir boyun konturunun restorasyonudur. Fazla derinin alınması, kasların sıkılaştırılması ve istenmeyen yağ birikintilerinin giderilmesi sayesinde boyun, yüzün geri kalanıyla doğal uyumuna kavuşur.

Boyun estetiği, alt yüz ve boyun bölgesindeki yaygın yaşlanma belirtilerini ele alarak sarkık gıdı, gıdı ve çıkık boyun bantlarının görünümünü iyileştirebilir.

Ayrıca boyun estetiği uzun süreli sonuçlar sunmaktadır. Yaşlanma devam eden bir süreç olsa da bu ameliyatla elde edilen iyileşmeler kalıcıdır.

Boyun Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Ameliyattan hemen sonra hastalarda boyun ve çevresinde bir miktar şişlik, morarma ve hafif rahatsızlık hissedilebilir. Cerrah, başı yüksekte tutmayı, yorucu faaliyetlerden kaçınmayı ve ağrıyı yönetmek ve enfeksiyon riskini azaltmak için reçeteli ilaçları yazabilir. İlk hafta boyunca, hastaların şişmeyi en aza indirmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için boyun çevresine destekleyici bir bandaj kullanmak gerekebilir. Zaman ilerledikçe şişlikler yavaş yavaş inecek ve Boyun Germenin nihai sonuçları daha belirgin hale gelecektir.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları

Boyun germe ameliyatı fiyatları kurumlar arasında farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada hastanın durumu da oldukça önemlidir. Boyun germe fiyatları hakkında bilgi almak için telefon numaramız ve canlı destek üzerinden estetik cerrahi servisimize ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    Merkezimizden Fotoğraflar