Son dönemde kadınların gözdelerinden birisi olan vajina estetiği, genital bölgenin hem yapısal hem de işlevsel özelliklerinin düzeltilmesi için yapılmaktadır. Vajina estetiği sanıldığı gibi yalnızca orta yaşlardaki kadınlara değil, genç yaşlardaki kişilere de yapılmaktadır. Çünkü bazı genetik bozukluklar genç yaşta da vajina estetiği durumunu tetiklemektedir.

Kadınların genellikle partnerlerinden aldıklarını tepkilere göre bu operasyona yöneldikleri biliniyor. Dolayısıyla cinsel yaşamı olan ve bir birliktelik içerisinde olan kadınların vajina estetiği için doktorlara başvurduğunu söyleyebiliriz.

Vajinalarda genellikle doğum, cinsellik vb. durumlarda genişleyebilir ya da farklı durumlar oluşabilir. Tıbbi işlemlerle bu sorunlar kısa süre içerisinde çözüme kavuşuyor ve tüm süreç profesyonel bir şekilde işletiliyor.

Büyük dudak estetiği (majoraplasti) nedir?

Vajinal bölgede yer alan vulvanın majora adı verilen kısmında gelişen büyüme ve buna bağlı olarak gelişen büyük dudak sorunu vajinal estetik ile çözüme kavuşuyor. Vulvanın vajinanın girişinde yer alan dış dudakları ve vulvanın yumuşak dokuları dışarıdan gelebilecek hastalıklara karşı koruyan ve tamponlamaya yardımcı olan bir yağ dokusu olarak tanımlanan majora, büyük dudak estetiği ile küçültülür.

Büyük dudak estetiği nasıl yapılır?

Büyük Vajina Dudağı Estetiği MajoraplastiBüyük dudak estetiği öncesinde vajinal muayene yapılır. Kişinin günlük yaşamda ve cinsel hayatta hangi sorunları yaşadığı doktor ile konuşulur. Yapılan incelemede büyük dudak estetiği için uygun aday olup olmadığınız tespit edilir.

Büyük dudak estetiğinde hastanın seçimine bağlı olarak veya vücudunun durumu analiz edilerek, genel ya da lokal anestezi uygulanır. Operasyon sırasında plastik cerrah, her bir labiumun iç kısmından iki hafif hilal şeklinde kesi açar ve deriyi çıkarır. Çıkarılacak miktar, bölgede bulunan fazla doku miktarına bağlıdır. Yapılan işlemin ardından kapatma emilebilen dikişlerle yapılır. Böylece iz riski en aza inerken, hasta yeniden doktora dikiş aldırmak zorunda kalmaz. Hasta tamamen iyileştiğinde sıkı bir vajinaya sahip olur. Böylece cinsellik yaşadığında hissiyatı önemli ölçüde artmış olur.

Büyük dudak estetiğinin de bazı riskleri bulunmaktadır. Bunlar arasında kanama, hematom, enfeksiyon, yara izi, yetersiz rezeksiyon, aşırı rezeksiyon yer almaktadır.

Büyük dudak estetiği kimler için uygundur?

Büyük dudak estetiği için ideal olan hastalar, bölgenin yaşlanmaya bağlı olarak gelişen genişleme ve değişken fiziksel görünümünden memnun olmayan kişiler ile yine vajina girişinde büyük dudaklara sahip olan kişilerdir.  Cinsel ilişki sırasında iç dudak büyümesi, bisiklete binme, hatta dar giysiler giyme gibi aktivitelerden dolayı rahatsızlık hissediyorsanız, majoraplasti ameliyatını tercih ederek, rahatlığa kavuşabilirsiniz.

Majoraplasti fiyatları ne kadar?

Majoraplasti fiyatı sağlık komplekslerine göre değişiklik göstermektedir. Bu ameliyatın fiyatını hastanenin kullandığı malzeme, doktorların kalitesi ve tecrübesi, sağlık kuruluşunun kullandığı cerrahi aletlerin gelişmişliği, hastanenin verdiği hizmet gibi etkenler belirlemektedir. Eğer doktorunuz gerekli görürse ve hastanede kalmak durumunda kalırsanız bu da ameliyat ücretine eklenebilir.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar