Vajina estetiği kadınlar tarafından son dönemde çok fazla talep edilen işlemlerin başında gelmektedir. Kadınların genital bölgelerine yapılan operasyonların genel adıdır.

Vajina estetiği, yalnızca uzman jinekologlar tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle bu ameliyat öncesinde mutlaka uzman doktorunuzdan randevu alıp, doğru adımlar atmalısınız.

Genital operasyonlar da estetik sınıfına dâhil edilmektedir. Genel olarak kişisel tercihler doğrultusunda yapılmakta, kişileri rahatsız eden etmenler, profesyonel ortamda ortadan kaldırılmaktadır.

Vajina dudağı küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Vajina dudağının küçültülmesi ameliyatı gelişen teknoloji ile birlikte hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Vaina dudağı küçültme işlemi yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir. Operasyon sırasında genel olarak lokal anestezi tercih edilir. Bölgesel olarak uyuşturulan alana uzman hekim hızla müdahale eder ve ameliyat sürecini başarı ile sonuçlandırır.

Oldukça rahat bir ortamda geçen ameliyatta doktorumuz, hasta ile diyalog kurabilir, operasyon kişi için korku olmaktan çıkabilir. Vajina dudağı küçültme ameliyatı kesi yapılacak yerin kuru olması için operasyon adet döneminden sonrasına alınır.

Vajina dudağı küçültme faydaları nelerdir?

Vajina dudağı küçültme ameliyatının kadınlar üzerinde birçok faydası bulunmaktadır. Birden fazla işlevi olan bir organ olması dolayısıyla avantajları tek yönlü değildir.

İdrar Kaçırma Sorunları: İdrar kaçırma sorunu bazı durumlarda kadınların korkulu rüyası olabilmektedir. İdrar kaçırmanın yanı sıra tam boşaltamama, ıkınarak yapma gibi problemleri bertaraf edebilirsiniz. Dolayısıyla bu sorunu vajina dudağı operasyonu ile sona erdirebilirsiniz.

Cinsel İlişkide Haz: Cinsel ilişkilerde kadınların haz alma sorunu olabilmektedir. Geçireceğiniz operasyonla birlikte cinselliği daha çok hissedebilirsiniz.

Cinsel İlişkide Acı: Kadınlar birçok sebebe bağlı olarak cinsellikte acı olabilir. Yapılacak operasyonla birlikte bu durum ortadan kalkabilir ve cinsel olarak daha rahat bir yaşam sürebilirsiniz.

Vajina dudağı küçültme ameliyatı ne kadar sürer?

Vajina dudağı küçültme ameliyatı oldukça kısa sürede sonuçlandırılmaktadır. Bu tür rahatsızlıklar uzman doktorlarımız ve gelişen teknik sayesinde gün içerisinde tüm işlemler sonlandırılmaktadır. Operasyon aşağı yukarı yarım saat kadar sürmektedir. En fazla bir saat süren ameliyat sonrasında hastamız taburcu edilebilmektedir.

Vajina dudağı küçültme ameliyatı iyileşme süreci ne kadar sürer?

Operasyon sonrasındaki komplikasyonlar kişiden kişiye değişmektedir. Bazı hastalarda ağrı ve şişlik oluşabilmektedir. Ancak bu durumlar doktorumuzun yönergeleri ile hızlı bir şekilde bertaraf edilebilir. İyileşme süreci dört hafta ile altı hafta arasında sürebilir. Dolayısıyla ameliyat olmayı hedefleyen kişiler bu süreyi göz önüne almalıdır.

Vajina dudağı küçültme ameliyatı fiyatları ne kadar?

Vajina küçültme ameliyatı fiyatları birçok kişinin merak ettiği konudur. Bu noktada operasyonu yapacak doktor ile görüşme yapmalı ve nasıl bir yol izleneceğini ve dolayısıyla çıkacak fiyatı öğrenmelisiniz. Ayrıca kullanılan malzemeler ve ameliyatın zorluğu fiyata doğrudan etki etmektedir. Bunun için hem sağlık kuruluşu ile hem de doktor ile iletişim halinde olmasınız. Vajina dudağı küçültme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi için vajina estetiği fiyatları yazımızı okuyabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar