Vajinal estetik son yıllarda kadınlar tarafından sıkça tercih edilen ameliyatlardan birisidir. Estetik yalnızca vücudumuzun görünen noktalarında değil, görünmeyen kısımlarında da yapılmaktadır. Dolayısıyla kişilerin hayatına olumlu şekilde yansıyacak tüm değişimler büyük önem arz etmektedir. Sosyal yaşamda kadınlara büyük artı getiren ameliyat, zaman zaman cinsellikte de zorlayıcı durumları ortadan kaldırabiliyor.

Vajinasının şeklinden rahatsız olan kadınlar bu ameliyatları yaptırmak için bir uzman doktordan yardım almak istemektedirler. Bunun yanı sıra bazı olgular sonrasında (doğum, cinsel ilişki vb.) bozulan vajina yapısını da düzeltmek gerekebilir. Bu tip zorlayıcı durumları küçük bir operasyonlar ortadan kaldırmak için vajinal estetik olabilirsiniz.

Genital estetik olarak da literatürde yerini alan vajinal operasyonlar, yalnızca cerrahi operasyonları kapsamaz. Ameliyat olduktan sonra da birtakım konularda hastaların dikkat etmesi gerekmektedir. Vajinal estetik operasyonu oldukça güvenli ve ağrısız bir şekilde sonuçlanır. Gerçekleştirilen ameliyat sonrasında kişi sosyal yaşamına çabuk döner ve hayatına kaldığı yerden devam eder. Hasta ve doktor arasındaki iletişimin güçlü olması da ameliyatın daha kolay geçmesine etki eder.

Vajina estetiği hangi hastanelerde yapılır?

Doğum sonrası vajina estetiği, vajina daraltma, klitoris estetiği gibi vajina estetiği operasyonları hakkında bilgi arayan kadınlar bu operasyonların devlet hastaneleri veya özel hastanelerden hangilerinde yapıldığı konusunda bilgi aramaktadırlar. Vajinal estetik genel olarak bir sağlık sorunu sonrası yapılan ameliyatlardan değildir. Bu nedenle zorlayıcı durumlar oluşmadığı için vajinal estetik yapan hastaneler arasında devlet kurumlar bulunmamaktadır. Devlette rutin olarak yapılamadığı için de Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı hastalar bu operasyonları özel hastanelerde yaptırabilir.

Özel hastaneler kısmında ise, yalnızca bu operasyonları yapan ve bünyesinde operatör doktor bulunduran sağlık kuruluşları ile farklı bölümleri bulunan sağlık komplekslerinden gerekli desteği alabilirsiniz. Bu bağlamda vajinal estetiği genel olarak özel sağlık kurumlarında yapılmaktadır.

Vajina Estetiği Operasyonları

İstenmeyen vajinal görüntüden kurtulmak için uygulanan operasyonları şu şekilde sıralayabiliriz:

Vajinoplasti (Vajina Daraltma): Vajinal kanalın daraltıldığı ve bölgede bulunan dokuların sıkılaştırılarak yeni bir görünüm kazandığı ameliyattır. En çok tercih edilen operasyonlardan birisidir. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için vajinoplasti yazımızı okuyabilirsiniz.

Hudoplasti (Klitoris Estetiği): Klitoris, kadınların cinsellik sırasında en haz aldığı bölgelerin başında gelmektedir. Vulvanın üzerinde yer alan klitoris bezine yapılan müdahaledir. Hassas bir ameliyat olduğu için uzman doktora görünmeniz ve tavsiyesi doğrultusunda hareket etmelisiniz. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için hudoplasti yazımızı okuyabilirsiniz.

Labioplasti (Vajina Dudağı Estetiği): Vajinanın dış kısmında yer alan dudakların hemen yanında bulunan labianın ameliyat ile tamir edilmesi işlemidir. Her ne kadar dış dudak olarak düşünülse de yapılan operasyon ile iç dudaklar etkilenir. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için labioplasti yazımızı okuyabilirsiniz.

Himenoplasti (Kızlık Zarı Onarımı): Cinsel ilişki ya da farklı nedenlerle bozulan kızlık zarının cerrahi operasyon ile düzeltilmesi işlemidir. Himenoplasti, farklı sonuçların olduğu birkaç operasyonun genel adıdır. Uzman doktorunuz size en uygun ameliyatı belirtir ve istemeniz halinde uygular. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için himenoplasti yazımızı okuyabilirsiniz.

Perinoplasti (Doğum İzi Estetiği): Doğum sonrası vajina girişinde oluşan hasarların düzeltildiği operasyonlardır. Perine bölgesi estetik olarak düzeltilir. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için perine estetiği yazımızı okuyabilirsiniz.

Monsplasti (Pubis Estetiği): Bu operasyon vajinanın üstünde yer alan tüylerin görüldüğü bölgenin düzeltilmesi işlemidir. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için pubis estetiği yazımızı okuyabilirsiniz.

Vajina estetiği fiyatları vajinanın tipine ve yapılacak ameliyata göre değişmektedir. Bu nedenle doktor kontrolü sonrasında net fiyat alabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar