Vajinal estetik son yıllarda kadınlar tarafından sıkça tercih edilen ameliyatlardan birisidir. Estetik yalnızca vücudumuzun görünen noktalarında değil, görünmeyen kısımlarında da yapılmaktadır. Dolayısıyla kişilerin hayatına olumlu şekilde yansıyacak tüm değişimler büyük önem arz etmektedir. Sosyal yaşamda kadınlara büyük artı getiren ameliyat, zaman zaman cinsellikte de zorlayıcı durumları ortadan kaldırabiliyor.

Vajinasının şeklinden rahatsız olan kadınlar bu ameliyatları yaptırmak için bir uzman doktordan yardım almak istemektedirler. Bunun yanı sıra bazı olgular sonrasında (doğum, cinsel ilişki vb.) bozulan vajina yapısını da düzeltmek gerekebilir. Bu tip zorlayıcı durumları küçük bir operasyonlar ortadan kaldırmak için vajinal estetik olabilirsiniz.

Genital estetik olarak da literatürde yerini alan vajinal operasyonlar, yalnızca cerrahi operasyonları kapsamaz. Ameliyat olduktan sonra da birtakım konularda hastaların dikkat etmesi gerekmektedir. Vajinal estetik operasyonu oldukça güvenli ve ağrısız bir şekilde sonuçlanır. Gerçekleştirilen ameliyat sonrasında kişi sosyal yaşamına çabuk döner ve hayatına kaldığı yerden devam eder. Hasta ve doktor arasındaki iletişimin güçlü olması da ameliyatın daha kolay geçmesine etki eder.

Vajina estetiği hangi hastanelerde yapılır?

Doğum sonrası vajina estetiği, vajina daraltma, klitoris estetiği gibi vajina estetiği operasyonları hakkında bilgi arayan kadınlar bu operasyonların devlet hastaneleri veya özel hastanelerden hangilerinde yapıldığı konusunda bilgi aramaktadırlar. Vajinal estetik genel olarak bir sağlık sorunu sonrası yapılan ameliyatlardan değildir. Bu nedenle zorlayıcı durumlar oluşmadığı için vajinal estetik yapan hastaneler arasında devlet kurumlar bulunmamaktadır. Devlette rutin olarak yapılamadığı için de Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı hastalar bu operasyonları özel hastanelerde yaptırabilir.

Özel hastaneler kısmında ise, yalnızca bu operasyonları yapan ve bünyesinde operatör doktor bulunduran sağlık kuruluşları ile farklı bölümleri bulunan sağlık komplekslerinden gerekli desteği alabilirsiniz. Bu bağlamda vajinal estetiği genel olarak özel sağlık kurumlarında yapılmaktadır.

Vajina estetiği kimler için uygundur?

Vajina estetiği; genital bölge deformasyonları sonucunda yapılan estetik bir operasyondur. Vajina estetiği, genital bölge estetiği ve genital estetik olarak da adlandırılmaktadır. Vajina estetiği operasyonları gün geçtikçe tıbbın ilerlemesi ile gelişmiş ve sunulan tedaviler, sonuçlar da bununla beraber gelişmiştir. Labioplasti, vajinoplasti, perinoplasti, kızlık zarı dikimi, klitoral hudoplasti, klitoropeksi uygulanan vajinal estetik operasyonlarından bazılarıdır.

Vajina EstetiğiVajina bölgesi deformiteleri kişilerin hem sosyal yaşamını hem de psikolojik yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir fakat estetik işleminden sonra olumsuz yaşanan bu durumlar olumlu yöne çevrilmektedir. Vajinal bölgenin estetik olmayan bir görüntüde olması kişinin cinsel isteksizliğe sürüklenmesine ve özgüven kaybına yol açmaktadır. Bu gibi durumlar gerçekleştiği zaman kişilerin vajinal estetik operasyonlarına olan ilgileri artmaktadır.

Vajinal estetik operasyonlarını kişiler her ne kadar çok yaptırmak isteseler de bazı tereddüt ve şüpheleri vardır ve bu işlemle ilgili merak ettikleri sorular kafalarında dönüp durur. İşlem sonrası vücudumda herhangi bir iz kalır mı, işlem sonrası ağrı ve acı fazla hisseder miyim, işlem sonrası hemen normal yaşamıma dönebilir miyim gibi sorular kişilerin en fazla merak ettikleri sorulardır.

Vajinal estetik işlemleri sırasında uygun dikiş metaryalleri ve uygun teknikler kullanıldığı taktirde geride kalacak dikiş izi yok denecek kadar az olacaktır. Hastalar işlemin hemen ardından normal yaşamlarına dönmeyi hayal eder ve arzu ederler fakat her hastalığın belirli bir iyileşme süreci olduğu gibi vajinal estetik operasyonların da bir süresi bulunmaktadır ve bu süreç yaklaşık olarak 10 gün kadardır. Hastaların kendilerine dikkat etmeleri, ağır yüklerden kaçınmaları, verilen ilaç ve önerileri harfiyen uyguladıkları taktirde iyileşme süreci olumlu etkilenmektedir. Vajina estetiği, zor doğumlar sonrasında vajinasında deformasyon olan kişiler, idrar kaçırma problemi yaşayan kişiler ve estetik olmayan bir vajina görünümüne sahip olan kişiler için uygun bir operasyondur.

Hangi durumlarda vajina estetiği yapılır?

Genital estetik; günümüzde artık hemen hemen herkes tarafından rağbet görmektedir. Vajina estetiği; vajinanın anatomisinde bir bozukluk olduğunda, çeşitli sebeplerden doğum gibi durumlardan sonra sarkma meydana gelmesi halinde yapılmaktadır.

Vajina estetiği cinsel hazzı etkiler mi?

Vajina görünümünden memnun olmayan kişilerin özgüvenleri ve cinsel yaşamları oldukça düşük seviyelerdedir. Kişiler cinsel yaşamlarının düzene girmesi ve cinsel hazzı yaşamak için estetik operasyonlarına başvurmaktadır. Kişi hangi vajinal estetik operasyonu yaptırmış olursa olsun cinsel yaşamlarına kötü değil aksine iyi etki etmektedir. Vajinal estetik yaptıran kişiler cinsel ilişki sırasında haz doyumunu zirvede yaşarlar ve cinsel haz alamama gibi bir durum söz konusu olmaz.

Vajina Estetiği Operasyonları

İstenmeyen vajinal görüntüden kurtulmak için uygulanan operasyonları şu şekilde sıralayabiliriz:

Vajinoplasti (Vajina Daraltma): Vajinal kanalın daraltıldığı ve bölgede bulunan dokuların sıkılaştırılarak yeni bir görünüm kazandığı ameliyattır. En çok tercih edilen operasyonlardan birisidir. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için vajinoplasti yazımızı okuyabilirsiniz.

Hudoplasti (Klitoris Estetiği): Klitoris, kadınların cinsellik sırasında en haz aldığı bölgelerin başında gelmektedir. Vulvanın üzerinde yer alan klitoris bezine yapılan müdahaledir. Hassas bir ameliyat olduğu için uzman doktora görünmeniz ve tavsiyesi doğrultusunda hareket etmelisiniz. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için hudoplasti yazımızı okuyabilirsiniz.

Labioplasti (Vajina Dudağı Estetiği): Vajinanın dış kısmında yer alan dudakların hemen yanında bulunan labianın ameliyat ile tamir edilmesi işlemidir. Her ne kadar dış dudak olarak düşünülse de yapılan operasyon ile iç dudaklar etkilenir. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için labioplasti yazımızı okuyabilirsiniz.

Himenoplasti (Kızlık Zarı Onarımı): Cinsel ilişki ya da farklı nedenlerle bozulan kızlık zarının cerrahi operasyon ile düzeltilmesi işlemidir. Himenoplasti, farklı sonuçların olduğu birkaç operasyonun genel adıdır. Uzman doktorunuz size en uygun ameliyatı belirtir ve istemeniz halinde uygular. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için himenoplasti yazımızı okuyabilirsiniz.

Perinoplasti (Doğum İzi Estetiği): Doğum sonrası vajina girişinde oluşan hasarların düzeltildiği operasyonlardır. Perine bölgesi estetik olarak düzeltilir. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için perine estetiği yazımızı okuyabilirsiniz.

Monsplasti (Pubis Estetiği): Bu operasyon vajinanın üstünde yer alan tüylerin görüldüğü bölgenin düzeltilmesi işlemidir. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak için pubis estetiği yazımızı okuyabilirsiniz.

Vajina estetiği fiyatları vajinanın tipine ve yapılacak ameliyata göre değişmektedir. Bu nedenle doktor kontrolü sonrasında net fiyat alabilirsiniz.

Estetik cerrahi sanıldığının aksine yalnızca yüzde veya görünen noktalarda değil, özel bölgelerde de çok ciddi çalışmalar yapmaktadır. Vajina estetiği de bu çalışmalardan birisidir. Kişilerin cinsel yaşamlarında daha iyi bir deneyim yaşaması için gerekli olan estetik türlerinden birisi olan vajina estetiği günümüzde birçok kadın tarafından yaptırılmaktadır.

Vajina estetiği, özellikle normal doğum yapan kadınların sıklıkla tercih ettiği operasyonlardan birisidir. Normal doğum esnasında bebeğin geçmesi için açılan vajina daha sonra kapansa da istenilen düzeyde bu durum gerçekleşmediği zamanlar da olmaktadır. Çoğunlukla birden çok çocuğu normal yollardan dünyaya getiren kadınlarda vajinanın daraltılması işlemi sıklıkla uygulanmaktadır.

Vajina estetiğinde zaman içerisinde uygulanan tedaviler de gelişmiş ve değişmiştir. Bazen tek bir noktanın düzeltilmesi yeterliyken zaman zaman birçok noktanın düzeltilmesi de gerekebilmektedir. Bu bağlamda durum hastadan hastaya değişiklik gösterir.

Vajina estetiği ile ilgili olarak bilinen bir yanlış da bu kapsamda yapılan ameliyatların hemen hepsinin kozmetik amaçlı yapıldığının düşünülmesidir. Bazı operasyonlar kozmetik amaçlı yapılsa da bir kısmı sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak amaçlı gündeme gelebilir.

Vajina estetiği nasıl yapılır?

Vajina estetiği ameliyatı bilindiği üzere lokal ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu noktada genellikle doktorlar karar verici olmaktadır. Vajina girişinden başlayan operasyon 6 ila 8 santim arasındaki vajina iç dokularında devam etmektedir. Burada var olan dokular küçük kesiler sayesinde çıkartılır. Vajina içi ilerleyen süreçlerde kendiliğinden kaybolan dikişlerle bir araya getirilir ve daraltılma işlemi gerçekleşir.

Bu işlemin haricinde farklı bir sağlık problemi varsa da yine farklı bir yöntem ile duruma müdahale edilir ve sorun çözüme kavuşur. Vajina estetiği konusunda spesifik olarak uzmanlaşmış olan doktorlardan yardım almanız sağlıklı bir süreç için oldukça önemlidir. Aksi takdirde istenmeyen durumlarla karşılaşmanız söz konusu olabilmektedir.

Vajina estetiğini SGK karşılar mı?

Vajina estetiği, vajinoplasti, labioplasti, G shot gibi operasyonlar SGK tarafından karşılanmayan operasyonlardandır. Bu nedenle hastaların ya özel sağlık sigortaları ile ya da kendi bütçeleri ile bu ameliyatı yaptırması beklenmektedir. Genellikle bu tarz operasyonlar devlet hastanelerinde ve kadın hastalıkları ve doğum hastanelerinde de yapılmaz. Bu konuda kendiniz de detaylı bir şekilde araştırma yapabilirsiniz.

Vajina estetiğini hangi bölüm yapar?

Vajina estetiğine genel olarak jinekoloji ve plastik cerrahi bölümleri bakmaktadır. Jinekologlar ile plastik cerrahi uzmanları birlikte bu operasyona girdikleri de olur. Her ikisinin de bilgisel düzeyde birçok avantajı vardır. Plastik cerrahi genel anatomi hakkında bilgi sahibi ve estetik uzmanlığı varken, jinekologlar kadınların genital bölge anatomisini çok iyi bilmektedirler. Bu da operasyonların başarı oranlarını ciddi anlamda yukarı çekmektedir.

.

Vajina Estetiği

Vajina estetiği; genital bölge deformasyonları sonucunda yapılan estetik bir operasyondur. Vajina estetiği, genital bölge estetiği ve genital estetik olarak da adlandırılmaktadır.

Vajina Estetiği Fiyatları

Vajina estetiği fiyatları vajinanın tipine ve yapılacak ameliyata göre değişmektedir. Bu nedenle doktor kontrolü sonrasında net fiyat alabilirsiniz.

Vajina Estetiği Ameliyatları

İstenmeyen vajinal görüntüden kurtulmak için uygulanan operasyonları vajinoplati, hudoplasti, labioplasti, himenoplasti, perinoplasti, monsplastidir.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar