Vajina estetiği yaptırmak isteyen kişilerin nasıl yapıldığını merak ettikleri kadar vajina estetiği fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmayı istemektedirler. Vajina estetiği; vajinanın çeşitli sebeplerden dolayı deforme olmasından kaynaklanan durumlarda uygulanan estetik bir operasyondur. Vajina estetiği ve vajinal estetik ameliyatlarının neler olduğu hakkında ayrıntılı bilgi almak için vajinal estetik hakkında en çok merak edilenler yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda vajina estetiği fiyatları ve vajina estetiği fiyatları hangi kriterlere göre belirlenir gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

Vajina estetiği fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Vajina estetiği, vajinada gelişen anormal durumların varlığında uygulanan bir işlemdir. Vajinal bölgede oluşan durumların varlığına göre uygulanan birçok vajinal estetik operasyonu bulunmaktadır. Vajina estetiği fiyatları, vajinada oluşan anormal durumların çeşidine ve hangi durumda hangi operasyon türünün kullanılacağına göre değişmekte ve ona göre belirlenmektedir. Vajinal bölgede yapılan estetik operasyonlardan en çok uygulananları klitoropeksi, labioplasti, himenoplasti ve vajina daraltma olarak bilinen vajinoplasti operasyonlarıdır. Bu operasyonların her birinin yapılış yöntemi, uygulanacak tedaviler farklılık gösterdiğinden operasyon fiyatlı belirleme kriterleri de farklı olmaktadır. Bu sebeple tek bir vajina estetiği fiyatı vermek mümkün olmamaktadır.

Vajina estetiği fiyatları ortalama ne kadardır?

Günümüz tıp teknolojisi ile uygulanabilen birden fazla vajinal estetik operasyonları bulunmaktadır.  Klitoropeksi, labioplasti, vajinoplasti, kızlık zarı dikimi ve buna benzer operasyonlar vajinal estetik operasyonlarıdır. Vajinal estetik adına birçok operasyon mevcut olduğu için ortalama vajina estetiği fiyatı verilmemektedir. Vajinada estetiği uygulamalarında hastanın tıbbi durumu, operasyonda kullanılacak anestezi yöntemi ve yapılacak olan işleme göre vajina estetiği fiyatları belirlenmektedir.

Vajina estetiği fiyatı araştırırken nelere dikkat edilmelidir?

Vajina estetiği fiyatlarını araştıran kişilerin ilk kriteri vajina estetiği yapacak olan yerin hijyenik hastane koşulları olması ve operasyonu yapacak doktorun alanında uzman olmasıdır. Vajina estetiği fiyatları açısından sırf uygun olması adına hastane ortamı dışındaki yerler tercih meselesi olmamalıdır.

Vajina Estetiği Fiyatlarıİstanbul’da vajina estetiği yaptırmak isteyen il içi veya il dışından vajinal estetik için hastanelere başvuracak kadınların en merak ettiği konulardan biri de İstanbul’da vajina estetiği fiyatları olmaktadır. Vajina estetiği fiyatları yapılacak vajina estetiğinin ne olduğu, uygulanacak operasyon yöntemi ve kadının tıbbi durumu gibi kriterler ile belirlenmektedir. Yapılacak muayene sonrasında kesinleşen operasyon türü ve yöntemi vajinal estetik fiyatları belli olmaktadır. İstanbul’da vajina estetiği yaptırmak isteyen kadınlar araştırma yaparken uygun vajina estetiği, ucuz vajina estetiği gibi sadece fiyatlandırma politikası uygun olduğu için ruhsatsız ve yetkisiz kişi ve klinikleri tercih etmemeli sağlığını tehlikeye atmamalıdır.

Vajina estetiği, genital bölgede yapılan ve kişinin cinsel hayatına olumlu yönde etki eden önemli bir operasyondur. Aynı zamanda genital estetik olarak da geçen vajina estetiği, jinekolojinin özel alanlarından birisi olarak bilinir.

Genel olarak vajina estetiği ifadesi kullanılan bu ameliyatlarda içeride bulunan vajinal kısmın değil, vulva adı verilen dış kısmın ve hemen yakınındaki alanın düzeltilmesi söz konusudur. Ancak bölgeyi tanımlamak için bu isim kullanılmaktadır. Bu noktada yapılan cerrahi müdahalenin adı da Labioplasti ameliyatları olarak geçmektedir. Vajinanın dış kısmının daha güzel ve çekici görünmesi amacıyla yapılır. Genel olarak sağlık nedenleri ile değil, daha çok estetik kaygılar sebebi ile kadınlar tarafından tercih edilir.

Vajina estetiği neden yaptırılır?

Vajina bölgesi cinsel hayatın temelini oluşturur. Bu bölge zaman içerisinde deformasyona uğrayabileceği gibi hiç cinsellik yaşamamış kişilerde genetik olarak oluşan bozuklukların da bu sınıf içerisinde yer aldığını söylemek mümkündür. Günümüzde kadınların yalnızca görünen noktalarına değil, görünmeyen vücut alanlarına da estetik yaptırma ihtiyacı da operasyonun değerini artırmıştır. Bu tip sebepler dolayısıyla vajinal estetik seçenekleri kişilerin tercihleri arasında yer alır.

Vajina estetiği ameliyatı nasıl yaptırılır?

Vajina estetiği lokal anestezi ile yapılır. Ancak hastanın istemesi durumunda genel anestezinin de uygulandığı operasyonlar söz konusudur. Vajina girişinden itibaren operasyona başlayan hekim, 6 ila 7 santim arasında iç doku kesileri ile vajina daraltma işlemine başlar. Vajinanın iç kısmında vücut tarafından emilen dikişler atılarak daraltma işlemi tamamen sona erer. Bunun dışında bağırsak sarkmaları da söz konusu ise bu operasyon ile problem önlenmeye ve tamir edilmeye çalışılır.

Vajinal estetik operasyonunun başarılı bir şekilde sonuçlandırılması söz konusu olması için mutlaka bu alanda çalışan uzman ile işe başlamalısınız. Spesifik olarak alanda daha önce başarılı örnekler sergileyen doktorlar ile bu estetik operasyonlar sorunsuz bir şekilde ilerler.

Vajinal estetik ameliyatları nelerdir?

Vajinal estetik ameliyatı tek bir tür üzerinden ilerlemez. Yapılacak operasyona göre değişkenlik gösterir. Günümüzde yaklaşık olarak on adet vajinal estetik ameliyatı söz konusudur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • İç dudak estetiği
 • Klitoral hudoplasti (Klitoris üzerinde yapılan operasyon)
 • Vajinoplasti
 • Perineoplasti (Perine ile vajina arasının düzeltilmesi)
 • G Noktası Büyütülmesi
 • Puboplasti (Alt kasık bölgesinin düzeltilmesi)
 • Labio majora büyütülmesi (Büyük dudak yağ dolgusu)
 • Labio majora sıkılaştırma (Büyük dudakların sıkılaştırılması)
 • Genital bölge renk açma
 • Kızlık zarı dikimi

İstanbul Vajina Estetiği

İstanbul vajina estetiği konusunda birçok uzmanı bulundurmaktadır. Metropol olması dolayısıyla şehirde pek çok sağlık kuruluşu vajinal estetik konusunda ciddi çalışmalar yapmaktadır. Bu noktada hastaların isteklerini dinleyen ve tedavi şartları çerçevesinde gerekli düzenlemeleri yapan estetik cerrahlar, hem kendi muayenehanelerinde hem de hastanelerde hasta kabul etmektedirler. Alanında uzman bir cerrah ile bu sorunu aşabilir, daha çekici vajinaya kavuşabilirsiniz.

Vajina estetiği, kadınların bedenlerindeki estetik veya işlevsel endişeleri ele almak amacıyla geliştirilen cerrahi veya cerrahi olmayan prosedürlerin genel adıdır.

Bu tür cerrahi veya tedavilerde, vajinanın dış görünümü veya iç yapısıyla ilgili değişiklikler söz konusu olabilir. Genellikle kadınların özgüvenlerini artırmak, rahatsızlık hissiyatını azaltmak veya belirli tıbbi sorunları çözmek için tercih edilebilir.

Vajina estetiği, kadınların anatomik farklılıkları, doğum sonrası değişiklikler, genetik yapı, hormonal etkiler veya yaşlanma süreci gibi bir dizi faktörden kaynaklanabilen çeşitli endişeleri ele alır. Estetik olarak rahatsızlık duyulan bir vajina, labioplasti adı verilen cerrahi müdahalelerle düzeltilir. Bu operasyonlar, dış dudakların boyutunu, iç dudakların görünümünü veya vajina çevresindeki dokuların düzenlenmesi gündeme gelebilir.

Bununla birlikte, vajina estetiği sadece görünümle ilgili değildir. Fonksiyonel rahatsızlıkları gidermek için de uygulanabilir. Örneğin, vajina genişlemesi veya sarkması durumunda vajinoplasti adı verilen cerrahi müdahaleler, vajinal kasların sıkılığını geri kazanmak ve fonksiyonel sorunları çözmek amacıyla yapılabilir.

Cerrahi olmayan vajina estetik prosedürleri ise rahatsızlık hissi yaratan durumları gidermek için alternatif seçenekler sunabilir. Bu tedaviler, vajinal rejuvenasyon veya lazer terapileri gibi yöntemleri içerebilir.

Labioplasti Fiyatları

Labioplasti, kadınların dudaklarında (labium majus veya labium minus) şekil veya boyutla ilgili rahatsızlık yaşadıklarında tercih ettikleri bir cerrahi prosedürdür.

Genelde, bir labioplasti operasyonu için fiyatlar, muayene ücreti, cerrahi işlem ücreti, anestezi ücreti, hastane veya klinik hizmet bedelleri, ameliyat sonrası bakım ve takip gibi unsurları içerebilir. Bazı durumlarda, toplam maliyet tüm bu unsurları kapsayabilirken, bazen bu unsurlar ayrı ayrı fiyatlandırılabilir. Dolayısıyla hastanemizle bu konuda iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Vajina Daraltma Fiyatları

Genelde, vajina daraltma operasyonunun maliyeti, muayene ücreti, cerrahi işlem ücreti, anestezi ücreti, hastane veya klinik hizmet bedelleri, ameliyat sonrası bakım ve takip gibi unsurları içerebilir. Bu unsurlar toplam maliyetin bir parçası olabilir.  Vajina daraltma konusunda hastanemizden destek almak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz ve doktorlarımızla görüşme gerçekleştirmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır.

Vulva Estetiği Fiyatları

Vulva estetiği, genellikle labioplasti (dudak estetiği), vajinoplasti (vajina daraltma), klitoral kapama (klitorisin çevresindeki cilt fazlalığının düzeltilmesi) gibi prosedürleri içerebilir.

Vulva estetiği operasyonu için fiyat almak istiyorsanız, hastanemiz ile doğrudan iletişime geçmeniz gerekiyor. Telefon numaramız veya whatsapp bilgi hattımızdan veya yetkilileriyle doğrudan görüşme gerçekleştirerek fiyatlandırma konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. Bireysel durumunuza yönelik maliyet tahminlerini de doktor muayenesi sonrasında öğrenebilirsiniz.

Perine Estetiği Fiyatları

Perine estetiği, genellikle perineoplasti veya perineal estetik olarak da adlandırılan bir dizi cerrahi veya cerrahi olmayan prosedür olarak tanımlanabilir. Perine estetiği fiyatları konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Doktorlarımızın yapacağı muayene sonrasında daha net bir tablo ortaya çıkacaktır.

Klitoris Estetiği Fiyatları

Klitoris estetiği, klitorisin boyutu, şekli veya görünümü gibi konularla ilgilenebilir. Klitoris estetiği fiyatları için ilgili departmanımızla görüşme gerçekleştirebilir ve genel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ile hijyenik hastane şartlarında klitoropeksi, vajinoplasti, labioplasti ve himenoplasti gibi vajinal estetik operasyonları yapılmaktadır. Vajina estetiği fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisinden alabilirsiniz.  Vajina estetiği ve vajina estetiği operasyonları hakkında merak ettiğiniz diğer konuları genital estetik blog sayfamızdan, telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar

  Web ve Yayın Kurulu
  Op. Dr. Nuri Demirkaya
  Oluşturma Tarihi : 13.08.2022
  Güncelleme Tarihi : 05.11.2023

  Bu web sayfasındaki içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için kullanılamaz. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.