Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Vajina daraltma operasyonu vajinanın çeşitli sebeplerden dolayı genişlemesi sonucu uygulanan bir işlemdir. Vajinanın eski haline dönmesini amaçlayan bu operasyon sonucu hastaların bu problemi ortadan kalkmaktadır. Çok kısa sürede tamamlanan bir işlem olup oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Vajina daraltma; vajinoplasti veya vajina sıkılaştırma olarak adlandırılmakta ve yeniden onarım ameliyatları arasına girmektedir, bu operasyonlar uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda lazerle vajina daraltma işleminin ne olduğu, nasıl yapıldığı ve avantajlarının neler olduğu hakkında bilgi vereceğiz.

Lazerle vajina daraltma nedir?

Vajinada birçok kadında yaşa bağlı, geçirdiği gebeliklere bağlı, yaptığı vajinal doğumlara bağlı olarak genişleme oluşmaktadır. Vajinada oluşan genişleme kadınların cinsel hayatını olumsuz yönde etkilemekte ve vajinada enfeksiyon olma riski artmaktadır. Lazerle tedavi edilerek bu yaşanan problem ortadan kaldırılabilir. Lazerle vajina daraltma operasyonu ağrısız, dikişsiz, ameliyatsız olarak yapılmaktadır ve oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bu operasyonda amaç vajinanın gençleşmesi, sıkılaşması ve daraltılmasıdır. Tedavi sonrası cinsel yaşam eski haline döner ve orgazm kolaylaşır.

Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?

Vajina daraltmada lazer tedavisi için karbondioksit lazer ya da Er Yag lazer tercih edilmektedir. İşlem sırasında hasta jinekolojik masaya alınmaktadır ve ağrılı bir işlem olmadığı için anestezi kullanılmamaktadır. Vajina içine lazer ışını veren bir başlık yerleştirilirken buz lazer ışını ile vajinanın tamamı taranmaktadır. Lazer ile tedavi yapıldığı için vajina bölgesinde ısı artışı ve batma hissi olabilmektedir. Kesi atılmadığı için herhangi bir enfeksiyon oluşmamaktadır. Lazerle vajina daraltma işlemi yaklaşık 20-30 dakika kadar sürmektedir. Hastadan hastaya uygulanacak seans sayıları farklılık göstermektedir fakat tek seans yapılarak işlem tamamlanır.

Lazerle vajina daraltma avantajları nelerdir?

Lazerle vajina daraltma operasyonunun kişiye sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Lazerle vajina daraltmanın bazı avantajları aşağıdaki gibidir.

 • Ağrısız, dikişsiz, anestezi olmaksızın cerrahi müdahale gerektirmeden uygulandığı için kişiye avantaj sağlamaktadır.
 • İyileşme süreci kısa olmakla birlikte kişiler bir hafta sonra cinsel ilişkiye girebilir.
 • Tedavi için uygun hastalarda başarı oranı artmaktadır.
 • Lazerle vajina daraltma operasyonu iki yılda bir tekrar edildiği sürece kişide kalıcılık sağlamaktadır.
 • Lazerle vajina daraltma operasyonu estetik açıdan da kişiye yarar sağlamaktadır, perine ve makat arası olan alanın estetik görünümü düzelmektedir.

Lazerle vajina daraltma iyileşme süreci ne kadar sürer?

Lazerle vajina daraltma iyileşme süreci çok kısa olup operasyonun yapıldığı gün hasta taburcu edilmektedir. Tedavi sonrası hastanın istirahat etmesi gerekmemekte ve aynı gün içinde duş almakta bir sakınca görülmemektedir. Ağrısız ve acısız olduğu için hastalar normal yaşantılarına hemen dönebilmektedir. Fakat işlem sonrası cinsel yaşam hemen başlamaz, bir hafta sonrasında cinsel ilişkiye girilebilir. Çünkü vajina dokuları kendini bir hafta içinde toplamaktadır. Kişilerin cinsel ilişki sırasında haz alma yani orgazm olma durumu üç hafta sonra olmaktadır. Sonuç olarak tedavinin etkileri tam olarak bir ay kadar sürmektedir.

Lazerle vajina daraltma fiyatları ne kadar?

Lazerle vajina daraltma fiyatları hastanın tıbbi durumu, operasyon tek başına veya başka vajinal estetik operasyonları ile birlikte olup olmaması durumunda değişiklik göstermektedir. Lazerle vajina daraltma fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisinde bulabilirsiniz. Vajina daraltma ve vajina estetiği operasyonları hakkında merak ettiğiniz diğer konuları telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar