Vajinoplasti nedir? Nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Vajinal estetik; genital bölgenin çeşitli sebeplerden dolayı deforme olmasından dolayı kişilerin eski estetik görünümlerine kavuşmaları için başvurdukları bir estetik operasyondur. Genital bölgede meydana gelen istenmeyen durumlar karşısında kadınların kendine olan güveni azalmakta ve cinsel yaşamı bu durumdan olumsuz şekilde etkilenmektedir. Genital bölgede anormal durumların varlığı kadınlar için utanma duygusu oluşturmaktadır ve meydana gelen hastalıkların tedavisini ertelemektedirler. Bu durumda hastalıkların tedavilerini internet ortamlarında aramaktadırlar. Günümüz gelişen tıp teknolojisi ile uygulanan birçok genital estetik operasyonu bulunmaktadır.

Bu yazımızda başarılı bir genital estetik operasyonu olan vajinoplastinin ne olduğundan, nasıl yapıldığından, avantajlarının neler olduğundan, vajinoplasti operasyonu sonrası iyileşme sürecinin ne kadar olduğundan ve vajinoplasti operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğundan bahsedeceğiz.

Vajinoplasti nedir?

Vajinoplasti, vajina daraltma ameliyatı ya da vajina sıkılaştırma ameliyatı olarak da bilinen, vajinanın deformasyona uğraması sonucu vajinanın daraltılmasını amaçlayan estetik bir operasyondur. Vajinoplasti ile kişiler eski estetik görüntülerine kavuşmakta ve operasyon sonrası başarılı sonuçlar alınmaktadır. Vajinanın genişlemesi kişiye olumsuz sonuçlar vermekte ve cinsel yaşamına da büyük oranda etki etmektedir. Vajinoplasti hakkında ayrıntılı bilgi almak için vajina daraltma nedir yazımızı okuyarak okuyabilirsiniz.

Vajinoplasti nasıl yapılır?

Vajinoplasti ameliyatında amaç, genişleyen dokunun alınması ve vajinanın etrafındaki dokunun sıkılaştırılmasıdır. Vajinoplasti operasyonu cerrahi ve lazer yöntemi olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Vajinoplasti operasyonu için en çok tercih edilen yöntem lazer yöntemidir ve kişilere acısız, ağrısız bir işlem sunmaktadır. Lazerle vajinoplasti operasyonu hakkında ayrıntılı bilgi almak için lazerle vajina daraltma nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz.

Vajinoplasti avantajları nelerdir?

Vajinoplasti, vajinanın eski görünümüne kavuşmasını sağladığı için kişiye birçok avantaj vermektedir. Kişiler vajinada oluşan anormal durumların ortadan kalkması ile yani genişleyen vajinanın eski halini alması ile yaşamları düzene girmektedir. Ayrıca cinsel haz ve orgazmı da olumlu yönde etkileyerek tatmin olma durumunu arttırmaktadır. Vajinoplasti sonrası hasta kısa sürede normal hayatına dönebilmektedir.

Vajinoplasti sonrası iyileşme süreci ne kadar sürer?

Vajinoplasti sonrası iyileşme süreci bir hafta ile iki hafta arasında değişmektedir. Operasyon sonrası hasta ufak çaplı olsa da ağrı ve acı hissedebilir. Fakat iyileşme sürecinden sonra oluşan ağrı ve acı dinecektir.

Vajinoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Vajinoplasti sonrası dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

 • Hasta ağrı ve acıyı azaltmak için ağrı kesici ilaçlar kullanabilir.
 • Eğer operasyon bölgesinde şişme varsa buz tatbiki yapılabilir.
 • Kişilere işlem sonrasında dört ile altı hafta boyunca cinsel ilişkiden uzak durulması önerilir.
 • Tampon uygulaması ve vajinaya etki edecek hiçbir operasyon yapılmamalıdır.

Vajina estetiği, çoğu zaman güzellik kaygısı ile yapılan operasyonun adıdır. Bu estetik türü kozmetik alan içerisine dahil olarak birçok kadının daha güzel bir cinsel hayata adım atabilmesi için düzenlenmektedir.

Vajina, yaş almaya ve sık cinsellik yaşamaya bağlı olarak zamanla değişebilir. Bu değişim genellikle olumlu yönde gerçekleşmez. Dolayısıyla bu durumda cinsel yaşamda partnerle kadının arasına mesafe koyması anlamına gelir. Sorunların çözümü için de vajina estetiği tedavisi uygulanır ve daha sağlıklı ve güzel bir cinsel yaşam hedeflenir.

Vajina estetiği denildiğinde genel olarak genital bölgenin daha genç hale getirilmesi yer almaktadır. Son dönemlerde çokça tercih edilen estetik operasyon da doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra vajinada yaşanan sarkma, vajina dudaklarının aşağı yönlü hareketinin engellenmesi gibi durumlarda da vajina estetiği yapılır ve sorun çözüme kavuşur.

Vajina Daraltma Hangi Durumlarda Yapılır?

Kadınların yaş almaya başladıkça en büyük sorunlarından birisi haline gelen vajina genişlemesi, ameliyat ile birlikte çözüme kavuşabilmektedir. Bu sorunu ortadan kaldıran vajina daraltma ameliyatı, oluşan deformasyonları beden üzerinden siler. Genel olarak cinsel fonksiyonların bozulması dolayısıyla vajina daraltma operasyonunun yapıldığı söylenebilir. Kişiler ilişki sırasında vajinadan gelen ses ile konsantrasyon kaybı yaşar ve bu da çiftlerin birbirinden soğuması anlamına gelir.

Vajinal genişleme yalnızca cinsel hayatı etkilemez. Aynı zamanda vajina içerisinde enfeksiyonların oluşmasına da neden olur. Yapılan araştırmalar genişlik sorunu ile karşılaşan kadınların vajinalarında daha fazla enfeksiyon sorunu görüldüğünü ortaya koymaktadır. Dolayısıyla bu durum da operasyon için bir neden sayılabilir.

Vajinanın Genişlemesinin Nedeni Nedir?

Vajina genişlemesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Ancak bunun yanı sıra herhangi bir sebebi olmadan da bazı kişilerde genişleme durumu ile karşılaşılmaktadır. Öncelikle sık cinsel ilişki ve yaş ilerlemesi en büyük sebeptir. İkinci en büyük sebep ise, kadının zor doğum yapmasıdır. Kişi kilolu bir bebek dünyaya getirdiyse ve normal doğum yaptıysa vajinası eski halini genellikle alır. Ancak elbette zaman zaman bu durum aksak bir şekilde gerçekleşir. Hormonal bozukluklar da vajina genişlemesi sorununu açığa çıkartır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Vajina daraltma operasyonu sanıldığı gibi uzun süren bir ameliyat değildir. Yaklaşık olarak 1 ila 2 saat içerisinde tüm işlem tamamlanır ve kişinin vajinası istenilen ölçülerde daraltılır. Operasyon sonrasında kişi bir gece müşahede altında tutulur ve doktor gözetimine alınır. Ertesi gün doktorunuz herhangi bir sorun olmaması halinde taburcu işlemlerini başlatır. Bu bağlamda tüm süreç iki gün içerisinde tamamlanır.

İstanbul Vajina Daraltma

Türkiye’nin metropol kenti olan İstanbul’da vajina daraltma işlemleri birçok hastanede yapılabilmektedir. Özel hastaneler tarafından yapılan bu operasyon için pek çok sağlık kompleksi ile görüşme gerçekleştirip, seçtiğiniz yerde muayene aşamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Vajinoplasti fiyatları ne kadar?

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ile hijyenik hastane şartlarında vajinoplasti imkanı sunmaktayız. Vajinoplasti ve vajinoplasti fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisinde bulabilirsiniz. Vajinoplasti hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar