Vajina estetiği, kadınların daha hoş bir cinsel görünüme sahip olmak için yaptırdığı işlem olarak tanımlanabilir. Özellikle son dönemlerde Barbie vajina oldukça popüler bir uygulamadır.

Vulva ve labia dahil olmak üzere dış genital organların görünümü kişiden kişiye büyük ölçüde değişebilir. Büyük ve küçük dudakların boyutu ve şekli, derinin rengi ve dokusu farklı olabilir. Ancak bu durum zaman zaman kişileri rahatsız edebilir ve vajina estetiğini gündeme getirebilir.

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Genital bölge estetiği, genital bölgenin görünümünü iyileştirmek için kozmetik tedavilerin uygulanmasıdır. Bu, lazer epilasyon, labioplasti ve vulvoplasti gibi tedavileri içerebilir. Bu tedaviler, genital bölgenin genel estetiğini iyileştirmek için kullanılabileceği gibi, özgüven ve beden imajını iyileştirmeye de yardımcı olabilir.

Genital Bölge Estetiği Operasyonları Nelerdir?

Genital bölge estetiği operasyonları, genital bölgede estetik iyileştirmelere odaklanan plastik cerrahinin bir alt dalı olarak bilinmektedir. Genital bölge estetiği operasyonları, labioplasti, vajinoplasti ve dış genital organları yeniden şekillendirmek, küçültmek veya geliştirmek için diğer prosedürleri içerebilir. Ayrıca cinsel işlevi ve duyarlılığı iyileştirmek için bazı prosedürler kullanılabilir.

Genital Bölge Estetiği Avantajları

Genital estetik ameliyatlar olarak da bilinen genital bölge estetiği prosedürlerinin avantajları, genellikle benlik saygısını ve özgüveni artırmak olarak düşünülebilir. Estetiği yaptıran bazı kişiler, bu ameliyattan sonra görünüşlerine daha fazla güven duyduklarını, bunun da cinsel işlevlerin ve ilişkilerin iyileşmesine yol açtığını özellikle belirtmektedirler.

Bunun yanı sıra cinsellik yaşarken daha büyük haz duyulmasına da yardımcı olan genital bölge estetiği, kişilerin partnerleri ile arasındaki ilişkiyi artırır.

Genital Bölge Estetiği Kimler için Uygundur?

Genital estetik, genital bölge estetiğini geliştirmek isteyen herkes için uygundur. Bu, vulva, penis, skrotum ve perine görünümünü iyileştirmek isteyen kişileri de kapsam içerisine alabiliriz. Bunun yanı sıra cinsel aktivite sırasında haz duymayan ve genital bölgesinde değişiklik yaptırmak isteyen kişiler de bu operasyonları rahatlıkla yaptırabilirler.

Genital Bölge Estetiği Yaptıranlar

Son yıllarda genital organların görünümünü değiştirmeye yönelik estetik ameliyat olarak da bilinen genital estetik işlemlerinin sayısında artış olmuştur. Bu prosedürler diğerleri arasında labioplasti, vajinoplasti ve klitoral başlık küçültme içerebilir.

Bununla birlikte, genital bölgenin görünümündeki tüm değişikliklerin normal ve sağlıklı kabul edildiğini ve genital bölgenin görünmesi gereken tek bir “doğru” yol olmadığını unutmamak önemlidir. Genital bölge, belirli bir estetik standarda uymak yerine en iyi şekilde işlev görecek şekilde tasarlanmıştır.

Genital bölge estetiği yaptıranlar genel olarak bu işlemleri farklı kişilere de tavsiye etmektedir. Çünkü kişilerin hem cinsel hem fiziksel hem de ruhsal olarak ciddi anlamda rahatlamalarını sağlamaktadır.

Genital Bölge Estetiği Fiyatları

Genital bölge estetiği fiyatları sağlık kuruluşlarına göre değişiklik göstermektedir. En doğru fiyatlama için uzman hekimden randevu almalı ve hangi işlemlerin yapılacağı konusunda bir fikir edinmelisiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar