İstanbul’da sorunsuz bir kızlık zarı dikimi için nelere dikkat edilmeli?

Kızlık zarı dikimi; bakire olmamanın sorun yaratacağı durumlarda evlilik öncesinde kadınlar tarafından tercih edilen kızlık zarı onarımı olarak da bilenen operasyondur. İstanbul Türkiye’nin en büyük ve kalabalık şehri olması sebebi ile İstanbul’da hem İstanbul içi hem de diğer illerden gelen hastalara kızlık zarı dikimi imkânı sağlayan kızlık zarı dikimi yapan hastaneler bulunmaktadır. İstanbul’da sorunsuz kızlık zarı dikimi için hastane arayan bazı kadınlar; en iyi kızlık zarı dikimi kliniklerini tavsiye ve öneri yolu ile doğru hastaneyi bulabilseler de, kızlık zarı dikimi gizliliği konusunda endişe eden kadınlar bilgi almak için internet aramasından faydalanmaktadır.

Bu yazımızda İstanbul’da hangi hastanelerde kızlık zarı dikimi yapılmaktadır, İstanbul’da devlet hastanelerinde kızlık zarı dikimi yapılır mı, İstanbul’da kızlık zarı dikimi yapan hastaneler,  İstanbul’da kızlık zarı dikimi fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

İstanbul’da hangi hastanelerde kızlık zarı dikimi yapılır?

Kızlık zarı dikimi operasyonu için İstanbul’da hastane arayan kadınlar en iyi ve gizli hizmeti almak için internet araması veya tavsiye ile İstanbul’da kızlık zarı dikimi yapan hastaneleri aramaktadırlar. Kadın hastalıkları ve doğum servisi bulunan özel hastane, tıp merkezi ve poliklinikler kızlık zarı dikimi operasyonu yapabilmektedirler. İstanbul’da kızlık zarı dikimi yapan özel hastanelere başvuran hastalar il içi veya il dışından gelerek kısa sürede yapılacak gizli operasyonlar ile kısa sürede normal hayatlarına dönebilmektedirler.

Kızlık zarı dikimi operasyonu için kızlık zarı dikimi yapan yer araştırması yapan kadınların dikkat etmesi gereken en önemli konu ruhsatsız kızlık zarı dikimi kliniklerinde tedavi yapan yerlere dikkat etmektedir. Merdiven altı kızlık zarı dikimi olarak tabir edilen bu durumlar hem yüksek riskli operasyonlar ile kadınların sağlığını tehlikeye atmakta hem başarısız kızlık zarı dikimi operasyonlarına sebep olmaktadır.

İstanbul’da devlet hastanelerinde kızlık zarı dikimi nasıldır?

Kızlık zarı dikimi olmak isteyen kadınların en merak ettiği konulardan olan İstanbul’da devlet hastanelerinde kızlık zarı dikimi yapılır mı ve İstanbul’da devlet hastanesinde kızlık zarı dikimi nasıldır soruları tarafımıza da sıklıkla sorulmaktadır. Kızlık zarının tamamen kapalı olduğu durumlarda himenektomi adı verilen operasyon yapılmakta olup kızlık zarı dikimi olarak bilinen himenoplasti devlet hastaneleri tarafından yapılmamaktadır. Hastalar özel hizmet almak, gizli kızlık zarı dikimi, acısız kızlık zarı dikimi gibi imkânlardan faydalanmak için devlet hastaneleri yerine özel kızlık zarı dikimi hastanelerini tercih edebilmektedirler.

İstanbul’da kızlık zarı dikimi fiyatları ne kadar?

İstanbul’da kızlık zarı dikimi olmak isteyen il içi veya il dışından kızlık zarı dikimi için kızlık zarı dikimi merkezlerine başvuracak kadınların en merak ettiği konulardan biri de İstanbul’da kızlık zarı dikimi fiyatları olmaktadır. Kızlık zarı dikimi fiyatları kadının tıbbi durumu, ekstra vajinal estetik operasyonları ve kızlık zarı dikimi yöntemi gibi kriterler ile belirlenmektedir. İstanbul’da kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında net bilgi alabilmek için hastanın kızlık zarı muayenesi ile gebeliğin durumunu öğrenmesi ve kızlık zarı dikimi yöntemine karar vermesi gerekmektedir. Yapılacak muayene sonrasında kesinleşen gebelik ve gebelik haftası ile kızlık zarı dikimi yöntemi belirlenmekte ve kızlık zarı dikimi fiyatları belli olmaktadır. Kızlık zarı dikimi fiyatının nasıl belirlendiği ve kızlık zarı dikimi fiyatına etki eden faktörler hakkında bilgi almak için kızlık zarı dikimi fiyatı neye göre belirlenir yazımızı okuyabilirsiniz.

İstanbul’da kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen kadınlar araştırma yaparken uygun kızlık zarı dikimi, ucuz kızlık zarı dikimi gibi sadece fiyatlandırma politikası uygun olduğu için ruhsatsız ve yetkisiz kişi ve klinikleri tercih etmemeli sağlığını tehlikeye atmamalıdır.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman kızlık zarı dikimi yapan doktorlar ile hijyenik hastane şartlarında kızlık zarı dikimi imkanı sunmaktayız. Kızlık zarı dikimi, kızlık zarı dikimi yöntemleri, kızlık zarı dikimi riskleri ve kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı, vajinanın giriş kısmında bulunan, dudakların 1-1,5 cm iç kısmında, küçük dudaklara bağlı kıvrım şeklinde bir yapıdır. Orta kısmında adet kanının ve vaginal salgıların akmasını sağlayan delik veya delikçikler bulunur. Bazı vakalarda bu zarda hiç delik olmayabilir ve zar vajina çıkışını kapatabilir. Bu durum genellikle kız çocuklarının ilk adet gördüğünde adet kanının dışarıya akamaması sonucu klinik şikayetler ile ortaya çıkar. Bu durumun tedavisi çok basittir. Ufak bir kesik ile zar açılır.

  Kızlık zarının ilk cinsel ilişkide yırtılıp kanaması beklenmektedir. Ancak bazı zarların deliği oldukça büyük veya esnek olabilmektedir. Bu sayede penis kızlık zarının yırtılmasına sebep olmadan girip çıkabilir. Günümüzde kullanılan adet tamponları da kızlık zarının yırtılmasına neden olabilmektedir. Mastürbasyon sırasında orgazma ulaşan kadın farketmeden kızlık zarını yırtabilir. Yırtılan kızlık zarı hiçbir durumda kendiliğinden eski haline gelmez.

  Kızlık zarı tamiri (hymenoplasti) ameliyatı genellikle sosyal olarak sıkıntı çekmekten ve toplumsal baskıdan çekinen hanımların endişelerini gidermek için yapılan hassas bir işlemdir. Kalıcı (flep yöntemi) ve kısa süreli olmak üzere iki şekilde yapılabilen bu operasyon, lokal veya genel anestezi altında uygulanabilir. Süresi yarım saati aşmayan bu işlem, kadın genital bölgesini kapsayan diğer tüm jinekolojik müdahaleler gibi Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimleri tarafından yapılmalıdır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmek mümkün değildir.

  Bu yöntemde vajen içine farkedilmeyen dikişler atılmaktadır. Bu yöntemin geçici olarak adlandırılmasının sebebi ilişkiye girmeden bir iki gün önce yapılması gerektiğindendir. Kızlık zarı dikimi geçici yöntemle yapılacaksa belirtilen süre içerisinde ilişkiye girilmesi gerekmektedir.

  Bu yöntemde kızlık zarı onarımı FLEP tekniği denilen bir teknikle yapılır. Flep tekniğinde bozulan doku estetik ameliyatlarda olduğu gibi tekrar yapılandırılır. Böylece ameliyat sonrası ilk cinsel ilişki ne zaman yaşanırsa yaşansın kanama gerçekleşecektir.

  Geçici yöntemde kızlık zarının onarımı dikiş atılarak yapılmaktadır. Burada amaç daha sonra yaşanacak cinsel ilişkide dikişlerin yırtılarak kanamaya neden olmasıdır. Bu nedenle ilişki yaşanana kadar dikişlere azami dikkat gösterilmelidir. Kalıcı yöntemde ise vajene estetik ameliyatlarda olduğu gibi bir operasyon uygulanır. Bu yöntemde tekrar yapılandıran kızlık zarı aradan ne kadar zaman geçerse geçsin ilk cinsel ilişkide kanayacaktır.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar