Cinsel ilişki sonucu formunu kaybeden kızlık zarının onarımı için uygulanan kızlık zarı dikimi operasyonu hakkında hastanemize ulaşan hastalarımızın soruları ve internet aramaları göz önüne alındığında kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı dikimi fiyatlarının nelere göre belirlendiği hakkında bilgi aradıkları görülmektedir. Bu yazımızda kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı dikimi fiyatlarının nelere göre belirlendiği hakkında bilgiler vereceğiz. Kızlık zarı dikimi operasyonu hakkında fiyat haricinde en çok merak edilenler hakkında bilgi almak için kızlık zarı dikimi hakkında en çok sorulanlar yazımızı okuyabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi ve diğer jinekolojik konularda aradığınız tüm bilgilere kadın hastalıkları ve doğum blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Kızlık zarı dikimi uygulamaları genel anestezi altında, lokal anestezi altında, fleb yöntemi ile, geçici ve kalıcı yöntemler ile yapılabilmektedir. Uygulanmakta olan kızlık zarı dikimi çeşitleri hakkında kızlık zarı dikimi nasıl yapılır yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı bir kızlık zarı dikimi operasyonu için tek bir fiyat belirlenmesi mümkün olmamaktadır. Kızlık zarı dikimi operasyonlarında kızlık zarı dikiminde yapılacak operasyon türü, kızlık zarının durumu gibi kriterler değerlendirilerek kızlık zarı dikimi fiyatı belirlenmektedir.

Kızlık zarı dikimi fiyatları ortalama ne kadardır?

Kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin yoğun olarak kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı dikimi fiyatları ortalama gibi terimler ile arama yaptıklarını görmekteyiz. Ortalama kızlık zarı dikimi fiyatı veya her kızlık zarı dikimi operasyonu için aynı fiyatın belirlenmesi mümkün değildir. Kızlık zarı dikimi fiyatının net olarak belirlenmesi için jinekolojik muayene gereklidir. Muayene sonrasında yapılacak operasyon türü belirlenerek net kızlık zarı dikimi fiyatı ortaya çıkmaktadır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı araştırırken nelere dikkat edilmelidir?

Kızlık zarı dikimi yapan hastaneler tarafından belirlenen kızlık zarı dikimi fiyatları tarifelerinde kızlık zarı dikimi yapan doktorlar, hastanenin bulunduğu muhit, kızlık zarı dikimi operasyonunda kullanılan tıbbi malzemeler gibi birçok bulunmaktadır. Kızlık zarı dikimi fiyatı araştıran kadınların dikkat etmesi gereken ilk kriter kızlık zarı dikimi fiyatları yerine kızlık zarı dikiminin yapılacağı yerin hijyenik hastane ortamı olması, kızlık zarı dikimi operasyonu yapacak doktorun alanında uzman olması gibi kriterler olmalıdır. Tercih edeceğiniz kurum ve doktorun bu alandaki tecrübesi sorun yaşamadan bu süreci atlatmanızda büyük rol oynamaktadır.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ile hijyenik hastane ortamında kızlık zarı dikimi imkanı sunmaktayız. Kızlık zarı dikimi operasyonu, kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı dikimi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisinde bulabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi hakkında merak ettikleriniz için bize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı, vajinanın giriş kısmında bulunan, dudakların 1-1,5 cm iç kısmında, küçük dudaklara bağlı kıvrım şeklinde bir yapıdır. Orta kısmında adet kanının ve vaginal salgıların akmasını sağlayan delik veya delikçikler bulunur. Bazı vakalarda bu zarda hiç delik olmayabilir ve zar vajina çıkışını kapatabilir. Bu durum genellikle kız çocuklarının ilk adet gördüğünde adet kanının dışarıya akamaması sonucu klinik şikayetler ile ortaya çıkar. Bu durumun tedavisi çok basittir. Ufak bir kesik ile zar açılır.

  Kızlık zarının ilk cinsel ilişkide yırtılıp kanaması beklenmektedir. Ancak bazı zarların deliği oldukça büyük veya esnek olabilmektedir. Bu sayede penis kızlık zarının yırtılmasına sebep olmadan girip çıkabilir. Günümüzde kullanılan adet tamponları da kızlık zarının yırtılmasına neden olabilmektedir. Mastürbasyon sırasında orgazma ulaşan kadın farketmeden kızlık zarını yırtabilir. Yırtılan kızlık zarı hiçbir durumda kendiliğinden eski haline gelmez.

  Kızlık zarı tamiri (hymenoplasti) ameliyatı genellikle sosyal olarak sıkıntı çekmekten ve toplumsal baskıdan çekinen hanımların endişelerini gidermek için yapılan hassas bir işlemdir. Kalıcı (flep yöntemi) ve kısa süreli olmak üzere iki şekilde yapılabilen bu operasyon, lokal veya genel anestezi altında uygulanabilir. Süresi yarım saati aşmayan bu işlem, kadın genital bölgesini kapsayan diğer tüm jinekolojik müdahaleler gibi Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimleri tarafından yapılmalıdır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmek mümkün değildir.

  Bu yöntemde vajen içine farkedilmeyen dikişler atılmaktadır. Bu yöntemin geçici olarak adlandırılmasının sebebi ilişkiye girmeden bir iki gün önce yapılması gerektiğindendir. Kızlık zarı dikimi geçici yöntemle yapılacaksa belirtilen süre içerisinde ilişkiye girilmesi gerekmektedir.

  Bu yöntemde kızlık zarı onarımı FLEP tekniği denilen bir teknikle yapılır. Flep tekniğinde bozulan doku estetik ameliyatlarda olduğu gibi tekrar yapılandırılır. Böylece ameliyat sonrası ilk cinsel ilişki ne zaman yaşanırsa yaşansın kanama gerçekleşecektir.

  Geçici yöntemde kızlık zarının onarımı dikiş atılarak yapılmaktadır. Burada amaç daha sonra yaşanacak cinsel ilişkide dikişlerin yırtılarak kanamaya neden olmasıdır. Bu nedenle ilişki yaşanana kadar dikişlere azami dikkat gösterilmelidir. Kalıcı yöntemde ise vajene estetik ameliyatlarda olduğu gibi bir operasyon uygulanır. Bu yöntemde tekrar yapılandıran kızlık zarı aradan ne kadar zaman geçerse geçsin ilk cinsel ilişkide kanayacaktır.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar