Cinsel ilişki sonucu formunu kaybeden kızlık zarının onarımı için uygulanan kızlık zarı dikimi operasyonu hakkında hastanemize ulaşan hastalarımızın soruları ve internet aramaları göz önüne alındığında kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı dikimi fiyatlarının nelere göre belirlendiği hakkında bilgi aradıkları görülmektedir. Bu yazımızda kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı dikimi fiyatlarının nelere göre belirlendiği hakkında bilgiler vereceğiz. Kızlık zarı dikimi operasyonu hakkında fiyat haricinde en çok merak edilenler hakkında bilgi almak için kızlık zarı dikimi hakkında en çok sorulanlar yazımızı okuyabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi ve diğer jinekolojik konularda aradığınız tüm bilgilere kadın hastalıkları ve doğum blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Kızlık zarı dikimi uygulamaları genel anestezi altında, lokal anestezi altında, fleb yöntemi ile, geçici ve kalıcı yöntemler ile yapılabilmektedir. Uygulanmakta olan kızlık zarı dikimi çeşitleri hakkında kızlık zarı dikimi nasıl yapılır yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı bir kızlık zarı dikimi operasyonu için tek bir fiyat belirlenmesi mümkün olmamaktadır. Kızlık zarı dikimi operasyonlarında kızlık zarı dikiminde yapılacak operasyon türü, kızlık zarının durumu gibi kriterler değerlendirilerek kızlık zarı dikimi fiyatı belirlenmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi FiyatlarıKızlık zarı dikimi fiyatları ortalama ne kadardır?

Kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin yoğun olarak kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı dikimi fiyatları ortalama gibi terimler ile arama yaptıklarını görmekteyiz. Ortalama kızlık zarı dikimi fiyatı veya her kızlık zarı dikimi operasyonu için aynı fiyatın belirlenmesi mümkün değildir. Kızlık zarı dikimi fiyatının net olarak belirlenmesi için jinekolojik muayene gereklidir. Muayene sonrasında yapılacak operasyon türü belirlenerek net kızlık zarı dikimi fiyatı ortaya çıkmaktadır.

Himenoplasti, halk arasında kızlık zarı, bekaret ameliyatı şeklinde bilinen bir tıbbi operasyondur. Çeşitli sebeplerden zedelenen (cinsel ilişki, ameliyat, kaza vb.) kızlık zarının doktor kontrolünde dikilmesi ve eski haline döndürülmesi işlemidir. Kızlık zarı, vajinanın girişinde bulunan zarın adıdır. Esnek yapıda olan bu özellikle cinsel ilişki sırasında penisin vajinaya girişi ile kanayarak bozulur ve yeniden oluşmaz. Toplumlarda bekaret kavramı ile eşleştirilen kızlık zarı, bu anlamda ciddi bir ameliyattır. Yırtıldığında bir gelen bir miktar kan ile kızlık zararının yırtıldığını ya da zarar gördüğünü anlayabilirsiniz. Ancak bu konuda uzman doktorunuza başvurarak daha detaylı muayene olabilir ve kızlık zarınızın yırtılıp yırtılmadığı konusunda daha net bilgiye kavuşabilirsiniz. Kızlık zarı bazı kişilerde esnek yapıda olabilir ve vajinaya penis girse dahi bozulmayabilir. Bu tip durumda kadın cinsel ilişkiden zevk almak yerine acı duyabilir. Zarın esnek olup olmadığını yine uzmanlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz.

İstanbul’da kızlık zarı dikimi fiyatları ne kadar?

Himenoplasti ameliyatları alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. İstanbul gibi metropol şehirlerde bu tür ameliyatları yapan birçok doktor bulunmaktadır. Sağlık kompleksleri bu ameliyatı son derece steril ve modern ortamlarda yapmaktadır.

Uzman Doktorlar hastane bünyesinde bulunabileceği gibi kendi muayenehanelerinde de sizleri ağırlayarak gerekli tetkikleri yapabilirler. İstanbul’da kızlık zarı dikimi fiyatları bu nedenle çok çeşitlidir. Fiyat için doktor kontrolü sonrasında daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Çünkü bazı durumlarda kızlık zarları fazla bozulmamış olabiliyor ve ameliyat daha hızlı ve sorunsuz geçebiliyor. Ancak kimi ameliyatlar da daha uzun ve zahmetli olabiliyor. Dolayısıyla fiyat için önce doktor kontrolü gereklidir.

Kızlık zarı dikiminde hangi yöntemler kullanılıyor?

Kızlık zarı dikiminde mikrocerrahi yöntemler kullanılmaktadır. Bu sayede hem kalıcı hem de sağlıklı bir şekilde ameliyatınız sona erer. İki ana yol kızlık zarı ameliyatında rol oynamaktadır. İlki geçici ikincisi ise kalıcıdır. Bu tamamen kişilerin tercihlerine göre izlenen yoldur.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Bu yöntemi tercih eden kişilerin işlemleri tamamlandıktan sonra 7 gün içerisinde cinsel birliktelik yaşamalıdırlar. Evlilik tarihi yakın olan kişiler bu yöntemi tercih edebilirler. Eğer 7 gün içerisinde cinsel birliktelik yaşanmazsa dikilen zar yeniden bozulabilir ve cinsel ilişki esnasında kanama olmaz. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi için geçici kızlık zarı dikimi yazımızı okuyabilirsiniz.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi (Flep Yöntemi): Himenoplasti operasyonunun kalıcı etki göstermesini isteyen kişiler bu yöntemi tercih edebilirler. Özellikle cinsel birleşme süresinin belirli olmayan kişiler bu yollar hızlı ve net bir çözüm elde edebilirler. Yapılan işlemin ardından kızlık zarı kalıcı olarak vajinanın bir parçası haline gelir. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi için kalıcı kızlık zarı dikimi yazımızı okuyabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer mi?

Kişilerin aklındaki en önemli sorulardan birisi kızlık zarının kayıt altına alınıp, alınmadığıdır. Hangi kurumda yaptırırsanız yaptırın bu operasyon büyük bir gizlilik içerisinde gerçekleşir. Ancak yine de bu konuda daha dikkatli olan sağlık kurumlarından destek almanız sizin yararınıza olacaktır. Gizlilik içinde yürütülmesi gereken bu tarz operasyonlar başka kurumlarla paylaşılmaz, e-devlet, e-nabız ve benzeri uygulamalarda görünmez.

Kızlık zarı dikimi fiyatı araştırırken nelere dikkat edilmelidir?

Kızlık zarı dikimi yapan hastaneler tarafından belirlenen kızlık zarı dikimi fiyatları tarifelerinde kızlık zarı dikimi yapan doktorlar, hastanenin bulunduğu muhit, kızlık zarı dikimi operasyonunda kullanılan tıbbi malzemeler gibi birçok bulunmaktadır. Kızlık zarı dikimi fiyatı araştıran kadınların dikkat etmesi gereken ilk kriter kızlık zarı dikimi fiyatları yerine kızlık zarı dikiminin yapılacağı yerin hijyenik hastane ortamı olması, kızlık zarı dikimi operasyonu yapacak doktorun alanında uzman olması gibi kriterler olmalıdır. Tercih edeceğiniz kurum ve doktorun bu alandaki tecrübesi sorun yaşamadan bu süreci atlatmanızda büyük rol oynamaktadır.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ile hijyenik hastane ortamında kızlık zarı dikimi imkanı sunmaktayız. Kızlık zarı dikimi operasyonu, kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı dikimi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisinde bulabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi hakkında merak ettikleriniz için bize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı, vajinanın giriş kısmında bulunan, dudakların 1-1,5 cm iç kısmında, küçük dudaklara bağlı kıvrım şeklinde bir yapıdır. Orta kısmında adet kanının ve vaginal salgıların akmasını sağlayan delik veya delikçikler bulunur. Bazı vakalarda bu zarda hiç delik olmayabilir ve zar vajina çıkışını kapatabilir. Bu durum genellikle kız çocuklarının ilk adet gördüğünde adet kanının dışarıya akamaması sonucu klinik şikayetler ile ortaya çıkar. Bu durumun tedavisi çok basittir. Ufak bir kesik ile zar açılır.

  Kızlık zarının ilk cinsel ilişkide yırtılıp kanaması beklenmektedir. Ancak bazı zarların deliği oldukça büyük veya esnek olabilmektedir. Bu sayede penis kızlık zarının yırtılmasına sebep olmadan girip çıkabilir. Günümüzde kullanılan adet tamponları da kızlık zarının yırtılmasına neden olabilmektedir. Mastürbasyon sırasında orgazma ulaşan kadın farketmeden kızlık zarını yırtabilir. Yırtılan kızlık zarı hiçbir durumda kendiliğinden eski haline gelmez.

  Kızlık zarı tamiri (hymenoplasti) ameliyatı genellikle sosyal olarak sıkıntı çekmekten ve toplumsal baskıdan çekinen hanımların endişelerini gidermek için yapılan hassas bir işlemdir. Kalıcı (flep yöntemi) ve kısa süreli olmak üzere iki şekilde yapılabilen bu operasyon, lokal veya genel anestezi altında uygulanabilir. Süresi yarım saati aşmayan bu işlem, kadın genital bölgesini kapsayan diğer tüm jinekolojik müdahaleler gibi Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimleri tarafından yapılmalıdır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmek mümkün değildir.

  Bu yöntemde vajen içine farkedilmeyen dikişler atılmaktadır. Bu yöntemin geçici olarak adlandırılmasının sebebi ilişkiye girmeden bir iki gün önce yapılması gerektiğindendir. Kızlık zarı dikimi geçici yöntemle yapılacaksa belirtilen süre içerisinde ilişkiye girilmesi gerekmektedir.

  Bu yöntemde kızlık zarı onarımı FLEP tekniği denilen bir teknikle yapılır. Flep tekniğinde bozulan doku estetik ameliyatlarda olduğu gibi tekrar yapılandırılır. Böylece ameliyat sonrası ilk cinsel ilişki ne zaman yaşanırsa yaşansın kanama gerçekleşecektir.

  Geçici yöntemde kızlık zarının onarımı dikiş atılarak yapılmaktadır. Burada amaç daha sonra yaşanacak cinsel ilişkide dikişlerin yırtılarak kanamaya neden olmasıdır. Bu nedenle ilişki yaşanana kadar dikişlere azami dikkat gösterilmelidir. Kalıcı yöntemde ise vajene estetik ameliyatlarda olduğu gibi bir operasyon uygulanır. Bu yöntemde tekrar yapılandıran kızlık zarı aradan ne kadar zaman geçerse geçsin ilk cinsel ilişkide kanayacaktır.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar