Genital bölgedeki estetik sorunlar ve tıbbi ihtiyaçlardan dolayı vajinal estetik operasyonları günümüzde oldukça popüler olan tedaviler arasındadır. Genital estetik blog sayfamızda vajinal estetik operasyonları hakkında bilgilendirici içerikler paylaşmaktayız. Bu yazımızda vajinal estetik operasyonları arasında oldukça popüler bir tedavi yöntemi olan klitoropeksi nedir, klitoropeksi nasıl yapılır, klitoropeksi avantajları nelerdir konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Klitoropeksi nedir? Nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Klitoris sadece bayanlarda bulunan bir organdır. Vajina deliğinin hemen üst bölgesinde bulunur. Klitoris kadının cinsel ilişki sırasında haz ve orgazmdan sorumlu bölgesidir. Klitorisin üstünü örten yapı bazen normal boyutunda olmayabilir. Bu da klitorisin büyük görünmesine ve şeklinin kötü görünmesine sebebiyet verir. Kadın böyle bir durum içinde ise cinsel ilişki sırasında haz almaz ve orgazm olma süreci gecikir. Kalın olan derinin alınıp daha ulaşılabilir hale gelmesinin sağlanması gerekir. Bu istenmeyen görüntü estetik operasyonla düzeltilmektedir.

Klitoropeksi nedir?

Klitoris bölgesinin şeklinin düzenlenmesi ve sarkma durumlarının doku alımı ile küçültülmesi ile ortadan kaldırılmasını amaçlayan genital estetik operasyona klitoropeksi adı verilmektedir. Klitoropeksi hem estetik sebepler hem de tıbbi gerekçeler ile sıklıkla yapılmaktadır.

Klitoropeksi nasıl yapılır?

Operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir. Klitoropeksi ameliyatı muayene şartlarında 25-30 dakika süren cerrahi bir operasyondur. Klitoris küçültme ameliyatı kızlık zarına zarar vermediği için bakire kadınlarda da uygulanabilen bir işlemdir. Klitoropeksi ameliyatı sonrası genital bölge istenen görünüme kavuşur.

Klitoropeksi ameliyatından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Klitoropeksi iyileşme süresi dikişlerin kaybolması ile yaklaşık iki – üç hafta içinde tamamlanmaktadır. İyileşme sürecinde doktorunuz tarafından reçete edile ilaçlar muntazaman kullanılması ve önerileri dikkate alınmalıdır. Hekimlerin klitoropeksi ameliyatı sonrası önerdiği genel şeyler; genital bölge hijyenine dikkat edilmesi, bir hafta ağır fiziksel aktiviteden kaçınılması, küvet ve havuzdan uzak durulmasıdır. Burada verilen bilgiler genel olarak önerilenlerdir. Doktorunuz size özel uyarılarda bulunabilir. Hızlı ve kaliteli bir iyileşme süreci için hekim önerileri dikkate alınmalıdır.

Klitoropeksi avantajları nelerdir?

Kadınlar cinsel ilişki sırasında haz alır ve anorgazmi sorunu ortadan kalkar. Tek başına labioplasti Ve vajinoplasti ameliyatları ile yapılabilir. Labioplasti operasyonunun ne olduğu hakkında bilgi almak için labioplasti nedir, vajinoplasti operasyonunun ne olduğu hakkında bilgi almak için vajinoplasti nedir yazımızı okuyabilirsiniz. Operasyon uzman doktorlar tarafından uygun şartlar altında gerçekleştirilir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktolar ile hijyenik hastane ortamında klitoropeksi imkanı sunmaktayız. Klitoropeksi, klitoropeksi fiyatları, vajinal estetik fiyatları ve diğer genital estetik operasyonları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisinde bulabilirsiniz. Klitoropeksi ve diğer genital estetik operasyonları hakkında merak ettiklerinizi telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar