Labioplasti, kadınların dış cinsel organlarında küçük veya büyük iç dudakların görünümünü veya boyutunu değiştirmek için yapılan cerrahi bir prosedür olarak tanımlanabilir. Küçük dudaklar, vajinanın açıklık adı verilen bölgesini çevreleyen derinin dışa açılan iç kıvrımlarıdır. Büyük dudaklar ise tam tersi dış kıvrımları olarak bilinmektedir.

Labioplasti yapılacağı zaman genel olarak iki işlem yapılabilmektedir. Birincisi küçültme ikincisi ise büyütmedir. Küçültme kısmında iç dudakların boyutunun veya uzunluğunun küçültülmesi hedeflenir. Cerrah, istenen görünümü elde etmek için fazla dokuyu alır veya labyayı yeniden şekillendirir. Büyütme noktasında ise, üyük dudakların boyutunu veya dolgunluğunu arttırma amaçlanır. Hacimlerini artırmak ve görünümlerini iyileştirmek için tipik olarak labia majoraya yağ greftleri veya dermal dolgu maddelerinin enjekte edilmesi yapılır.

Labioplasti bazı bireyler için estetik iyileştirmeler sağlayabilir veya fonksiyonel kaygıları giderebilir. Dolayısıyla bu noktada estetik kaygıları olan kişilerin daha çok bu işlemi tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Labioplasti Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Belirlenmektedir?

Labioplasti fiyatları belirlenirken birçok kriter göz önünde bulundurulur. Örneğin operasyonun yapılacağı hastane ve kent bu kriterlerden yalnızca bazılarıdır. Labioplasti fiyatlarını etkileyen başlıca faktörlerden biri cerrahın uzmanlığı ve itibarıdır. Vajinal gençleştirme prosedürlerinde uzmanlaşmış çok yetenekli ve deneyimli plastik cerrah veya jinekologlar fiyatlarını tecrübeleri ile sabit tutabilirler.

Buna ek olarak Cerrahi tesis ve anestezi ücretleri, genel labioplasti maliyetini etkileyen ek faktörlerdir. İleri teknolojiye sahip, saygın ve iyi donanımlı bir cerrahi tesis fiyatı diğerlerine göre daha yukarıda tutabilir. Benzer şekilde, işlem sırasında anestezi uygulayan bir anestezist veya anestezi hemşiresi ile ilgili ücretler de toplam maliyeti etkileyecektir.

Labioplasti prosedürünün karmaşıklığı, fiyatı belirleyen bir diğer önemli faktördür. Her bireyin anatomisi ve istenen sonuç değişebilir ve bazı vakalar daha kapsamlı cerrahi teknikler veya klitoris küçültme veya vajina daraltma gibi ek prosedürler gerektirebilir.

Labioplasti Fiyatları

Labioplasti fiyatları hastaneden hastaneye göre değişiklik gösterebilir. Bu durumda en yakınınızdaki sağlık kuruluşundan fiyat konusunda destek alabilirsiniz. Ancak verilecek net fiyat ancak doktor muayenesinden sonra gelebilir. Çünkü doktorunuz derin muayene işlemi yaptıktan sonra sizinle prosedür hakkında konuşur ve karmaşık ya da kolay bir ameliyat olacağını belirtir.

İstanbul Labioplasti

İstanbul labioplasti konusunda son derece deneyimli doktorlara sahip bir kenttir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok kişi İstanbul’a gelerek labioplasti ameliyatı olmaktadır. Dolayısıyla kendisini geliştirmiş bir kentte bu operasyonu geçirmek size ciddi anlamda fayda katacaktır.

Labioplasti Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Labioplasti fiyatları ortalama olarak net ifade edilemez. Çünkü her insanın bedeni farklı olduğu için operasyonun kolay ya da zor geçme durumuna göre fiyat verilmektedir. Size ilk anda verilecek fiyatlar genel rakamlardır.

Lazerle Labioplasti Fiyatları

Son dönemde gelişen teknoloji ile birlikte gelen lazerle labioplasti, birçok kişiden talep görmektedir. Lazerle labioplasti fiyatları geleneksele göre daha farklı olacaktır.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar