Vajina gençleştirme ya da vajina daraltma işlemleri olarak da bilinen vajina daraltma son yıllarda büyük ilgi görmektedir. Estetik operasyonların genişlediği ve cinsel organlar üzerinde etki etmeye başladığı bu yıllarda vajina daraltma son derece popüler bir yöntem olarak kullanılmaya başlandı.

Vajina daraltma, vajinal kanalın tonunu, gücünü ve sıkılığını iyileştirmek için tasarlanmış bir dizi prosedür olarak tanımlanabilir. Vajinal kanalın sıkılığını, tonunu ve elastikiyetini iyileştirmeyi amaçlayan çeşitli teknik ve tedaviler ile uygulanan bu yöntem sayesinde kadınlar özellikle cinsel yaşamlarında istedikleri düzeye ulaşabilmektedirler.

Vajina genel olarak yaşlanmaya bağlı olarak daha fazla genişler ve bu da hem cinsel hem de sağlık açısından olumsuz durumlara yol açar. Vajina daraltma işlemi bu açıdan değerlendirildiğinde çok kapsamlı bir estetik operasyon olarak görülmektedir. Birincil amaç, cinsel tatmini artırmak veya bir kişinin yaşam kalitesini etkileyebilecek belirli tıbbi durumları ele almaktır.

Ameliyatsız işlemlerden cerrahi müdahalelere kadar farklı vajina daraltma yöntemleri mevcuttur. İnvaziv olmayan seçenekler arasında lazer tedavisi, radyofrekans tedavileri ve vajinal sıkılaştırıcı krem veya jellerin kullanımı yer alır. Bu prosedürler tipik olarak kollajen üretimini uyarır, doku yeniden şekillenmesini destekler ve vajinal kasları sıkılaştırır. Ancak etkin olup olmadığı konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır.

Uzmanlar genellikle ameliyatlı yöntemleri tercih ederler. Bu sayede vajina bölgesinde oluşan sorunların daha iyi bir şekilde tespiti ve düzeltmesi yapılabilir. ajinal kanalı yeniden şekillendirebilen ve sıkılaştırabilen veya labia boyutunu küçültebilen vajinoplasti veya labioplasti gibi prosedürler vajina daraltma konusunda etkilidir.

Vajina Daraltma Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Belirlenmektedir?

Vajina daraltma işlemlerinin fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Bu noktada kişinin operasyonu yaptıracağı yer, yapacak doktor ve kurum fiyat üzerinde etkili olabilmektedir. Lazerli ya da farklı ameliyat türleri de vajina daraltma fiyatı üzerinde etkilidir. Ayrıca ameliyat sırasında kullanılacak malzemelerin kalitesi, operasyonun yapılacağı yeri de hesabın içerisine dahil edersek net bir fikir edinebiliriz.

Vajina Daraltma Fiyatları

Vajina daraltma prosedürleri için fiyatlandırma, prosedürün türü, coğrafi konumu, sağlık kompleksinin itibarı ve doktorun uzmanlığı, ek hizmetler, karmaşıklık, kişiselleştirme, klinik tesisleri ve olanakları dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir.

Bununla birlikte, genel bir fikir vermek için, lazer tedavisi veya radyofrekans tedavileri gibi non-invaziv tedaviler birbirinden farklı değerlendirilir ve fiyatlar buna göre belirlenir. pesifik ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre doğru fiyatlandırma almanız çok önemlidir.

İstanbul Vajina Daraltma

İstanbul vajina daraltma konusunda uzman birçok hekimi ve hastaneyi barındırır. Bu nedenle başvurabileceğiniz pek çok yer bulunur.

Vajina Daraltma Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Vajina daraltma fiyatları ortalama olarak belirli değildir. Çünkü aynı hastanede yapılacak işlemlerdeki farklılık sebebiyle farklı fiyatlandırma söz konusu olabilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları

Lazerle vajina daraltma fiyatları için işlemi yaptıracağınız hastaneye başvuru yapmanız gerekmektedir. En sağlıklı bilgiyi hastanenizden alabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar