Tüp bağlatma fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Tıp dilinde daha çok tüp ligasyonu olarak anılan tüp bağlatma, yeterli çocuk sayısına ulaştığını düşünen çiftlerin başka çocuk olmasının önüne geçmesi adına başvurdukları bir doğum kontrol yöntemidir. Son derece koruma sağlamakta ve çiftlerin çocuk sahibi olmasını engellemektedir. Günümüzde gelişmiş olarak kullanılan bazı tüp bağlatma yöntemleri bulunmaktadır. Kordon bağlatma olarak da bilinen tüplerin bağlanması hem normal doğum sonrası hem de sezaryen sonrası gerçekleştirilmektedir. Kişi eğer doğum sonrası bağlatmak istemiyor normal zamanda bağlatmak istiyorsa laparoskopik olarak yani küçük kesiler açılarak da uygulanmaktadır. Tüplerini bağlatmayı düşünen kişiler için bağlatma sonrası geri açılabilir mi sorusu merak konusudur. Bu karara varmadan önce çiftlerin kararları ortak ve kesin olmalıdır. Tüp ligasyonu işlemi geri dönüşümsüz olarak yapılmaktadır ve bu yüzden çiftlerin kararları net olmalıdır. İsteğe bağlı bağlanan tüpler geri açılabilir fakat kişinin normal yollardan tekrar hamile kalması mümkün olmamaktadır. Tüplerin geri açılması ile kişi ancak tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olabilmektedir. Bu operasyonu yaptıracak olan kişiler fiyat konusunda epeyce şüpheye düşmektedir ve bu konuda araştırmacı olmaktadırlar. Tüp bağlatma fiyatları bazı kriterlere göre farklılık göstermektedir. Tüp bağlatma fiyatları, yapılacak olan operasyonun çeşidine, hastanın tıbbi durumuna ve uygulamanın yapılacağı kliniğe göre belirlenmektedir. Bu yazımızda tüp bağlatma fiyatlarının hangi kriterlere göre belirlendiğini, tüp ligasyonu fiyatlarının ne kadar olduğu, normal doğum ile tüp bağlatma fiyatlarının ve sezaryen doğum ile tüp bağlatma fiyatlarının ne kadar olduğu hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Tüp ligasyonu fiyatları ne kadar?

Günümüzde tüp bağlatma operasyonu yapan hastanelerin sayısı oldukça fazladır. Tüp ligasyonu işlemine karar vermiş olan kişiler fiyatları konusunda merak sahibidirler ve internet ortamında bu konuda araştırma yapmaktalar ve bilgi edinmeye çalışırlar. Hastanemizde uzman doktorlar ile hijyenik hastane koşulları altında tüp ligasyonu imkânı sunmaktayız. Tüp ligasyonu fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Normal doğum ile tüp bağlatma fiyatı ne kadar?

Tüp bağlatma operasyonu günümüzde normal doğum ve sezaryen doğum sonrası yapılabilen bir doğum kontrol yöntemidir. Fazla çocuk sahibi olmak istemeyen kişiler son doğumu normal olmuşsa doğum sonrası tüplerini bağlattırması mümkündür. Son doğum sonrası göbek altından küçük bir kesi açılmaktadır ve bu kesi ile hastanın tüpleri bağlanmaktadır. Kişiye istenmeyen gebeliklerin önüne geçmesinde son derece fayda sağlamaktadır. Normal doğum ile tüp bağlatma fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak için hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisine başvurabilirsiniz.

Sezaryen doğum ile tüp bağlatma fiyatları ne kadar?

Normal doğum ile tüplerin bağlanması olanaklı olduğu gibi sezaryen doğum sonrası da kişinin tüplerinin bağlanması mümkündür. Bu konuda kesin karar kılmış olan kişiler son doğumunu sezaryen olmuşsa ameliyat sonrası açılmış olan kesiden girilerek tüpler bağlanmaktadır. Kordon bağlatma fiyatları, bu operasyonu geçirmiş ya da geçirecek olan kişiler için oldukça düşündürücü hal almaktadır. Farklı şekillerde uygulanması mümkün olduğu için fiyat, gerçekleştirilen işlemin çeşidine göre değişmektedir. Normal doğum sonrası tüplerin bağlanması fiyatı ile sezaryen doğum sonrası tüp bağlatma fiyatı aynı olmamaktadır. Sezaryen doğum ile tüp bağlatma fiyatı hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisi ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  TÜP LİGASYONU (TÜPLERİN BAĞLANMASI)

  Normal gebeliklerde erkekten gelen sperm ve kadından gelen yumurta fallop tüplerinde bir araya gelerek döllenme sağlanmaktadır. Fallop tüplerinin geçirgenliğinin cerrahi yöntemle engellenmesi operasyonuna tüp ligasyonu adı verilmektedir.

  Tüp ligasyonu operasyonu günümüzde en fazla tercih edilen doğum kontrol yöntemlerinden biridir. Kadınlarda yumurtalıklarda üretilen yumurtalar, tüplerden geçerek rahime ulaşmaktadır. Bu operasyon kadında yumurtaları taşıyan tüplerin çeşitli cerrahi yöntemlerle bağlanması prensibine dayanır. Bu sayede hastanın gebe kalması engellenir ve başarı oranı çok yüksektir.  Bu işlem sonrasında cinsel istekte, adet düzeninde ve vücut yapısında hiçbir değişiklik olmaz. Anne sütüne herhangi bir etkisi bulunmaz. Bu işlem kalıcıdır. Tüplerin eski haline getirilmesi ayrıca cerrahi bir operasyon gerektirir.

  Tüp ligasyonu işlemi uzman hekim tarafından steril ameliyathane ortamında gerçekleştirilmelidir. Laparoskopik olarak yapılabilen bu işlem yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer. Hastanede kalmayı gerektirmez. Hasta operasyon sonrası yeteri kadar dinlendikten sonra aynı gün evine gidebilir.

  Koruyucu etkisi operasyonun hemen ardından başlar ve ömür boyu sürmektedir. Bu özelliği ile en güvenilir doğum kontrol yöntemlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Çok düşük bir oranda tüplerin yeniden açılması ve hamilelik oluşması ihtimali vardır ancak bu ihtimal diğer doğum kontrol yöntemlerine oranla çok çok düşüktür.

  • Yeteri kadar çocuğu olan ve çocuk yapmayı düşünmeyen kadınlar
  • Olası bir hamile kalma durumunda hayati tehlikesi oluşacak ve bu nedenle kesinlikle hamile kalmaması gereken kadınlar
  • Henüz ailesini tamamlamamış, çocuk sahibi olmayı düşünen çiftler
  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  ÖZEL KAŞ TIP MERKEZİ