Pubis estetiği nedir?

Genital estetik operasyonları; genital bölgede çeşitli deforme yaşayan kişilerin eski estetik görünümlerine kavuşmak için başvurdukları bir yöntemdir. Genital bölge deformiteleri hastanın kendine olan güvenini kaybetmede, kötü bir görüntüye yol açmada ve cinsellikte yetersiz kalmada etkili rol oynamaktadır. Bu sorun kişiler için başlı başına stres kaynağı olabilmektedir. Günümüzün gelişen yöntemleri ile genital estetik adına birçok yöntem var olmuştur. Labioplasti, vajinoplasti, kızlık zarı dikimi gibi operasyonlar genital estetik operasyonlarıdır. Yapılan operasyonlar sonrası hastalar son derece memnun kalmakta ve hayatları daha kolay bir hal almaktadır. Genital estetik operasyonlar sonrası hastalar cinsel hayatlarında daha aktif olmakta ve duyduğu utanç duygusu ortadan kalkmaktadır. Vajinoplasti, labioplasti uygulamalarının yanında hastalar tarafından talep gören bir diğer operasyon ise pubis estetiğidir. Pubis estetiği bir diğer adı ile monsplasti; cinsel organın üzerinde bulunan kasık höyüğü adı verilen bölgede yapılan uygulamadır. Venüs tepesi olarak da adlandırılır ve burada olan yağ dokusu kişileri olası darbelere karşı korumaktadır. Kişinin doğum yapmış olması ve kilo almış olması mons pubis adı verilen bölgenin kötü görünmesine sebebiyet verebilmektedir. Mons pubis bölgesinin sarkması ise kötü bir fiziksel görüntü yaratmasının yanında kişinin idrara çıkmasını da engelleyebilir. Pubis estetiği sonucu bu oluşan sıkıntılar ortadan kalkmakta ve kişiler tekrar estetik bir görünüm kazanmaktadır.

Bu yazımızda pubis estetiği nedir, pubis estetiği nasıl yapılır, pubis estetiği sonrası iyileşme süreci ne kadar, pubis estetiği diğer genital estetik operasyonlarla birleştirilir mi, pubis estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve pubis estetiği fiyatları ne kadar sorularına ayrıntılı cevaplar vereceğiz.

Pubis estetiği nasıl yapılır?

Pubis estetiği; önerilen egzersiz hareketleri sonrası düzelmediği zaman başvurulan bir yöntemdir. Diğer genital estetik uygulamalarında olduğu gibi genel veya lokal anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon sırasında ufak bir doku çıkarılıyorsa lokal anestezi, eğer büyük bir doku ve karın germe işlemi de yapılacaksa genel anestezi yapılmaktadır. Kasık bölgesinin üst kısmına yatay bir kesi yapılarak fazla yağ dokusu alınmaktadır. Monsplasti, kasık bölgesindeki fazla yağ ve derinin giderilmesini amaçlamaktadır.

Pubis estetiği sonrası iyileşme süreci ne kadar?

Pubis estetiği iyileşme süreci hastanın hareketlerine bağlıdır. Hasta operasyon sonrası kendine ne kadar dikkat ederse iyileşmesi de bir o kadar kısa olacaktır. Pubis estetiği sonrası hastanın iyileşme süreci bir haftadır. Hastalar bir ay kadar korse kullanmalı ve ağır kaldırmaktan kaçınmalıdır. Pubis estetiği sonrası 30 gün boyunca hastalar hareketlerini kısıtlamalıdır ve oluşan şişlikler için endişe edilmemelidir.

Pubis estetiği diğer genital estetik operasyonlarla birleştirilir mi?

Pubis estetiği bir genital estetik operasyonu olup her türlü genital estetik ameliyatları ile birlikte yapılabilir ve birleştirilebilir ayrıca karın germe operasyonu ile birlikte yapılmasının hasta için bir sakıncası yoktur.

Pubis estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Pubis estetiği bir cerrahi operasyon olduğu için hastanın dikkat etmesi gerektiği bir takım hususlar vardır. Pubis estetiği sonrası hastanın dikkat etmesi gerektiği durumlar şunlardır:

 • Hasta genital bölgesini operasyondan sonra temiz tutmalıdır.
 • Bölgenin hijyenine dikkat edilmelidir.
 • Hasta pansumanlarını düzenli olarak yaptırmalıdır.
 • Operasyondan sonra belirli süre zarfında ağır kaldırmaktan kaçınılmalıdır.

Pubis estetiği fiyatları ne kadar?

Pubis estetiği birlikte uygulanacağı operasyon çeşidine ve uygulamanın yapılacağı hastaneye göre değişkenlik göstermektedir. Vajinal estetik, vajina estetiği fiyatları ve pubis estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi için hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisi ile irtibata geçebilir,  whatsapp bilgi hattından bizlere ulaşarak merak ettikleriniz sorabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Vajinal Estetik Ameliyatlar

  Vajinal estetik ameliyatlar, kadınlarda cinsel bölgede bulunan, doğuştan var olan, normal doğum nedeniyle oluşan yada yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan dış görünüş sorunlarının giderilmesine, vajen kanalında oluşan genişlemelerin tedavi edilmesine yönelik ameliyatlardır. Genital bölgede ortaya çıkan bu gibi sorunlar kadınlarda idrar kaçırma gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Vajinal estetik operasyonları genital bölgede ortaya çıkan yapısal bozuklukların düzeltilmesinin yanında, bu bölgede oluşan idrar kaçırma gibi problemlerin de tedavilerini içermektedir.  Bu operasyonlar sonrasında özgüven geri kazanılır, cinsel ilişki sırasında alınan haz artar. Başarılı bir vajinal estetik operasyonu sonucu problemler ortadan kaldırılarak, hastanın dar pantolon veya bikini gibi kıyafetleri rahatça giyebilmesi sağlanır.

  Tüm vajinal estetik operasyonları ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Verdiği sonuçlar açısından ise hem hastalar hem de hekimler için oldukça yüz güldürücüdür. Başarı oranı en yüksek operasyonlardan olan Vajinal Estetik Operasyonları sonrasında, sonuçtan memnun kalmayan hasta sayısı yok denecek kadar azdır. En sık gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlar ise şunlardır ;

  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (klitorisin küçültülmesi)
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı dikimi

  Labioplasti

  Dışarıdan görülen ve iç dudaklar olarak adlandırılan küçük dudaklar bazen doğuştan, bazen doğum sonrasında, bazen ise yaş ilerlemesine bağlı olarak şeklini kaybedebilmekte, büyüyerek sarkabilmektedir. Bu durum hastayı hem görüntü hem de his olarak rahatsız edebilir. Ayrıca dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetleri giyerken bu dudaklar dışarıdan belli olabilmekte, bu da hastayı rahatsız edebilmektedir. Labioplasti ile büyüyen ve şekli bozulan bu dudaklara doğal şekli verilmekte, hastada şikayete yol açan etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

  genital estetik
  vajinal estetik

  Klitoropeksi

  Bazı kadınlarda klitoris üzerinde bulunan deri gereğinden daha kalın olabilmektedir. Bu derinin kalın olması klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğu oluşmasına neden olabilmektedir. Klitoropeksi bu kalın derinin alınarak klitorisin doğal formuna getirilmesini sağlayan operasyondur. Bu operasyon sayesinde cinsel ilişki esnasında alınan haz artar, dar pantolon, bikini, mayo gibi kıyafetler giyildiğinde oluşan kötü görüntü ortadan kaldırılır.

  Vajina Daraltma

  Kadın cinsel organında bulunan kaslar hamilelik, normal doğum, ilerleyen yaş, kilo alımı, sigara kullanımı veya hormonal bozukluklar nedeniyle gevşeyebilmekte ve şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durum ayrıca idrar kaçırmaya da sebebiyet verebilir. Kadının hem sosyal hayatını hem de özgüvenini etkileyen bu durum 15-20 dakika kadar kısa bir sürede uygulanan, hastanın operasyon esnasında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmediği Vajina Daraltma Operasyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Operasyonun ardından hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir.

  vajinoplasti
  genital estetik ameliyatı

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı onarımı ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi uzun süreli onarımlar, diğeri kısa süreli onarımlardır. Uzun süreli onarımlar yakın zamanda cinsel birliktelik ihtimali olmayan hastalarda, kısa süreli onarımlar ise bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan hastalarda uygulanmaktadır.

  Uzun süreli onarımlar Flep Yöntemi olarak da bilinen yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemde vajina alt duvarından çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilir. Böylece cinsel birliktelik esnasında bu doku yırtılarak kızlık zarı yırtılmasına benzer bir durum ve kanama oluşturmaktadır. Kısa süreli onarımda ise vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve böylece cinsel birliktelik esnasında kanama ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Hasta aynı gün hastaneden çıkar. Dikişler kendiliğinden erir. Operasyonun ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

  Hastalar bu operasyonun ardından bir iki saat sonra hastaneden ayrılabilir.  Ertesi gün sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Dikişler kendiliğinden 2-3 haftada düşer.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmem mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Bu işlem hastanın arzusuna göre lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Bu işlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

  • Genetik
  • Çok sayıda normal doğum
  • Zor doğumlar
  • Doğum dikişlerinin enfeksiyon kapması veya açılması
  • İri bebek doğurma
  • İlerleyen yaş

  İşlem 30-45 dakika arasında sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar