Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) fiyatları ne kadar?

Kısaca mr olarak adlandırılan manyetik rezonans görüntüleme, vücut doku ve organlardan radyo dalgaları eşliğinde ayrıntılı resimler elde edilmesini amaçlayan bir görüntüleme tekniğidir. Günümüzde mr hastalıkların teşhisi ve tedavinin seyrini takip etmek için kullanılmaktadır. Vücut dokuları ve organları hasarının tespitinde ve uygulanan tedavilerin etkinliğinin izlenmesinde oldukça faydalı bir yöntemdir. Özellikle yumuşak doku ve sinirlerin görüntülenmesinde sıkça tercih edilmektedir. Migren, baş ağrısı, nörolojik hastalıklar, epileptik nöbet, omurga problemleri, kemik, yapı rahatsızlıkları ve kalp hastalıkları gibi pek çok hastalığın teşhisinde kullanılmaktadır. Günümüzde hemen hemen her bölgenin emarı çekilmektedir ve uygun tedavi uygulanmaktadır. Mr çektirecek olan hastalar için mr zararlı bir yöntem gibi görünse de aksine hiçbir zararı bulunmayan bir teşhis yöntemidir. Mr öncesi hastaların metal içerikli eşyaları çıkarması gerekir, üzerinde bulunması halinde çekim işlemi gerçekleşmez.

Bilgisayarlı tomografi de uygulandığı gibi emarda da kontrast madde bulunmaktadır. Hastalığın çeşidine göre ilaçlı emar ya da ilaçsız emar yapılmaktadır. Kontrast madde, görüntülenecek yerin daha ayrıntılı ve net görünmesini sağlamaktadır.

Mr fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Mr fiyatları çekilen görüntü sayısına, taranan bölgenin boyutuna ve emarın çekileceği hastaneye bağlı olarak değişmektedir.

Mr Fiyatları

Emar çektirecek olan hastalar çekim öncesi mr fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ister ve araştırma yaparlar. Hastalar çekim öncesinde internet ortamlarında ya da tarafımıza emar çekim fiyatları ve emar ücretleri şeklinde aramakta ve sormaktadırlar. Emar fiyat listesi aşağıdaki gibidir.

 • Beyin Emarı (Beyin Mr) Fiyatı: 700 TL
 • Servikal Emarı (Servikal Mr) Fiyatı: 700 TL
 • Lomber Emarı (Lomber Mr) Fiyatı: 700 TL
 • Pelvik Emarı (Pelvik Mr) Fiyatı: Fiyat alınız.
 • Prostat Emarı (Prostat Mr) Fiyatı: Fiyat alınız.
 • Diğer Standart Emar Fiyatı Fiyatı: 700 TL

Gösterilen güncel mr fiyatları indirimli fiyatlardır SGK kapsamındaki hastalar için geçerlidir. Özel sigorta, ücretli çekim ve listede bulunmayan mr çeşitleri hakkında fiyat bilgisi almak için telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  MANYETİK REZONANS ( MR )

  Manyetik Rezonans ( MR )Manyetik Rezonans Görüntüleme büyük mıknatıslarla oluşturulan güçlü manyetik alan içinde radyo dalgaları kullanılarak belirli anatomik yapıları, diğer yapılardan net olarak ayırt etmek, sağlıklı ve hastalıklı dokular arasındaki farklılıkları saptamak ve tanımlamak için kullanılan bir tıbbi tekniktir. Bilgisayarlı tomografi ve röntgen incelemelerinin aksine, MR’da X ışını kullanılmadığından hiç radyasyon riski bulunmamaktadır. Hastanemizde  1.5 TESLA KAPALI MR cihazı kullanılmaktadır.

  Cihazın hastanın içine girdiği tünelinin  çapı 70 cm olup standart MR cihazlarından daha  geniştir ve  özel ışıklandırması sayesinde oldukça ferahtır. Dolayısıyla hasta, bütünüyle cihazın içine girme hissinden ve dar alanda kalma korkusundan kurtulur. Ayrıca Quite Suite ( Sessiz MR ) özelliği ile hastaya daha konforlu bir çekim sağlanır. Tarama işleminin çoğu hastanın kafası cihazın dışındayken gerçekleştirilir. Ayrıca hekim ya da tekniker sürekli olarak hastayla iletişim halindedir. Geniş tünel çapı sayesinde 200 kg’a kadar olan hastalarda başarıyla çekim yapılabilmektedir.

  MR çekim sürecinde, MR’ı çekilecek hastaya önlük giydirilir. Üzerinde bulunan saat, kolye, küpe ve yüzük gibi tüm metalleri çıkarması istenen hasta, MR cihazına uzanır. Tekniker, başını sabit tutmasını sağlayacak aparatı ayarlar. Kulaklık takılan hasta, bu yolla içerideki ekiple konuşarak onlardan gelen komutlara göre hareket eder. Hastanın sıkıntısı olduğunda bunu teknik ekibe bildirebilmesi için hastanın eline bir buton verilir. Daha sonra hasta MR cihazının içine alınarak çekim işlemine başlanır.

  Merkezimizden Fotoğraflar