Saç Ekimi

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilere uygulanan tedavi yöntemidir. Kişiler doğal saçlarının bir kısmını ya da tamamını kaybettiklerinde saç ekim merkezlerinde ekim işlemi yaptırmaktadırlar.

Saç ekimi genel olarak erkeklere uygulanır. Bunun temel sebebi erkeklerin saçları dökülmeye daha meyillidir. Ancak zaman zaman kadınların da bazı nedenlerden dolayı saçlarında dökülme görülmektedir. Dolayısıyla az da olsa kadınların da bu tedavi yöntemi ile dökülen saçlarının yerine yenileri ekilebilir.

Saç birçok sebepten dökülebilir. Öncelikle kalıtımsal yani genetik düzlemde değerlendirmek yanlış olmaz. Aile bireylerinde saç dökülmesi sorunu varsa sonraki kuşaklarda da bu problemin gözlenmesi söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra saç şekillendirmek için kullanılan jöle, sprey, köpük gibi inorganik maddelerin de saç dökülmesine etki ettiği yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Saçlar psikolojik rahatsızlıkların sonucunda da dökülebilir. Dolayısıyla hem fizyolojik hem de psikolojik etkiler göz önünde bulundurularak tüm süreç gözden geçirilir.

Saç ekimi içeriğinde birçok tekniği barındıran yöntemdir. Fue ve Fut bugün en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekiminde uzmanın tercih edeceği yönteme göre farklı ekim teknikleri uygulanır. Bu noktada FUE ve FUT arasında seçim tamamen uzmanın tercihlerine kalmıştır. Ancak öncesinde mutlaka bir takım tetkikler yapılır ki hem saç dökülmesinin altında yatan nedenler ortaya çıkartılır hem de hangi yol ve yöntem izleneceği konusunda net bir görüş birliğine varılır.

FUE yönteminde iz kalmaması birçok kişinin bu tekniği istemesine yol açmaktadır. FUE’de saç kökleri tek tek alınır ve ekilecek bölgeye aktarılır. Yapılan işleme aynı zamanda implant adı da verilir. Bunun için donör bölge tespit edilir ve bu bölge genellikle ensedir.

FUT yönteminde ise saç köklerinin tek tek değil, kümeler halinde alınıp ilgili bölgeye ekilmesi ile sonuca ulaştırılır. Birden çok kökü içeren küme ilgili bölgeden ayrılır ve mikroskop yardımı ile ayrıştırılarak ekim işlemi yapılır.

Özel Hastanede Saç Ekimi

Saç ekimi konusunda bugün birçok hastanede profesyonel olarak çalışma gerçekleştirilir. Özel hastanede de saç ekimi yaptırabilirsiniz. Saç ekimi fiyatları da bu hastanelere göre değişiklik gösterir.

Ekilen saç kaç yıl dayanır?

Saç ekimi ile birlikte kellik sorunu tamamen ortadan kalkar. Dolayısıyla ekilen saçlar da ömür boyu sizinle gider. Fakat bu süre zarfında yaşayacağınız rahatsızlıklar ya da saç ekimi sonrasında uygulamanız gereken bir takım adımları uygulamamak, saç sağlığınızı tehlikeye atacaktır. Mutlaka saç ekimi sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine kulak verin.

Saç ekimi kaç seans sürer?

Saç dökülmesinin boyutu kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda ekim yapılacak alanın büyüklüğüne göre seans süresi belirlenmektedir. Ancak genel olarak 2 ila 3 seans sonunda tüm ekim işlemleri sona ermektedir ve kişi kontrollü de olsa normal yaşantısına dönmektedir.

Saç dökülmesi ve kelliğin tedavisi için uygulanan saç ekimi operasyonu hakkında hastanemize ulaşan hastalarımızın soruları ve internet aramaları göz önüne alındığında saç ekimi fiyatları ve saç ekimi fiyatlarının nelere göre belirlendiği hakkında bilgi aradıkları görülmektedir. Bu yazımızda saç ekimi fiyatları ve saç ekimi fiyatlarının nelere göre belirlendiği hakkında bilgiler vereceğiz. Saç ekimi operasyonu hakkında fiyat haricinde en çok merak edilenler hakkında bilgi almak için saç ekimi hakkında en çok sorulanlar yazımızı okuyabilirsiniz. Saç ekimi hakkında bilgilendirici içeriklerimize medikal estetik blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Saç ekimi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Saç ekimi uygulamaları birçok uygulama yöntemiyle farklı kök sayılarında uygulanabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı bir saç ekimi operasyonu için tek bir fiyat belirlenmesi mümkün olmamaktadır. Saç ekimi fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan madde tekniktir. Örneğin zaman alan ve zorlayıcı bir teknik olan fue, fut tekniğine göre daha pahalıdır. Fakat daha kısa sürede iyileşme olanağı sunan fue tekniği kişiler tarafından daha etkin olabilmektedir. Çoğu hekim ve klinikler saç ekim fiyatının greft sayısına göre değiştiğini belirtir. Bu sebeple fiyatlar kişiye göre değişiklik göstermektedir. Muayene ardından tam anlamıyla fiyat belirlenmektedir.

Saç ekimi fiyatları ortalama ne kadardır?

Saç ekimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin yoğun olarak saç ekimi fiyatları ve saç ekimi fiyatları ortalama gibi terimler ile arama yaptıklarını görmekteyiz. Ortalama saç ekimi fiyatı veya her saç ekimi operasyonu için aynı fiyatın belirlenmesi mümkün değildir. Saç ekimi fiyatının net olarak belirlenmesi için saç ekimi muayenesi gereklidir. Muayene sonrasında yapılacak operasyon türü belirlenerek net saç ekimi fiyatı ortaya çıkmaktadır.

Saç ekimi fiyatı araştırırken nelere dikkat edilmelidir?

Saç ekimi yapan hastaneler tarafından belirlenen saç ekimi fiyatları tarifelerinde saç ekimi yapan doktorlar, hastanenin bulunduğu muhit, saç ekimi operasyonunda kullanılan tıbbi malzemeler gibi birçok bulunmaktadır. Saç ekimi fiyatı araştıran kişilerin dikkat etmesi gereken ilk kriter saç ekimi fiyatları yerine saç ekiminin yapılacağı yerin hijyenik hastane ortamı olması, saç ekimi operasyonu yapacak doktorun alanında uzman olması gibi kriterler olmalıdır. Saç ekimi için sadece uygun fiyatlı olduğu için hastane ortamı dışındaki yerler tercih edilmemelidir. Saç ekimi operasyonunun her cerrahi operasyon gibi riskleri mevcuttur. Saç ekimi operasyonu esnasında karşılaşılabilecek riskler için saç ekimi riskleri yazımızı okuyabilirsiniz. Yalnızca alanında uzman kişiler tarafından uygun koşullarda yapılan saç ekimi operasyonları ile başarılı sonuçlar alınabileceği unutulmamalıdır.

Saç Ekimi Fiyatlarıİstanbul’da saç ekimi fiyatları ne kadar?

Saç ekimi, tamamen saç kaybı ve çeşitli sebeplerden dolayı saçlarında seyrelme yaşayan kişilerin eski saçlarını geri kazanma uğruna başvurdukları, kişiler için garanti çözüm önerisi olan bir uygulamadır. Saç ekimi işlemi sonrası kişiler uygulamadan gayet memnun olmakta ve işlem son derece doğal ve kalıcıdır. Uygulamada amaç, saçsız bölgelere donör bölgelerden alınan saçların edilmesi, doğal bir saçlı görünüm oluşmasını sağlamaktır. Çoğunlukla saç kayıpları sorununu elli yaş üzeri erkekler yaşamaktadır fakat sadece elli yaş üzeri erkekler mi saç kaybı yaşar? Tabi ki de hayır. Saç ekimi operasyonu sadece erkeklerde uygulanan bir işlem değildir, kadınlar da saç ekimi operasyonu yaptırabilir. Bu konu hakkında detaylı bilgiyi kadınlar saç ekimi yaptırabilir mi adlı yazımızı okuyarak alabilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin operasyonla ilgili bir takım hususlar akıllarında birer sorudur. Operasyon öncesi internet mecralarında araştırma yaparak bilgi sahibi olmaya çalışırlar. Saç ekimi hakkında merak ettiklerinizi saç ekimi hakkında en çok merak edilenler adlı yazımızı okuyarak giderebilirsiniz. Günümüz gelişmiş tıp teknolojisi ile beraber geliştirilen birçok saç ekimi yöntemi vardır. Bunlardan fue, dhı, safir yöntemi saç ekimi yöntemleri arasındadır. Gelin isterseniz bu saydığımız yöntemleri kısa kısa tarif edelim. Fue saç ekimi yöntemi saçsız bölgeye donör bölgeden alınan saç foliküllerinin anestezi altında uygun cihazlarla ekim yapılmasıdır. Fue yöntemi ile nasıl saç ekimi yapıldığı ve operasyon sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi almak için fue yöntemiyle saç ekimi nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz. İkinci olarak sıraladığımız dhi yöntemi ile saç ekimi enseden alınan saç köklerinin tıraş yapılmaya başlanmadan önce saçsız bölgeye doğru kanal açılarak uygulanan bir operasyondur ve aynı zamanda tıraşsız saç ekimi olarak da bilinmektedir. Bu operasyon hakkında ayrıntılı bilgi almak için dhi yöntemiyle saç ekimi nasıl yapılır adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Saç ekimi sonrası kişilerin dikkat etmeleri gereken durumlar bulunmaktadır. Operasyon sonrasındaki üç gün içinde hafif dik pozisyonda yatmak, operasyon bölgesini kaşımaktan kaçınmak ve alkol, sigaradan uzak durmak hem kişilerin iyileşme sürecini hızlandıracak hem de saçların doğallığına doğallık katacaktır. Saç ekimi operasyonu sonrası işlem bölgesinde bir takım kabuklanmalar olabilmektedir. Fakat bu durum korkulacak bir durum değildir ve on gün içerisinde oluşan kabuklanmalar yerinden ayrılarak dökülmektedir. Operasyon sonrası kişiler 2-3 gün içerisinde normal hayatlarına rahatlıkla dönebilmektedir ve bu süreç içerisinde ve bundan sonraki süreçlerde doktor önerilerine uymalıdırlar.

Saç ekimi işlemine karar veren kişilerin saç ekiminin nasıl yapıldığı akıllarında soru işareti ise saç ekimi fiyatları da aynı şekilde soru işaretidir. Saç ekimi yaptırmadan önce internet ortamlarında İstanbul saç ekimi, İstanbul saç ekimi fiyatları, İstanbul saç ekimi merkezleri ve İstanbul saç ekimi hastaneleri şeklinde arama yapmakta ve fiyatlar konusunda bilgi sahibi olmaya çalışırlar. İstanbul’da saç ekimi fiyatları, saç ekimi yapılacak olan hastanenin ve saç ekimi yönteminin belirlenmesine göre farklılık göstermektedir. İstanbul’da saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinden bizlere ulaşarak alabilirsiniz.

Saç ekimi, zaman içerisinde kafa derisinde çıkan kıl köklerini kaybeden kişiler için uygulanan bir yöntemdir. Genellikle erkeklerde görülen saç kaybı zaman zaman kadınlarda da gözlenmektedir. Dolayısıyla hastanın yaşına, cinsiyetine ve saç dökülme sorununun büyüklüğüne göre saç ekimi tekniği uygulanmaktadır.

Saç kaybı kişilerde sosyalleşme konusunda sorunların yaşanmasına sebep olabilir. Hem erkek hem de kadınların bu anlamda yaşadıkları kayıplar sonucunda toplumların içerisine girmekten çekindikleri görülmüştür. Bu bağlamda saç ekimi oldukça önemli, kişinin psikolojik açıdan huzurlu bir dönem geçirmesine olanak tanıyan etkili bir operasyondur.

Mikrocerrahi dalının bir ürünü olan saç ekiminde kişiler öncelikle uzmanlar tarafından yapılan testlere tabi tutulurlar. Ekilecek saçların doğal görünüm kazanması için çeşitli teknikler uygulanır. Böylece herhangi bir kişi saçların ekilip ekilmediğini anlayamaz.

Saç ekimi kimlere yapılır?

Saç ekimi işlemine uygun olup olunmadığı konusunda kafa karışıklığı söz konusudur. Hemen herkes saç ekimi konusunda uygundur demek doğru değildir. Bu konuda baz alınan fikir; iki kulak arasında yer alan ense dediğimiz bölgede yeterli saç kökü olan kişiler ekim konusunda uygundur. Ancak bu bölgede yeterli donör yoksa böyle bir operasyonu yapamayız. Çünkü yeterli donör elde edilemeyeceği için istenilen sıklıkta ekim yapılamaz ve hoş görüntü ortaya çıkmaz. Dolayısıyla kimse de böyle bir operasyon yaptırmak istemez. Estetik anlamda sizi tatmin etmeyecek bir yolculuğa en baştan çıkılmaz.

Saç ekim teknikleri nelerdir?

Saç ekimi konusunda sürekli olarak gelişen teknikleri takip etmek sağlık kuruluşu açısından oldukça önemlidir. Bu bağlamda sürekli olarak çıkan teknikler kurumun uzmanları tarafından uygulanmalıdır. Günümüzde FUT tekniği, FUE Tekniği, DHI Tekniği, DHI Plus Gold Tekniği bunlardan bazılarıdır. Doğru teknik ile saçlarınız ekildiğinde istediğiniz sonucu elde etmek hiç de zor olmayacaktır. Bu tekniklerin hangisinin uygulanacağına ise doktorunuz yaptığı testler sonucunda karar verir ve sizinle bunu paylaşır. Siz devam etmek isterseniz işlemler başlar.

Fue saç ekimi fiyatları ne kadar?

FUE saç ekim tekniği çok fazla duyulan yöntemlerin başında gelmektedir. FUE ya da Safir FUE konusunda doktorunuz onay verirse yaptırabilirsiniz. Öncelikle buna uygun olmasınız. Dolayısıyla FUE saç ekimi fiyatları konusunda net bilgiyi muayene sonrasında alabilirsiniz. Ancak genel bilgi edinmek istiyorsanız destek almak istediğiniz kurumları arayarak sağlıklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dhı saç ekimi fiyatları ne kadar?

Global alanda saç ekimi fiyatları denildiğinde greft başı ücretlendirme yapılırken ülkemizde paket fiyat verilmektedir. Dolayısıyla DHI saç ekimi fiyatı da bu şekilde değerlendirilebilir. Saç ekim merkezinden ya da hastaneden bu konuda daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Tıraşsız saç ekimi fiyatları ne kadar?

Bazı teknikler saç ekimi yapmadan önce tıraş uygulaması yapar. Ancak tıraşsız saç ekimi de mümkündür. Bu bakımdan tıraşsız saç ekimi fiyatları birçok kişi tarafından araştırılır. Sağlık kuruluşuna ulaşarak bu konuda net bilgi edinebilirsiniz.

Saç ekimi, dökülme yaşayan kişiler için uygulanan en etkili tedavi yöntemidir. Birden çok saç ekim tekniği bulunmaktadır. Her gün sağlıklı kişilerin saçları dökülebilir. Bu son derece normaldir ve yerine yenisi çıkabilir. Ancak çok sık dökülmenin görülmesi ve bölge bölge dökülmelerden kaynaklanan kellik durumu tehlike arz edebilmektedir.

Saç dökülmesi görülen kişilerde genellikle ailesinde bu sorun ile karşılaşan kişilerin olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bunun yanı sıra başka sebeplerle de saçlar kaybedilebilir. Bu tip durumlar yalnızca erkekleri değil, kadınları da etkilemektedir. Kaldı ki saç ekimi konusunda yalnızca erkekler değil, kadınların da zaman zaman destek aldığı biliniyor. Hormonal değişiklikler de saç dökülmesine neden olabilmektedir. Özellikle hamilelik, doğum, menapoz gibi süreçleri olan kadınlarda bu değişiklik çok net bir şekilde gözlenmektedir.

Saç dökülmesi zaman zaman hastalıktan da meydana gelebilmektedir. En önemli nedenlerden birisi de saç kıran adı verilen ve bölgesel dökülme anlamına gelen kayıptır. Buna ek olarak kanser, depresyon, gut, yüksek tansiyon saç kaybına giden yolda önemli birer nedendir.

Saç dökülmesi ve sonucunda gelen kellik sorunu yalnızca saç ekimi ile ortadan kalkmaktadır. Bugün saç ekim teknikleri birbirinden farklıdır. FUE, DHI ve Safir Fue bu tekniklerden bazılarıdır.

Fue Saç Ekimi Fiyatları

Fue saç ekimi, birkaç teknikle uygulanmaktadır. Bunların başında donör bölge belirlenmesi ve alım yapılmadan önce orasını traşlanması, mikromotor ile birlikte saç köklerinin alınması söz konusu olur. Buradan toplanan saç kökleri kelleşme yaşanan bölgeye ekilir. FUE tekniğinin uygulanması için kanal açma adı verilen bir yöntem uygulanır. Kanal açma işlemi sırasında köklerin ölmemesi için özel sıvı içerisine alınır.

Oldukça meşakkatli bir teknik olan FUE’de fiyatlar da birçok kişi tarafından merak ediliyor. FUE saç ekimi fiyatları için alınacak fiyat dökülmenin boyutuna göre değişim göstermektedir. Dolayısıyla bu konuda destek almak için ilgili saç ekim merkezini aramalısınız.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi konusunda en avantajlı yöntem olarak bilinen DHI saç ekimi, iyileşme süresi ve tek seansta saç ekiminin büyük kısmının tamamlanması ile öne çıkmaktadır. Doğal görünüm nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilen DHI saç ekimi için ense bölgesinden kıl kökleri alınır ve bunlar saçsız bölgeye enjekte edilir.

DHI çok popüler bir yöntem olduğu için çok fazla fiyat bilgisi isteniyor. DHI saç ekimi fiyatları için yine seçtiğiniz kurumun ilgili birimini aramalısınız. Ancak net bir fiyat için ön muayene olmak gerekiyor.

Safir Fue Saç Ekimi Fiyatları

Son dönemde geliştirilen tekniklerden birisi olan ve saç ekim yaralarının çabuk şekilde iyileşmesini sağlaması ile öne çıkan safir fue saç ekimi, geliştirilen özel uç sayesinde mikro kanallar açılmasını sağlar. Safir Fue saç ekimi fiyatları konusunda mutlaka ekimi yapacak kurum ile iletişime geçmelisiniz.

Günümüzde, estetik ve görünümüne önem veren bireyler için saç ekimi, popüler ve etkili bir çözüm olarak öne çıkıyor. Ancak, saç ekimi sürecine adım atmadan önce, birçok kişi saç ekim fiyatlarını araştırıyor.

1000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

1000 greft saç ekimi, genellikle hafif seviyedeki saç dökülmesi olan bireyler için önerilen bir seçenektir. Bu prosedür, özellikle saç çizgisinin yeniden şekillendirilmesi veya belirli alanlardaki seyrelmelerin giderilmesi amacıyla tercih edilir. Hastanemizde, 1000 greft saç ekimi uygulaması, son teknoloji ekipmanlar ve alanında uzman ekibimizle gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte, hasta ve doktor arasında detaylı bir ön görüşme yapılır, saçın mevcut durumu değerlendirilir ve en uygun ekim planı hazırlanır. Bu miktar, genellikle bir gün içerisinde tamamlanabilen bir işlem olup, hastanın ihtiyacına göre özelleştirilen bir tedavi planı çerçevesinde yürütülür.

3000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

3000 greft saç ekimi, orta seviyede saç dökülmesi yaşayan bireyler için ideal bir çözüm sunar. Bu prosedür, daha geniş alanlara yayılmış saç dökülmesi problemlerini çözmek ve daha yoğun bir görünüm elde etmek amacıyla tercih edilmektedir. Hastanemizde gerçekleştirilen 3000 greft saç ekimi işlemi, hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedefleyen bir yaklaşımla, deneyimli ekibimiz tarafından özenle yürütülmektedir. Bu süreçte, saçın doğal yapısına uygun olarak en iyi sonuçları almak için greftler dikkatlice seçilir ve ekilir. Hastalarımız, bu işlem sonrasında kapsamlı bir bakım ve takip programına dahil edilirler, böylece ekim sonrası süreç en iyi şekilde yönetilir.

5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

5000 greft saç ekimi, ileri düzeyde saç dökülmesi veya geniş saçsız alanları olan bireyler için uygundur. Bu miktar, genellikle saçın büyük bölümünü kapsayan ekimler için gereklidir ve yoğun bir saç görünümü sağlamak amacıyla yapılır. Hastanemizde, 5000 greft saç ekimi süreci, alanında uzmanlaşmış ekibimiz tarafından, en yüksek başarı oranlarına ulaşmak üzere titizlikle gerçekleştirilmektedir. Bu işlem, iki gün gibi bir süreyi kapsayabilir ve her bir hastanın özel durumuna göre planlanır. Saç ekimi sonrasında, hastalarımıza detaylı bir bakım rehberi sunulur ve düzenli kontrollerle iyileşme süreçleri desteklenir.

7000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

7000 greft saç ekimi, en kapsamlı saç ekimi işlemlerinden biridir ve genellikle, başın büyük bir kısmında yoğun saç ekimi gerektiren durumlar için tercih edilir. Bu prosedür, çok geniş kellik alanlarını kapatmak ve oldukça yoğun bir saç yapısı elde etmek için idealdir. Hastanemizde yapılan 7000 greft saç ekimi, uzun yıllara dayanan deneyimimiz ve gelişmiş tekniklerimizle, hastalarımıza maksimum memnuniyet sağlamak amacıyla özenle planlanır ve uygulanır. Bu büyüklükteki bir ekim, genellikle daha fazla zaman ve özen gerektirir, ancak sonuçlar, doğal ve yoğun bir saç görünümü sağlama konusunda oldukça etkilidir.

Saç ekiminde deneyimli ekibimizle kusursuz hizmetten faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz gerekiyor. Oluşturulacak randevu sonrasında fiyat konusunda daha net bilgiler edinebilirsiniz.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ile hijyenik hastane ortamında saç ekimi imkanı sunmaktayız. Saç ekimi operasyonu, saç ekimi fiyatları ve saç ekimi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinde bulabilirsiniz. Saç ekimi hakkında merak ettikleriniz için bize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

.

Saç Ekimi Fiyatları

Ortalama saç ekimi fiyatı veya her saç ekimi operasyonu için aynı fiyatın belirlenmesi mümkün değildir. Saç ekimi fiyatının net olarak belirlenmesi için saç ekimi muayenesi gereklidir.

Fue Saç Ekimi Fiyatları

FUE saç ekim tekniği çok fazla duyulan yöntemlerin başında gelmektedir. FUE ya da Safir FUE konusunda doktorunuz onay verirse yaptırabilirsiniz. Öncelikle buna uygun olmasınız.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları

Global alanda saç ekimi fiyatları denildiğinde greft başı ücretlendirme yapılırken ülkemizde paket fiyat verilmektedir. Dolayısıyla DHI saç ekimi fiyatı da bu şekilde değerlendirilebilir.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA ÜCRETSİZ BİLGİ ALMAK İÇİN BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, BİZ SİZİ ARAYALIM !

  Lütfen saçlarınızın ön, arka ve üstten fotoğraflarını yükleyiniz...

  Neden Türkiye?

  Türkiye son zamanlarda sağlık turizmi ve saç ekimi konusunda dünyadaki lider ülkelerden biri konumuna gelmiştir. Bunda hem doktorların tecrübesi ve kullandığı teknolojiler hem de diğer ülkelere göre işlemlerin daha ekonomik olmasının büyük rolü vardır. Ayrıca İstanbul tarihi, kültürel ve turistik açıdan görülmesi gereken güzel bir şehirdir. Kaş Tıp Merkezi evsahipliğinde hem saç ekiminizi gerçekleştirebilir, hem de kalan zamanınızda İstanbul’un tadını çıkarabilirsiniz.

  Neden Kaş Tıp Merkezi ?

  Kaş Tıp Merkezi, İstanbul Atatürk Havalimanına 6 km mesafede, birçok 4 – 5 yıldızlı otelin merkezinde bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından A sınıfı Cerrahi Tıp Merkezi olarak ruhsatlandırılmıştır. Bu ruhsat Türkiye’de sağlıkta kalite açısından en üst seviyedeki tıp merkezlerine verilmektedir. 1997 yılında kurulan merkezimizin 21 yıllık tecrübesi mevcuttur. Sağlık kadromuz, konusunda uzman ve yüksek nitelikli kişilerden oluşmaktadır.

  6500 m2 kapalı alanda sadece saç ekimi değil, birçok tıbbi alanda hizmet verilmektedir.

  Saç ekiminde  ekilecek alanın doğru planlanması, greftlerin toplanması, ekim yapılırken saç yönünün ve yoğunluğunun ayarlanması sonuçların doğallığı açısından çok önemlidir. Bu konuda tecrübeli ekibimiz sizler için gerekenin en iyisini yapacaklardır.

  Saç ekiminden sonra iyileşme sürecinin en önemli zamanı olan ilk 12 saati hastalarımız kurumumuzda, bizim kontrolümüz altında geçirmektedir. Takviye oksijen tedavileri ile iyileşme süreci hızlanmakta, kanda artan oksijen seviyesi sayesinde ekilen greftler maksimum verimle beslenmektedir.

  Saç Ekimi planlaması nasıl yapılacak?

  İlk olarak telefon, whatsapp veya e-mail yoluyla bizimle iletişime geçip fotoğraflarınızı gönderdikten sonra, ücretsiz bir ön görüşme yapılacaktır. Saç ekimine uygun olduğunuz kararlaştırılıp randevu ayarlandıktan sonra, kesin geliş tarihinizle ilgili bize bilgi vermeniz gerekmektedir. Bunun için uçak biletinizin fotoğrafını rica etmekteyiz.

  İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ekibimiz tarafından karşılanarak hastanemize getirileceksiniz. Kayıt işlemlerinin ardından süreç işlemeye başlayacaktır.

  Saç ekimi sonrası 1 gece hastanemizde misafir edileceksiniz. Birçok kurum saç ekimi sonrası hastayı hemen taburcu etmektedir ancak biz daha titiz davranarak hastamızın 1 gece hastanemizde kalmasının, ekim sonrası sağlık takipleri açısından daha uygun olduğunu düşünmekteyiz. Ertesi gün kontrolünüz ve pansumanınız yapılarak hastaneden taburcu edilerek otelinize transfer edileceksiniz. Ekim sonrası 3. Gün otelinizden alınarak hastaneye getirileceksiniz ve hastanede ilk saç yıkamanız yapılacak ve nelere dikkat edeceğiniz anlatılacak.  2 gece 4 -5 yıldızlı otelde oda & kahvaltı konakladıktan sonra, yine ekibimiz tarafından havalimanına transfer edileceksiniz.

  saç dökülmesi tedavisi

  Fiyat Neleri İçeriyor ?

  • Havalimanından hastaneye transfer
  • Ekim öncesi yapılan kan tahlilleri
  • Saç ekimiyle ilgili tüm tıbbi giderler
  • Ekim günü hastanede öğle ve akşam yemeği, ertesi gün kahvaltı
  • Ekimden sonraki gün pansuman
  • Saç ekimi sonrasında kullanılacak ilaç, şampuan ve losyon
  • Ekimden sonraki 3. Gün ilk yıkama için otel – hastane – otel transferleri
  • 2 gece 4 -5 yıldızlı otelde oda & kahvaltı konaklama
  • Otelden havalimanına transfer

  Erkeklerde, tepe ve alındaki saç kökleri testesteron hormonuna duyarlı olduğu için zamanla dökülürler. Ancak ense bölgesindeki saç kökleri, bu hormona duyarlı olmadığından dökülmez. Yani ensedeki bu saçlar güçlüdür. Saç ekimi , ense bölgesindeki bu saç köklerinin ihtiyaç duyulan kelleşmiş bölgeye ekilmesidir. Ekilen bu saçlar testesterona duyarlı olmadığından ekimden sonra dökülme olmaz.

  Hastalar saç ekimi konusunda araştırma yapmaya başladıklarında akıllarına gelen ilk soru kendilerine kaç adet saç kökü ekileceğidir. Bu noktada greft terimiyle karşılaşırlar. Greft, saç ekiminde kullanılan yapının adıdır. Bu yapıda saç kökleri ve bir miktar deri bulunmaktadır. Tek bir greft içinde iki – üç hatta dört saç kökü bulunabilir.

  Saç ekimi işlemi her hastanın saç yapısına özel olarak uzman ellerde yapılmalıdır.

  FUE (Follicular Unit Extraction) dünyada ve Türkiye’de saç ekimi işleminde yaygın olarak kullanılan tekniğin adıdır. FUE tekniği adını ekim işleminde kullanılan mikromotor veya diğer greft alma tekniğinden almıştır.

  FUE olarak adlandırılan teknikte, dökülmeye dayanıklı bölgeden mikromotorlar yardımıyla alınan greftler, ihtiyaç duyulan bölgeye ekilmektedir. FUE tekniği hem acısız bir işlem olması, hem de elde edilen başarılı sonuçlar nedeniyle günümüzde en sık kullanılan saç ekim yöntemlerinden birisidir.

  Saç ekiminin ardından ilk 12 saat iyileşme süreci açısından kritik önem taşımaktadır. Kaş Tıp Merkezi saç ekimi hastalarını 1 gece kurumda konaklatan Türkiye’deki tek kurumdur. Bu sayede iyileşme süreci hastanede kontrol altında başlamaktadır. Oksijen tedavisi gibi destekleyici tedavilerle dokunun beslenmesi ve iyileşmenin hızlanması sağlanmaktadır.

  Greftlerin alınacağı ense bölgesi mutlaka traş edilmelidir. Ancak ekim yapılacak alan küçükse ve ekimi engellemeyecekse bu bölge traş edilmeden de ekim yapılabilir.

  DHI, kalem yöntemi veya Choi İmplant denilen başka bir yöntem daha vardır. DHI (Direct Hair Implant) tekniğini FUE tekniğinden ayıran en belirgin özellik saç köklerine kanal açma işlemi yapılmadan özel uçlu kalem (Choi implanter) yardımıyla deriye ekilmesidir. DHI kalem tekniği olarak da adlandırılır.

  Operasyon işlemleri kanal açılmaması dışında FUE tekniğiyle aynıdır. Saç kökleri özel uçlu bir cihaz ile ekim yapılacak bölgeye eklenir. “Implanter” ince ve sivri uçlu yapılı fakat yapısı gereği içine kolaylıkla saç kökü yerleştirilebilen bir uca sahiptir.

  Ekim işlemi FUE tekniğine göre daha uzun, zahmetli ve maliyetlidir. Alınan sonuçlarda ise iki yöntem arasında belirgin bir farklılık yoktur. Sonucun iyi olması için tecrübeli ellerde yapılması şarttır. Hastanemizde tüm yöntemlerle ekim yapılabilmektedir.

  Öncelikle kişide herhangi bir hastalık olup olmadığı tespit edilir. Kan tahlilleri yapılarak saç ekimine uygun olup olmadığına bakılır.

  Sonrasında hastanın saçı traş edilir. Hastaya steril önlük giydirilir ve saç ekim salonuna alınır.

  Ekim sırasında ihtiyaç halinde ilaç verilebilmesi için damar yolu açılır.

  Ekimin doğal görünmesi için gereken en önemli nokta alın ön çizgisinin doğru planlanmasıdır. Uzmanlarımızın tecrübesi sayesinde bu planlama başarıyla gerçekleştirilmektedir.

  Hasta yüzükoyun yatırılarak saç derisine lokal anestezi uygulanır. Bu sayede hasta işlem esnasında bir ağrı duymaz.

  Donör bölge dediğimiz ense bölgesinden greftler toplanmaya başlanır. Bu işlem alınan greftlerin sayısına göre 2 -3 saat sürmektedir. Toplanan bu greftler özel bir solüsyonda petri kutularına alınır.

  Daha sonra ekim yapılacak alanda saçların çıkma yönüne uygun şekilde kanallar açılır. Bu işlem 1 – 1.5 saat arası sürer.

  Son aşama olarak da açılmış bu kanallara ense bölgesinde alınmış saç kökleri yerleştirilir. Bu işlem de 2 ila 3.5 saat arası sürmektedir.

  Tüm bu süreçler toplanan ve ekilen greft sayısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

  Saç ekimi sonrasında greft alınan veya ekilen bölgede hiç bir şekilde yara izi kalmamaktadır. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi profesyonel olmayan ellerde yapılan ekimlerde, alınan greftlerin boyutları ve yoğunluğu ayarlanamazsa saç derisinde izler kalmasına neden olunabilir.

  Bu işlem sırasında lokal anestezi kullanılarak saç derisi uyuşturulur. Dolayısıyla greft alımı ve ekimi sırasında hasta hiçbir sızı hissetmemektedir. Ekim esnasında hasta isterse akıllı telefonuyla zaman geçirebilir, TV seyredebilir, müzik dinleyebilir, kitap veya dergi okuyabilir.

  Bu kişinin ense bölgesindeki saçların kapasitesiyle doğru orantılıdır. Ensedeki saç yoğunluğuna göre bir gün içerisinde 6000 grefte kadar saç nakli gerçekleştirilebilir.

  Saç ekimi operasyonunda, ekim sonrası dönem de ekim kadar önem arz eder. Operasyon sonrasında ekim yapılan bölge bandajlanmadan açıkta bırakılmalı ve hava alması sağlanmalıdır. Böylece bölge hava alarak kolayca kabuklanacak ve kendi içerisindeki saç köklerini beslemeye devam edecektir. Ekim yapılan alan 1 hafta boyunca hiçbir yere sürtülmemelidir. Ayrıca bölge travmaya neden olabilecek darbelerden de korunmalıdır. Kan dolaşımını arttıracak aktif spor gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır. Saç ekilen bölgenin sürtünmeden korunması için hastaya ilk 2 gün oturur pozisyonda uyuması tavsiye edilmektedir. Ekimden sonraki gün hastaya kontrol ve pansuman yapılır. Ardından ikinci gün ilk yıkaması yapılarak, hastanın sonraki süreçlerde saçlarını yıkarken dikkat etmesi gereken noktalar hastaya anlatılır. Yıkama yapılırken en kritik nokta tırnak kullanılmaması, kabukların soyulmaya çalışılmamasıdır. Ekimden bir süre sonra saçlar dökülme sürecine girer. ‘Şok dökülme’ olarak adlandırılan bu dönem 1-3 ay arası sürebilir. Bu dönemin ardından saçlar kalıcı olarak çıkmaya başlar.

  10-12 ay içinde ekim yapılmış saçın son halini görebiliriz.

  Saç ekimi yaptıran kişiler işlemden 15 gün kadar sonra denize veya havuza girebilir.

  Operasyondan yedi gün sonra yürüyüş ve hafif egzersizler yapabilir, 2 ay sonra da her zaman yaptığınız sporları yapabilirsiniz.

  Tıbbi olarak operasyondan hemen sonra sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Ense bölgesindeki verici alanda ve saç naklinin gerçekleştirildiği bölgedeki kabuklanma bir hafta içinde kaybolur. Bazı kişiler kabukların dökülmesi için gereken bu süreden sonra işe dönmeyi tercih ederler. Bu tamamen kişinin tercihine kalmış bir durumdur.

  Saç ekimi erkek hastalarda olduğu gibi kadın hastalarda da başarıyla uygulanarak yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir.

  Evet, yapılabilir. Merkezimizde kaş ve sakal ekimi de başarıyla yapılmaktadır.

  Sakal ekimi saç ekimi gibi değerlendirilmemelidir. Çünkü sakal yoğunluğu kişiden kişiye değişim göstermektedir ve her hasta birbirinden farklı bir görünüm isteyebilir. Eğer hastada belirli bir bölgede sakal kaybı varsa o bölgenin büyüklüğüne ve sakalın genel sıklığına göre planlama yapılmaktadır. Hiç sakalı olmayan bir hastada ise istenen sakal yoğunluğuna göre 1000-3000 kök ile başarılı bir ekim gerçekleştirilebilir. Sakal ekimi için ense bölgesinin hemen üzerindeki saç kökleri kullanılır. Ayrıca bu ekim için ensenin alt kısmındaki istenmeyen kıl kökleri de sakalı sıklaştırmak için kullanılarak o bölgede kalıcı bir epilasyon sağlanabilir.

  Öncelikle yüze uygun, doğal görünecek kaş şekli belirlenir ve çizilir. Daha sonra kafanın arka kısmındaki donör alandan greftler alınır. Ardından ekilecek bölgede kaşın yönüne uygun şekilde kanallar açılır. Kaşın doğal yapısına uygun tek kıl içeren greftler, kaşın çıkma yönüne uygun şekilde bu kanallara ekilir. Aynı saç ekiminde olduğu gibi kaş ekiminde de 3-4 hafta içinde dökülme olur. Ancak altı ay sonra kaşlar yoğun ve güzel bir şekilde görülmeye başlar. Ancak burada önemli olan nokta, ekilen saçlar zamanla uzayacağından ortalama 2 haftada bir kaş boyuna uygun şekilde kısaltmak gerekmektedir.

  Ameliyattan 10 gün öncesinden başlayarak ASPİRİN ya da kan sulandırıcı herhangi bir ilaç alınmaması gerekir. 1 hafta öncesinden alınmaması gereken diğer ilaçlar ise şunlardır :

  • Omega-3 ve balık yağı kapsülleri
  • Antiinflamatuvar İlaçlar
  • Bitkisel çaylar
  • Ameliyattan 3 gün öncesine kadar alkol alınmaması gerekmektedir.

  DİKKAT ! : Herhangi bir hastalığınız veya kullandığınız bir ilaç varsa mutlaka doktorunuza bilgi veriniz !

  Donör bölgede yeterli saç bulunmayanlara, malign veya iyi huylu tümörleri olanlara, özellikle pıhtılaşma faktörlerini yetersizleştiren kan hastalıkları olanlara, akut veya kronik enfeksiyona sahip olanlara, Alopesi Areata hastalığı olanlara ve 18 yaşının altında olanlara saç ekimi yapılmamaktadır.

  EKİBİMİZ

  Uzm. Dr. Sibel L. Kaş
  Uzm. Dr. Sibel L. KaşMedikal Estetik Uzmanı
  Dr. Aziz Kaş
  Dr. Aziz KaşMedikal Koordinatör
  Evin Akbal
  Evin AkbalBaşhemşire

  MERKEZİMİZDEN FOTOĞRAFLAR

  Web ve Yayın Kurulu
  Dr. Aziz Kaş
  Oluşturma Tarihi : 13.08.2023
  Güncelleme Tarihi : 19.02.2024

  Bu web sayfasındaki içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için kullanılamaz. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

  İçindekiler gizle