Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  İnfluenza Tanı Testi

  Covid-19 ve İnfluenza birbirine çok benzer belirtilerle ortaya çıkan hastalıklardır. Bu belirtiler ateş, boğaz ağrısı, öksürük, kas ve eklem ağrıları, iştahsızlık, ishal ve karın ağrısıdır. Bu nedenle covid 19 ve influenza’yı birbirinden ayırt edebilecek spesifik bir belirti yoktur. Yayılım yolları, belirtileri ve mevsimsel görülme sıklıkları da bu iki hastalığın birbiri ile karıştırılmasına yol açar. Bu tarz şikayetlerle doktora başvuran hastalarda kesin tanı koymak laboratuvar testleri olmadan mümkün olmamaktadır. Bu hastalıkları birbirinden ayırmak ve doğru tedaviyi hızlı bir şekilde planlamak oldukça önemlidir. Bu ayrımı yapabilmedeki en büyük yardımcılar Antijen Testleridir.

  İnfluenza antijen testi nasıl yapılır ?

  Özel bir çubuk ile hastanın ağız ve burnundan örnek alınır. Örnek alım yöntemi Covid PCR Testi ile birebir aynıdır.

  İnfluenza antijen testi sonucu ne zaman çıkar ?

  Test alındıktan yaklaşık 10-15 dakika sonra sonuç belli olmaktadır. Influenza testlerinde Covid-19 testinde olduğu gibi uzun bir bekleme süresine gerek yoktur. Sizden alınan testten çok kısa bir süre sonra sonuç size bildirilmektedir.

  İnfluenza antijen testi nerede yapılır ?

  İnfluenza testi kurumumuzda yapıldığı gibi arzu ettiğiniz taktirde adresinizde de yapılabilmektedir. Kurumumuzun göndereceği uzman sağlık personeli adresinizde sizden örnek alır ve sonucu 10-15 dakika gibi kısa bir sürede size bildirir.

  Merkezimizden Fotoğraflar