Evde sağlık hizmeti nedir?

Evde sağlık hizmeti; evde sağlık hizmetine ihtiyacı olan yatağa bağımlı hasta ve ailelerin evlerinde tetkik ve tedavilerinin uygulandığı bir sistemdir. Ortopedi ve travmatoloji hastaları, akciğer ve solunum hastaları, diyabet hastaları, nöroloji hastaları, yeni doğum yapmış anne ve bebekleri, felç hastaları, kanser hastaları, oksijen tedavisine ihtiyacı olan hastalar evde sağlık hizmeti alanların arasında yer almaktadır. Evde sağlık hizmetleri; ailenin ve toplumun fiziksel ve ruhsal sağlıklarını koruyarak yaşam kalitelerinin artmasında oldukça etkisi bulunan yöntemdir. Evde sağlık hizmetleri, hastaneye hiçbir şekilde ulaşımı olmayan kişilerin ve yatağa bağımlı olarak hayatlarını sürdüren kişilerin yaşam kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır. Evde sağlık hizmetlerinin sunduğu imkanlar dahilinde hastaların problemleri çözülmekte ve bu sayede büyük başarılar elde edilmektedir. Evde sağlık hizmetlerinin hastaya yönelik hem avantajları hem de dezavantajları bulunmaktadır. Yaşam kalitesinin olumlu etkilenmesi, ailesinin daha rahat bir süreç geçirmesi, enfeksiyona yakalanma riskinin az olması gibi hususlar avantajları olup sağlık personeli ile hastanın arasında olumlu bağın kurulamaması da dezavantajıdır. Evde sağlık hizmetinden yararlanmak isteyenler sağlık hizmetleri iletişim hattını arayarak bu hizmetten yararlanma fırsatı yakalarlar.

Bu yazımızda evde sağlık hizmeti nedir, evde sağlık hizmeti neleri kapsar, evde sağlık hizmetleri kimlere verilebilir ve evde sağlık hizmeti fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Evde sağlık hizmeti neleri kapsar?

Evde sağlık hizmetleri; hastaların kendi evinde uzman sağlık personelinden muayene, tetkik, pansuman, serum takma gibi hemşirelik hizmetleri ve radyolojik görüntülemeye kadar birçok dalda hizmet verilmesini kapsar.

Evde Tetkik: evde tetkik ve tahlil hizmetleri hastanın kendi evinde kan, idrar, dışkı vb. örneklerinin alınarak sağlık kurumunda değerlendirilip sonuçların iletilmesini kapsar.

Evde Hemşirelik Hizmetleri: evde hemşirelik hizmetleri pansuman, yara bakımı, serum takma, enjeksiyon gibi hemşirelik hizmetlerini kapsar.

Evde sağlık hizmeti kimlere verilir?

Evde sağlık hizmeti; kimsesiz, yaşlı, felçli, yatağa mahkûm olarak yaşayan, solunum sistemi hastalıkları olan, evde bakım ihtiyacı olan kanser hastalarına, hastaneden taburcu edilip evde tedavi edilecek olan hastalara verilmektedir. Evde sağlık hizmeti çalışanları yardımı ile evde bakıma muhtaç olan hastalar sosyal yaşamlarını daha aktif olarak yürütebilir ve tedavileri sayesinde günden güne iyileşme sağlanmaktadır.

Evde Sağlık Hizmeti Fiyatları

İstanbul’da evde sağlık hizmeti fiyatları hastanın tıbbi durumu, uygulanacak tedavi, yapılacak tetkik ve verilecek hemşirelik hizmetlerinin ne olacağına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. İstanbul’da evde sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen hastalarımız için Bağcılar’da bulunan hastanemizin evde sağlık birimi hizmet vermektedir. Evde sağlık hizmetlerinin kapsamı ve evde sağlık hizmeti fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için hastanemiz evde sağlık hizmetleri birimine telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Evde Sağlık Hizmetleri

    20 yılı aşkın süredir sağlık alanında hizmet veren merkezimiz, evinizde de sağlığınızı korumak için sizlerin hizmetinde. Alanında uzman hemşirelerimiz evinize kadar gelerek ihtiyacınız olan serum tedavisini sağlayabildikleri gibi, sizden gerekli kan ve idrar örneklerini alabilmektedir. Laboratuvar hizmeti ile evinizde sizden alınacak örnekler, bağımsız denetim firmaları tarafından denetlenen, son sağlık bakanlığı denetiminden 1000 tam puan alan laboratuvarımızda incelenecek ve sonuçlar size bildirilecektir.

    Bunun yanında Covıd-19 şüphesi olan veya yurt dışı seyahati olan hastalarımızın, ev veya iş yerlerinde Pcr & Antikor (ıgg+ıgm) testleri yapılarak sonucu bildirilmektedir.

    Evde serum hizmeti, kan tahlili, evde idrar tahlili, evde pcr testi ve evde antikor testi hizmeti için bizleri arayarak uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

    Merkezimizden Fotoğraflar