Cinsel ilişki, mastürbasyon veya vajinal bölgeye alınan fiziksel darbe sonucu bozulan kızlık zarının çeşitli cerrahi yöntemlerle dikimine kızlık zarı onarımı denilmektedir. Bekâret zarı olarak da bilinen kızlık zarı onarımı için uygulanmakta olan farklı cerrahi yöntemler bulunmaktadır. Tıbbi terim olarak Latince adı hymenoplasty olan kızlık zarı onarımı bekâret onarımı, bekâret tamiri, kızlık zarı dikimi, bekâret zarı dikimi gibi isimlerle de bilinmektedir. Bu yazımızda kızlık zarı onarımının nasıl yapıldığı ve kızlık zarı onarımı yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kızlık zarı hakkında sorularınız varsa kızlık zarı hakkında merak edilenler yazımızı okuyabilirsiniz.

Kızlık zarı onarımı nasıl yapılır?

Kızlık zarı onarımı yöntemleri basit olarak anlatmak gerekirse onarılmış kızlık zarı ile ilk cinsel ilişkiyi taklit ederek kanamanın sağlanmasını sağlamak üzere yapılmaktadır. Kızlık zarı onarımı için günümüzde başarı ile uygulanmakta olan en popüler üç operasyon metodu bulunmaktadır. Kızlık zarı onarımı yapan hastanelerde alanında uzman doktorlar tarafından uygulanan kızlık zarı onarımı operasyonları ile yüksek başarı yakalamak mümkündür. Kızlık zarı onarımı yaptırmayı düşünen kadınların en çok sorduğu sorular kızlık zarı onarımı nasıl yapılır, kızlık zarı yöntemlerinden hangisi bana uygundur, kızlık zarı onarımı kolay mı gibi sorular olmaktadır. Bu yazımızda kızlık zarı yöntemleri ve nasıl yapıldıkları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Size uygun kızlık zarı onarımı metoduna yapılacak kızlık zarı muayenesi sonucunda karar vermeniz daha uygun olacaktır.

Fleb yöntemiyle kızlık zarı onarımı nasıl yapılır?

Kızlık zarı onarımı için en çok uygulanmakta olan yöntem fleb yöntemiyle kızlık zarı onarımıdır. Fleb yöntemi ile kızlık zarı onarımı kalıcı kızlık zarı onarımı olarak da bilinmektedir. Fleb yöntemiyle kızlık zarı onarımında vajina alt duvarından alınan bir doku ile yapay bir kızlık zarı oluşturularak kızlık zarı yerine dikilmektedir.

Geçici kızlık zarı onarımı nasıl yapılır?

Kısa süre içerisinde gerçekleşecek evlilik veya ilk cinsel ilişkiler için en çok uygulanan kızlık zarı onarımı yöntemi geçici kızlık zarı onarımı metodudur. Kalıcı kızlık onarımı yöntemleri olan fleb yöntemi ve mikro cerrahi yöntemleri uygulanamadığında tercih edilen geçici kızlık zarı onarımı yönteminde vajina duvarı birbirine dikilerek ilk ilişkide dikişlerin açılması ve kanama gerçekleşmesi sağlanır.

Mikro cerrahi yöntemiyle kızlık zarı onarımı nasıl yapılır?

Alanında uzman kızlık zarı onarımı yapan doktorlar tarafından uygulandığında yüksek başarı oranına sahip bir diğer kızlık zarı onarımı yöntemi mikro cerrahi yöntemiyle kızlık zarı onarımıdır. Mikro cerrahi ile kızlık zarı onarımında kızlık zarı parçaları bir araya getirilerek kızlık zarı onarılır. Mikro cerrahi yöntemleri kızlık zarı onarımının yanı sıra diğer vajinal estetik ameliyatlarında da kullanılmakta, yüksek başarı oranları görülmektedir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ile hijyenik hastane ortamında kızlık zarı onarımı imkanı sunmaktayız. Kızlık zarı onarımı ve kızlık zarı onarımı fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisinde bulabilirsiniz. Kızlık zarı onarımı hakkında sorularınız ve merak ettikleriniz için telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattından bize ulaşabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Kızlık Zarı Onarımı

  Kızlık zarı, vajinanın giriş kısmında bulunan, dudakların 1-1,5 cm iç kısmında, küçük dudaklara bağlı kıvrım şeklinde bir yapıdır. Orta kısmında adet kanının ve vaginal salgıların akmasını sağlayan delik veya delikçikler bulunur. Bazı vakalarda bu zarda hiç delik olmayabilir ve zar vajina çıkışını kapatabilir. Bu durum genellikle kız çocuklarının ilk adet gördüğünde adet kanının dışarıya akamaması sonucu klinik şikayetler ile ortaya çıkar. Bu durumun tedavisi çok basittir. Ufak bir kesik ile zar açılır.

  Kızlık zarının ilk cinsel ilişkide yırtılıp kanaması beklenmektedir. Ancak bazı zarların deliği oldukça büyük veya esnek olabilmektedir. Bu sayede penis kızlık zarının yırtılmasına sebep olmadan girip çıkabilir. Günümüzde kullanılan adet tamponları da kızlık zarının yırtılmasına neden olabilmektedir. Mastürbasyon sırasında orgazma ulaşan kadın farketmeden kızlık zarını yırtabilir. Yırtılan kızlık zarı hiçbir durumda kendiliğinden eski haline gelmez.

  Kızlık zarı tamiri (hymenoplasti) ameliyatı genellikle sosyal olarak sıkıntı çekmekten ve toplumsal baskıdan çekinen hanımların endişelerini gidermek için yapılan hassas bir işlemdir. Kalıcı (flep yöntemi) ve kısa süreli olmak üzere iki şekilde yapılabilen bu operasyon, lokal veya genel anestezi altında uygulanabilir. Süresi yarım saati aşmayan bu işlem, kadın genital bölgesini kapsayan diğer tüm jinekolojik müdahaleler gibi Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimleri tarafından yapılmalıdır.

  Bilgilerim gizli kalacak mı ? Bilgilerimin üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılma ihtimali var mı ?

  Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır. Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

  Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan, ortasında adet kanının ve vajinal salgıların akmasına yarayan küçük bir delik bulunan ince ve yarı esnek bir yapıdır. Bilinen bir işlevi yoktur. Enfeksiyonlardan koruyucu bir işlevi olduğu düşünülmektedir.

  10 gün gibi kısa bir süre önce gerçekleşen zar yırtılması saptanabilir ancak bundan daha uzun süre geçtiyse zarın ne zaman yırtıldığını öğrenmek mümkün değildir.

  Bu yöntemde vajen içine farkedilmeyen dikişler atılmaktadır. Bu yöntemin geçici olarak adlandırılmasının sebebi ilişkiye girmeden bir iki gün önce yapılması gerektiğindendir. Kızlık zarı dikimi geçici yöntemle yapılacaksa belirtilen süre içerisinde ilişkiye girilmesi gerekmektedir.

  Bu yöntemde kızlık zarı onarımı FLEP tekniği denilen bir teknikle yapılır. Flep tekniğinde bozulan doku estetik ameliyatlarda olduğu gibi tekrar yapılandırılır. Böylece ameliyat sonrası ilk cinsel ilişki ne zaman yaşanırsa yaşansın kanama gerçekleşecektir.

  Geçici yöntemde kızlık zarının onarımı dikiş atılarak yapılmaktadır. Burada amaç daha sonra yaşanacak cinsel ilişkide dikişlerin yırtılarak kanamaya neden olmasıdır. Bu nedenle ilişki yaşanana kadar dikişlere azami dikkat gösterilmelidir. Kalıcı yöntemde ise vajene estetik ameliyatlarda olduğu gibi bir operasyon uygulanır. Bu yöntemde tekrar yapılandıran kızlık zarı aradan ne kadar zaman geçerse geçsin ilk cinsel ilişkide kanayacaktır.

  Yırtılan kızlık zarı asla kendiliğinden iyileşerek kapanmaz.

  Kızlık zarı tamir edilebilir, ancak kızlık zarının parçalarının kaybolmamış olması gerekir. Eğer kişi çok sayıda cinsel ilişkiye girmiş ve çok sayıda doğum yapmış ise kızlık zarı tamamen kaybolabilmektedir. Bu durumlarda onarım yapılamaz.

  Kızlık zarının dikildiği karşı taraf tarafından anlaşılamaz. Bunu sadece muayene sonucu uzman doktorlar anlayabilir.

  Bu operasyon hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar