Fizik tedavi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Fizik tedavi uygulamaları; fiziksel yöntem ve teknikler kullanılarak hastalıkların ilerlemesinin önüne geçilmesi adına uygulanan bir tedavi çeşididir. Fizik tedavi yöntemleri uygulama sırasında kişilerin vücudunda herhangi bir iz ya da yara bırakmamaktadır. Fizik tedavi yöntemlerinin amacı; kişide var olan hastalıkların ağrısını gidermek ve günlük aktivitelerini yapabilecek hale getirmektir.

Günümüzde pek çok hastalığın fizik tedavi yöntemi bulunmaktadır ve kişiler bu uygulamalar sayesinde eski yaşam koşullarına sağlıklı bir şekilde dönebilmektedir. Fizik tedavi uygulamaları pek çok alanda kullanılmaktadır ve kullanılan alanlar şunlardır:

 • Romatizmal hastalıklar
 • Akut ve kronik ağrı tedavisi
 • Ortopedik hastalıklar ve yaralanmalar
 • Doğumsal ve edinsel kemik bozuklukları
 • Yanık sonrası rehabilitasyon
 • Spor yaralanmaları
 • Metabolik hastalıklar
 • Nörolojik hastalıklar ve yaralanmalar

Fizik tedavi uygulamaları; öncelikle hastanın hastalığının teşhisi sağlandıktan sonra belirlenmektedir. Uzman hekim tarafından hangi fizik tedavi yöntemi uygulanacağı belirlenir ve seanslar oluşturularak tedavi devam etmektedir.

Fizik Tedavi FiyatlarıFizik tedavi uygulamaları; ısı, ışık ve su ajanları, elektroterapi, mekanoterapi, tedavi edici egzersizler, protez-ortez kullanımı ve manuel terapi yöntemleri gibi uygulamaları kapsamaktadır. Fizik tedavi yöntemleri kişiler için ister istemez bir kaygı oluşturabilir ve kişiler acaba bir yan etki yaratır mı diye şüphe içinde kalabilirler. Fizik tedavi uygulamaları seanslara ayrılır ve kişiler bu seans süreleri boyunca düzenli olarak tedavi görmeye devam ederler. Seans süreleri bitmiş ve tedaviden olumlu yanıt alan hastalar günlük yaşamlarını devam ettirirler. Fizik tedavi uygulamaları sonrası seansları bitmiş fakat tedavisi yarım kalan hastalar tedavilerini kaldıkları yerden sürdürürler. Fizik tedavi uygulamaları bazı kişiler tarafından inandırıcı olmamakla beraber kişilerin fizik tedavi gerektiren bir hastalıkları olduğu durumda tedaviyi reddedebiliyorlar. Fizik tedavinin gücüne inanmayan kişiler hastalığının fizik tedaviye ihtiyacı olması halinde yaptırmadığı için cerrahi tedaviye gereksinim duymak zorunda kalırlar ve buna bağlı olarak iyileşme süreçleri de tedavi şekline göre uzamaktadır. Kişi seans sonraları yani bir sonraki seans süresine kadar doktorun tavsiye ettiği şekilde hareket etmeli ve doktorun önerdiklerine harfiyen uymalıdır. Fizik tedavi yaptıracak olan kişiler, fizik tedavi fiyatlarının sabit olup olmadığını merak etmektedir. Fizik tedavi fiyatları; hastanın tıbbi durumuna ve fizik tedavi uygulamalarının yapılacağı hastaneye bağlı göre belirlenmektedir.

Bu yazımızda fizik tedavi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir, fizik tedaviyi sigorta karşılar mı ve fizik tedavi ortalama fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Fizik tedaviyi sigorta karşılar mı?

Fizik tedavi gören hastalar ücretlerini ödemek için sigortadan yararlanıp yararlanamayacağını merak etmektedir. Fizik tedavi için gerekli şartlar sağlandığı taktirde fizik tedavi masrafları SSK tarafından ödenebilmektedir. Fizik tedavi için kişilerin sağlık raporlarını hazırlamasından sonraki 15 gün içinde tedaviye başlamaları gerekmektedir.

Fizik tedavi ortalama fiyatları ne kadar?

Fizik tedavi görecek olan kişiler uygulama öncesi bir fiyat araştırması yapmaktadırlar. Fizik tedavi fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için hastanemiz fizik tedavi ve rehabilitasyon servisi ile iletişime geçebilir, whatsapp irtibat hattımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Fizik Tedavi

Fizik tedavi, düşen kas gücü geri kazandırmak için doktor ve uzman eşliğinde yapılan uygulamalar bütünüdür. Fiziksel aktiviteleri etkileyen tüm etmenlerin ortadan kaldırılması için fizik tedavi mutlaka doğru bir şekilde uygulanmalıdır.

Özellikle kas dengesizliği ve duruş bozukluğuna sahip olan kişilerin hareketlerini düzenlemek ve normal yaşama entegre edebilmek amacıyla fizik tedavi uygulaması yapılabilir. Böylece bu kişilerin yüksek yaşam kalitesine ulaşması sağlanır.

Bunun yanı sıra yaralanmalı kaza sonrasında kişilerin aksayan eklemlerini düzeltmek için de fizik tedavi yapılır. Dolayısıyla fizik tedavi egzersizleri, acı dindirme, yaralanma sonrası iyileşme veya önleme konusunda en etkili yollardan biri olarak kanıtlanmıştır.

Fizik Tedavi Kimlere Uygulanır?

Fizik tedavi vücutta baş göstermiş birçok sorunu rahatlıkla çözüme kavuşturur. Hastaları genel olarak 55 yaş ve üzerindeki kişilerden oluşan bu tedavi yönteminin, zaman zaman birçok sebepten ötürü gençlere de şifa amacıyla uygulandığı görülür.

Hastalık özelinde sayacak olursak;

 • Ağrı
 • Hareket zorluğu
 • Omurga hastalıkları (Bel ve Boyun, Eklem ve Kas incinmeleri)
 • Bel fıtığı
 • Boyun fıtığı
 • Skolyoz
 • Eklem rahatsızlıkları
 • Dirsek, Omur, El ve Bilek Ağrıları
 • Kalça, Diz, Ayak ve Ayak bileği ağrıları
 • Yumuşak doku rahatsızlıkları
 • Tetik parmak
 • Tenisçi dirseği
 • Karpal Tünel Sendromu vb.

Fizik Tedavi Nasıl Uygulanır?

Fizik tedavide uygulanacak yöntem hastalığın türüne göre değişiklik göstermektedir. Örneğin fıtık ve benzeri hastalıklarla ilgili olarak uygulanacak teknik ile, eklem rahatsızlıklarını iyileştirecek yöntemler arasında ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında tedavi yönteminde hastalığın önemli bir rol oynadığını söyleyebiliriz.

Fizik Tedavinin Yararları Nelerdir?

Fizik tedavi günümüzde uygulanması gereken en önemli tedavi yöntemlerinden birisidir. Hastanın ameliyat ile düzelemeyecek birçok olumsuz durumunu bu teknik ile kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz. Özellikle sakatlanma ve travmalarda bu tedavinin etkisi tartışılmaz. Bugün büyük spor takımları sürekli olarak fizik tedavinin gücünden yararlanıyor.

Fizik tedavi seansları yarım saat ile 1 saat arasında sürmektedir. Toplam seans sayısı da 10’a kadar çıkabilir. Seans sayısı hastalığın seyrine göre de değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla bu noktada uzmanın vereceği rapor oldukça önemlidir.

İstanbul Fizik Tedavi Fiyatları

İstanbul, ülkemizin en büyük kentidir. Dolayısıyla fizik tedavi konusunda birçok noktayı barındırmaktadır. Bu da fiyatları doğrudan etkilemektedir. İstanbul fizik tedavi fiyatları konusunda ülkemizin en iyi şehridir.

Fizik Tedavi Seans Fiyatları

Fizik tedavi seans fiyatları konusunda öncelikle doktorunuz ile görüşmelisiniz. Bunun temel nedeni, tedavi alacağınız bölge, rahatsızlığın türü ve ne kadar süre bu tedaviyi almanız gerektiğidir. Dolayısıyla fizik tedavi fiyatları konusunda direkt bir fiyat verilememektedir. Sizler en yakın fizik rehabilitasyon merkezinden yardım almanız gerekiyor. Bu noktada hizmet alacağınız yere dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olması gerekmektedir.

.

Fizik Tedavi

Fizik tedavi, düşen kas gücü geri kazandırmak için doktor ve uzman eşliğinde yapılan uygulamalar bütünüdür. Fiziksel aktiviteleri etkileyen tüm etmenlerin ortadan kaldırılması için fizik tedavi mutlaka doğru bir şekilde uygulanmalıdır.

Fizik Tedavi Fiyatları

Fizik tedavi seans fiyatları konusunda öncelikle doktorunuz ile görüşmelisiniz. Bunun temel nedeni, tedavi alacağınız bölge, rahatsızlığın türü ve ne kadar süre bu tedaviyi almanız gerektiğidir.

Fizik Tedavi Nasıl Uygulanır?

Fizik tedavide uygulanacak yöntem hastalığın türüne göre değişiklik göstermektedir. Örneğin fıtık ve benzeri hastalıklarla ilgili olarak uygulanacak teknik ile, eklem rahatsızlıklarını iyileştirecek yöntemler arasında ciddi farklılıklar bulunmaktadır.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON
  Boyun ve bel fıtıkları, kireçlenme, romatizmal hastalıklar, kemik erimesi, skolyoz gibi omurga eğrilikleri, spor yaralanmaları, çocuk felci, sırt – bel – boyun ağrıları vb. hastalıkların tedavisinde fizik ajanların (sıcak, soğuk uygulamalar, elektrik akımları, ışın, mekanik uygulamalar ve egzersiz) kullanıldığı tıp dalıdır. Fizik tedavi bilimi, hastanın vücudunun motor fonksiyonlarını etkileyen hastalık veya ağrıların tedavisini, hastanın rehabilitasyonunu (eski hale getirilmesini) sağlayarak yapan bir uzmanlık alanıdır. Bu sebeple fizik tedavi ve rehabilitasyon bilim dalı olarak anılmaktadır. Fizik tedavi biliminin amacı hastanın ağrılarını azaltarak hastayı aktivitelerinde bağımsız kılmak ve yaşam kalitesini arttırmaktır.

  Merkezimizden Fotoğraflar