Geniz eti tedavisi fiyatları ne kadar?

Geniz eti; özellikle çocukluk çağında daha çok ortaya çıkan bir üst solunum yolu hastalığıdır. Kişilerde geniz eti bulunması anormal bir durum değildir. Geniz eti; solunum yoluyla vücuda girebilecek zararlı mikroorganizmaları tutarak savunma görevini üstlenmektedir. Geniz eti çeşitli sebeplerden dolayı büyüme gösterebilmektedir.

Geniz Eti TedavisiGeniz eti büyümesi, kişide meydana geldiği anda gün ilerledikçe çeşitli hastalıkları da beraberinde getirmektedir. Çoğunlukla çocuklarda görülen geniz eti büyümesi, viral hastalıkları sıklıkla geçirmekten kaynaklanmaktadır. Üst solunum yolu hastalığı olan geniz eti büyümesi solunum yollarını tıkıyorsa ve kişiye rahat nefes aldırmıyorsa mutlaka tedavisi yapılmalıdır. Geniz eti büyümesine ve tıkanmasına sebep olan bazı durumlar vardır ve onlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Enfeksiyon
 • Genetik
 • Kimyasal maddelere maruz kalmak
 • Kanser

Geniz eti büyümesi olan kişiler soluk vermekte ciddi sıkıntılar yaşayabilmektedir. Bunun yanında başka sorunlarla da karşılaşabilirler. Geniz eti büyümesi kendini şu belirtilerle göstermektedir:

 • Burun ve geniz akıntısı
 • Ağız açık uyuma
 • Burun tıkanıklığı
 • Boğaz ağrısı
 • Boğazda şişlik
 • Ağız kuruluğu
 • Yutma güçlüğü

Geniz eti büyümesi yaşayan hastalarda tedavi öncesi detaylı muayene yapılır ve uygun tedavi planı oluşturulmaktadır. Çocuklarda geniz eti büyümesi genellikle viral hastalıklardan dolayı meydana geldiği için tedavi geniz etinin alınması ile yapılmaktadır. Yetişkinlerde meydana geldiğinde öncelikle ilaç tedavisi uygulanır etki etmediği taktirde ise cerrahi tedavi gerektirmektedir. Cerrahi yöntemle geniz etinin alınması işlemi ile beraber bademcikler de alınabilir. Bademcikler de geniz eti gibi büyüme gösterdiğinden gerekli olduğu durumda alınabilir. Geniz eti tedavisi olacak kişiler ameliyat içeriğini düşündükleri kadar maliyetini de düşünmektedir. Geniz eti tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hastanemiz kulak burun boğaz servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu yazımızda geniz eti tedavisi fiyatları ne kadar, geniz eti tedavisi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir ve geniz eti tedavisi sigorta karşılar mı sorularını detaylı olarak cevaplandıracağız.

Geniz eti tedavisi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Geniz eti tedavisi çocuklarda çoğunlukla geniz etinin alınması olarak uygulanmaktadır. Geniz etinin alınması sonucu geniz eti büyümesine bağlı olarak gelişen sorunlar ortadan kalkmaktadır ve kişi rahat nefes alıp vermeye başlayacaktır. Yetişkinlerde meydana gelen geniz eti büyümesi tedavisi ise öncelikli olarak ilaç tedavisi ile yapılmaktadır. İlaç tedavisi ile büyüyen geniz eti küçültülmeye çalışılır ve sorunların ortadan kalkması amaçlanmaktadır. Geniz eti büyümesi sorunu ilerlediği durumda ilaç tedavisinin işe yaramadığı durumlarda cerrahi tedavi devreye girmektedir. Geniz eti tedavisi fiyatları hastanın tıbbi durumunun, işlemin yapılacağı hastanenin göz önünde bulundurulması ile belirlenmektedir.

Geniz eti tedavisi sigorta karşılar mı?

Geniz eti ameliyatı olacak kişiler maliyetini karşılamakta güçlük çekebilir. Ameliyat ücretlerini karşılamakta güçlük çeken hastalar için devreye sigorta girmektedir ve ameliyat ücretinin bir kısmını sigorta karşılamaktadır fakat bu durum her ameliyat için geçerli olmamaktadır. Geniz eti tedavisini kişilerin bağlı oldukları sigorta karşılayabilmektedir.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Geniz Eti Tedavisi

  Geniz eti, üzüm salkımına benzeyen bir yapıda, burun ile boğaz arasında yer alan bir bölümdür. Geniz etinin görevi, burundan giren mikrop ve bakterileri yakalayarak vücudun bunlarla savaşması için antikorlar üretmektir. Ancak bazı çocuklarda geniz eti çok sık iltihaplanıp büyüyebilir. Böyle durumlarda doktorunuz ameliyat önerisinde bulunabilir. Bu operasyonun ardından çocukta sık hastalanma durumu ortadan kalkar. Vücut geniz etinin alınmasından herhangi bir şekilde olumsuz etkilenmez. Çünkü vücut içerisinde geniz etinin yaptığı görevi yapabilecek başka dokular da mevcuttur.

  Çocuklarda yapılan operasyonlarda tedavi sonrası çocuğun yeme-içme ve uyuması daha rahat bir hal aldığından büyüme ve gelişme hızı artmaktadır.

  • Burundan nefes alma güçlüğü
  • Burun tıkalıymış gibi genizden konuşma
  • Uykuda horlama
  • Nefes alırken ses çıkması
  • Uyku apnesi

  Çocuklarda geniz etinin arada büyümesi normaldir. İltihaplı geniz eti ise ilk etapta ilaçla tedavi edilmeye çalışılır. Ancak sürekli tekrarlayan ve tedavisi gittikçe zorlaşan geniz eti için ameliyat uygulanmakta ve geniz eti alınmaktadır.

  Cerrahlar için basit olsa da, her cerrahi operasyon tecrübe ve dikkat ister. Ameliyathane’de anestezi ile hasta uyutulur. Ardından cerrah hastanın ağzının içinden geniz etini alır. Bu ameliyat esnasında deride herhangi bir kesi yapılmasına gerek yoktur.

  Merkezimizden Fotoğraflar