Kulak en hayati organlarımızdan birisidir. Beş duyumuzdan birisi olan duymanın gerçekleştiği bu organ zaman zaman anormal görünebilir. Bu tip durumlarda uzman doktorlardan yardım alarak kulak estetiği yaptırabilirsiniz.

Özellikle ileriye doğru çıkık şekilde oluşan bu organ halk arasında kepçe kulak olarak bilinir. Normal şartlarda kulağımızın dış yapısı biraz geriye doğrudur ve normal pozisyonu da budur. Ancak kimi kişilerde bazı sebeplerden dolayı dışa çıkık şekilde olması kişinin sosyal yaşamında olumsuz durumlarla karşılaşmasına sebep olur. Ayrıca kişinin özgüvenini de zedeleyen bir olgu olması sebebi ile de mutlaka kepçe kulak estetiği yaptırılmalıdır.

Bu durum kulak estetiği ile kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Cerrahi olarak doktorlarımız cerrahi operasyona gerek kalmadan durumu çözüme kavuşturmak için iple kepçe kulak tekniğini önerirler.

İple kepçe kulak estetiği nedir?

Kepçe kulak sorununu kısa sürelerde ortadan kaldıran ve kalıcı bir düzelme sağlayan iple kepçe kulak estetiği, ameliyat korkusu olanların da imdadına yetişmektedir. Kepçe kulak sorununu ortadan kaldıran ipli yöntem ameliyat gibi uzun bir süreci içermediği için de tercih edilmektedir. Hızlı sonuç verdiği için yakın zamanda düğün, nişan vb. organizasyon varsa doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

İple kepçe kulak estetiği nasıl yapılır?

İple kepçe kulak estetiği lokal anestezi ile yapılır. İğne ile kişinin kulak derisinin altına tırtıklı ip yerleştirilir ve kulak geriye doğru çekilir. Kişinin istediği pozisyon yakalanırsa doktorumuz o noktada geriye çekme işlemini sonlandırır ve kulak sabitlenir.

İple kepçe kulak estetiği maksimum 30 dakika içerisinde sonlandırılır. Ağır bir müdahale olmadığı için hastamız ertesi gün yaşamına kaldığı yerden devam eder.

İple kepçe kulak estetiği zararlı mı?

İple kepçe kulak estetiği uzman doktorlar tarafından yapılırsa herhangi bir zarar içermez. Ancak bu noktada doktorumuzun tavsiyelerini dinlememiz oldukça önemlidir. Cerrahi bir müdahale olmadığı ve herhangi bir kesi açılmadığı için hastalarımızın büyük çoğunluğuna öneriyoruz.

İple kepçe kulak estetiği kalıcı mı?

Hastalarımız doktorlarımızın tavsiyelerini ve önerilerini dinlemesi halinde iple kulak estetiği kalıcıdır. Bölgeye herhangi bir darbenin gelmezse herhangi bir açılma söz konusu olmuyor. Bunun dışında fiziksel değişimler sonucunda da açılmanın söz konusu olduğunu söyleyemeyiz.

İple kepçe kulak estetiği fiyatları ne kadar?

Kepçe kulak estetiğinin bu yönteminde fiyatlar ameliyata göre daha düşüktür. Çünkü operasyonda birçok malzeme ve ekip kullanılarak sorun çözüme kavuşturulurken iple kepçe kulak estetiğinde hem az sağlık ürünü kullanılıyor hem de ekip ile çalışılmıyor. Bu bağlamda bu yöntemde fiyatlar oldukça düşüktür. Ancak yine de en doğru fiyatı muayene sonrasında alabilirsiniz. Çünkü bazı durumlarda hastalarımız uygun olmayabiliyorlar ve cerrahi müdahale yapmak durumunda kalınıyor. Kulak estetiği fiyatları hakkında hastanemiz ile iletişime geçerek ve doktorunuzla görüşerek karar vermeniz en uygun yöntemdir.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Kulak Estetiği

  Kişilerin kulaklarının normalden farklı görünmesi özgüvenlerini etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. Kepçe kulak görünümü veya normalden büyük kulak memesi genellikle doğuştan gelen durumlardır. Kulak estetik operasyonları cerrahlar tarafından oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen, iyileşme süreci hızlı olan ve hastalar için yüz güldürücü sonuçlar veren operasyonlardır. Hasta durumuna göre genel anestezi veya lokal anestezi kullanılarak uygulanabilir. Kulak estetiği operasyonları kepçe kulak görünümünü düzeltmek veya gereğinden büyük kulak memelerini normal boyutlara getirmek için yapılabilmektedir. Yaklaşık bir saat süren bu operasyonlar hasta için herhangi bir risk taşımamaktadır.

  İşlem yapılan bölümde çok küçük bir iz kalabilir. Bu iz kepçe kulak ameliyatlarında kulağın arka kısmında kaldığı için görünmez, kulak memesi ameliyatlarında ise oldukça küçüktür. Dışarıdan neredeyse farkedilmez ve günlük hayatta hastayı rahatsız etmez.

  İşlem sonrası normal derecede ağrı olabilmektedir. Basit ağrı kesiciler ile bu durum giderilebilir.

  Hayır. Kulak estetiği sonrası işitme kaybı görülemez.

  Operasyon 6 yaşın üzerindeki hastalara uygulanabilmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar