Kepçe kulak estetiği nedir?

Tıpta otoplasti adı ile anılan kulak estetiği; kulak yapısından memnun olmayan ve kepçe kulak denilen kulakların normal anatomisinden büyük olması durumlarında başvurulan bir operasyondur. Kepçe kulak sorunu yaşayan kişilerde anormal davranış biçimleri ve anksiyete durumları gelişebilmekte sosyal yaşamlarına olumsuz izler bırakmaktadır. Küçük yaşlarda gelişmesi çocuklarda dışlanmaya sebep olabilir, sorunun ortadan kaldırılması için erken tedavi gereklidir. Kulak estetiği operasyonu ile kulakların şekli, boyutu ve konumu yeniden yapılmaktadır. Kulak estetiği operasyonları sırasında gelişmiş anormal durumlara göre kulak küçültme operasyonu ve kulak büyütme operasyonu uygulanmaktadır, kulak estetiği operasyonları memnuniyet oranı yüksek operasyonlardır. Kepçe kulak, doğuştan gelen bir kulak deformitesidir. Çoğunlukla çocuk yaşlarda meydana gelir ve tedavi edilmediğinde psikolojik sorunları beraberinde getirebilir. Kepçe kulak estetiği; kepçe kulak sorunu olan kişilerin başvurduğu estetik bir uygulamadır ve 5-6 yaşından büyük çocuklarda uygulanabilen bir işlemdir. Kepçe kulak estetiği yaptıracak olan kişiler operasyon sonrası herhangi bir iz kalır mı, işlem sonrası kulaklar normal boyutuna döner mi sorularını merak etmektedir. Kepçe kulak estetiği sonrası kulakta herhangi bir iz kalmamakta ve operasyon sonrası hastalar işlemden gayet memnun olmaktadır.

Bu yazımızda kepçe kulak estetiği nedir, kepçe kulak estetiği nasıl yapılır, kepçe kulak estetiği avantajları nelerdir, kepçe kulak estetiği kimlere yapılabilir ve kepçe kulak estetiği fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Kepçe kulak estetiği nasıl yapılır?

Kepçe kulak estetiği genel anestezi eşliğinde kulak arkasından küçük bir kesi açılarak yapılmaktadır. Operasyonun başında, kulak arkasından iğ şeklinde bir deri parçası çıkarılır, kıvrım oluşturmak için dikiş yeri belirlenir. Ardından kıkırdak törpülenir, kıvrılacak kıvama getirilir ve kafa ile kulak arasındaki açı küçültülür. Operasyon bitiminde estetik dikiş kullanılır ve işlem sonrasında bu sayede herhangi bir iz, leke kalmamaktadır. Kepçe kulak estetiği sonrası hastalar aynı gün içinde normal yaşamlarına dönmektedir.

Kepçe kulak estetiği avantajları nelerdir?

Kepçe kulak estetiği hastalara hastalığı yönünden birçok avantaj sağlamaktadır. Kepçe kulak estetiği avantajları şunlardır:

 • Kişi operasyon sonrası yelken kulaklıktan kurtulmaktadır.
 • Operasyon sonrası estetik bir görünüm elde edilmektedir.
 • Hastalığı boyunca kötü geçen sosyal yaşamı düzene girmektedir.
 • Hastalar işlemden son derece memnun kalmaktadır.

Kepçe kulak estetiği kimlere yapılabilir?

Kepçe kulak estetiği; kulak yapısından memnun olmayan ve kulakların normalden büyük olması sorunu yani kepçe kulak sorunu ile baş eden tüm kişilerde yapılabilen bir operasyondur. Kepçe kulak estetiği yaptıran kişiler operasyon sonrası estetik bir görünüme kavuşmakta ve sosyal yaşamları aktif hale gelmektedir.

Kepçe kulak estetiği fiyatları ne kadar?

Kepçe kulak estetiği fiyatları; hastanın sağlık durumu, operasyonunu uygulanacağı kulak sayısı, kepçeliğin derecesi ve tüm diğer faktörler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Otoplasti, otoplasti fiyatları, kepçe kulak estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgiyi hastanemiz estetik cerrahi servisinde bulabilir, daha fazlası için whatsapp irtibat hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Kulak Estetiği

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Kulak Estetiği

  Kişilerin kulaklarının normalden farklı görünmesi özgüvenlerini etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. Kepçe kulak görünümü veya normalden büyük kulak memesi genellikle doğuştan gelen durumlardır. Kulak estetik operasyonları cerrahlar tarafından oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen, iyileşme süreci hızlı olan ve hastalar için yüz güldürücü sonuçlar veren operasyonlardır. Hasta durumuna göre genel anestezi veya lokal anestezi kullanılarak uygulanabilir. Kulak estetiği operasyonları kepçe kulak görünümünü düzeltmek veya gereğinden büyük kulak memelerini normal boyutlara getirmek için yapılabilmektedir. Yaklaşık bir saat süren bu operasyonlar hasta için herhangi bir risk taşımamaktadır.

  İşlem yapılan bölümde çok küçük bir iz kalabilir. Bu iz kepçe kulak ameliyatlarında kulağın arka kısmında kaldığı için görünmez, kulak memesi ameliyatlarında ise oldukça küçüktür. Dışarıdan neredeyse farkedilmez ve günlük hayatta hastayı rahatsız etmez.

  İşlem sonrası normal derecede ağrı olabilmektedir. Basit ağrı kesiciler ile bu durum giderilebilir.

  Hayır. Kulak estetiği sonrası işitme kaybı görülemez.

  Operasyon 6 yaşın üzerindeki hastalara uygulanabilmektedir.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar