Kepçe kulak ameliyatsız düzelir mi?

Kepçe kulak rahatsızlığı erkek ve kadınlarda ortak bir sorun olarak çocukluk çağından itibaren rahatsızlık vermeye başlar. Özellikle ergenlik çağındaki çocuklar kepçe kulak bantla düzelir mi, bandana ile düzelir mi gibi halk arasında kepçe kulağın ameliyatsız tedavisi olarak yanlış bilinen çözümler aramaktadırlar. Kepçe kulak sorunu ameliyatsız olarak tedavi edilememektedir.

Kepçe kulağın tedavisi tıp literatüründe otoplasti olarak bilinen cerrahi yolla yapılmaktadır.  Gereğinden fazla öne çıkan kulaklar görünüm olarak bozuk olduğu için kişileri rahatsız etmektedir. Toplum içerisinde kendisini rahat hissetmeyen kişiler de otoplasti tedavisi ile daha normal boyutlara sahip kulaklara sahip olabilmektedir. Kepçe kulak, normalde herhangi bir rahatsızlığa sebep vermemektedir. Ancak özellikle çocuklukta akranlarının kişi ile dalga geçmesi psikolojik rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bu nedenle kepçe kulak tedavisi için kulak estetiği yapan hastanelere başvurulmalı ve gerekli tıbbi destek alınmaktadır.

Kepçe kulak genel olarak erkeklerde görülse de az da olsa kadınlarında bu konuda rahatsızlık yaşadığı bilinmektedir. Dolayısıyla uygulanan tedavi hem kadın hem de erkekler tarafında hayata geçirilmektedir.  Aslında kulak açısının bozukluğu ile gelişen kepçe kulak, açının düzeltilmesi ile normal haline getirilir.

Kepçe Kulak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak estetiği yani otoplasti ameliyatı genel anestezi yöntemi ile yapılır. Hasta bu aşamada tamamen uyutulur ve uzman doktorumuz gerekli çalışmayı hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Ameliyat süresi ortalama 1 ila 2 saat arasında değişmektedir.

Kulağın kepçe olmasının nedenini keşfeden ve ne kadarlık bir düzeltme yapacağını hesaplayan uzman doktor, düzeltmeyi olması gerektiği haline getirerek yapar. Ameliyat uygulanırken yapılan müdahalelerin tümü kulağın arka kısmında kalır. Böylece normal yaşantıya dönüldüğünde görünecek kısımlarda kesinlikle bir iz kalmamış olur. Operasyon kulağın dış kısmında gerçekleştiği için duyma merkezi ile ilgili herhangi bir sorun oluşmaz. Bu da ameliyatın tüm prosedürleri (iyileşme süreci) bittikten sonra normal yaşama hızlıca dönmek için bize olanak tanır.

Hastaların ameliyat sonrasında hastanede kalmasına gerek duyulmaz ve aynı gün taburcu edilirler. Ameliyat sonrası süreçte 1 ila 2 hafta boyunca özel bantlar takılarak kulak bölgesinin iltihap kapması önlenir.

İstanbul Kepçe Kulak Estetiği

İstanbul kepçe kulak estetiği konusunda son derece gelişmiş hastanelerin olduğu bir şehirdir. Bu noktada alanında uzman bir doktordan alacağınız yardım ile hızlı ve sağlıklı bir şekilde kepçe kulak sorununu geride bırakabilirsiniz. İstanbul gibi büyük bir şehirde bu ameliyatı olacaksanız mutlaka doğru bir yeri seçmelisiniz. Daha önce bu tür ameliyatları yapmış ve kendisini kanıtlamış uzmandan ya da sağlık kuruluşundan destek almalısınız.

Kepçe Kulak Tedavisi Fiyatları

Kepçe kulak estetiği konusunda bir sağlık kuruluşundan destek almak istediğinizde fiyat araştırması yapmalısınız. Bunun için belirlediğiniz kuruluşlarla direkt olarak irtibata geçmelisiniz. Bu noktada kurumun size vereceği fiyat değişkenlik gösterebilir. Öncelikle doktor muayenesinden sonrasında ise tedavi aşamasından geçmeniz gerektiği için fiyata hepsi yansıyabilir.

Kulak estetiği konusunda fiyatlar kurumdan kuruma farklılık gösterebilir. Kepçe kulak estetiği fiyatları hakkında bilgi için telefon numaramız veya whatsapp bilgi hattımızdan kulak burun boğaz servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kulak Estetiği

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Kulak Estetiği

  Kişilerin kulaklarının normalden farklı görünmesi özgüvenlerini etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. Kepçe kulak görünümü veya normalden büyük kulak memesi genellikle doğuştan gelen durumlardır. Kulak estetik operasyonları cerrahlar tarafından oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen, iyileşme süreci hızlı olan ve hastalar için yüz güldürücü sonuçlar veren operasyonlardır. Hasta durumuna göre genel anestezi veya lokal anestezi kullanılarak uygulanabilir. Kulak estetiği operasyonları kepçe kulak görünümünü düzeltmek veya gereğinden büyük kulak memelerini normal boyutlara getirmek için yapılabilmektedir. Yaklaşık bir saat süren bu operasyonlar hasta için herhangi bir risk taşımamaktadır.

  İşlem yapılan bölümde çok küçük bir iz kalabilir. Bu iz kepçe kulak ameliyatlarında kulağın arka kısmında kaldığı için görünmez, kulak memesi ameliyatlarında ise oldukça küçüktür. Dışarıdan neredeyse farkedilmez ve günlük hayatta hastayı rahatsız etmez.

  İşlem sonrası normal derecede ağrı olabilmektedir. Basit ağrı kesiciler ile bu durum giderilebilir.

  Hayır. Kulak estetiği sonrası işitme kaybı görülemez.

  Operasyon 6 yaşın üzerindeki hastalara uygulanabilmektedir.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar