İnsan kulağı işitme için gerekli bir organdır. Ancak kulaklar yüzümüzde önemli bir yerde yer aldığı için estetik kaygılarımızı da taşırlar. Kulak estetiği tam da bu noktada istediğimize ulaşmak için muhteşem bir araç olarak görev yapar.

Günümüzde birçok kişi kulak estetiği yaptırmakta ve bu da özgüveni ciddi anlamda yukarıya çekmektedir. Çünkü kulaklarda oluşabilen anormallikler kişilerin toplum içerisinde huzurlu ve mutlu bir şekilde kendisini ifade etmesine olanak tanımamaktadır.

Kulak Memesi Estetiği Nedir?

Kulak memesi estetiği, kulağın aşağıya doğru sarkan bitiminde yer alan bölgenin yapılan operasyonlarla düzeltilmesi işlemdir. Kulak genel olarak kıkırdak dokudan oluşsa da bu bölge tamamen yumuşaktır. Aksesuar kullanımı, yaşlanma ya da genetik durumlar dolayısıyla kulak memesi deforme olabilir ya da öyle görünebilir. Bu durumda kulak memesi estetiği yapılarak durum düzeltilir ve kozmetik açıdan daha güzel bir görünüme kavuşulur.

Kulak memesi estetiği, kulak memesi küçültme, kulak memesi onarımı ve kulak memesi gençleştirme gibi bir dizi kozmetik prosedür içerisinde yapılır.

Kulak Memesi Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulak memesi estetiği öncesinde bu alanda uzman olan doktor genel bir değerlendirme yapar ve ne kadar düzeltme yapılacağını belirler. Kulak memesinde oluşan fazla dokunun çıkartılması ile gerçekleşen bu işlemde lokal anestezi kullanılır. Doktor küçük bir kesi yaparak kulak memesi içerisinde yer alan dokunun gerekli olan kısmını çıkartır ve sonrasında gerekli gördüğü zaman kapatma işlemine geçerek ameliyatı bitirir. Bu operasyon son derece kolay şekilde gerçekleşir.

Kulak Memesi Küçültme

Kulak memesi küçültme, yüzün genel dengesini ve uyumunu artırabilen, özgüveni artırabilen ve uzun veya ağır kulak memelerinden kaynaklanan rahatsızlığı azaltabilen güvenli ve etkili bir prosedürdür. Prosedür tipik olarak ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir ve iyileşme süresi nispeten kısadır.

Kulak Memesi Estetiği Avantajları Nelerdir?

Kulak memesi estetiğinin fizyolojik olduğu kadar psikolojik etkileri de bulunmaktadır. Fiziksel olarak kulak memesi estetiği, kulak memesinin şeklini, boyutunu, simetrisini ve dokusunu iyileştirebilir.  Psikolojik etkilerine gelecek olursak kişilerin estetik bozukluk nedeniyle bozulan ve kaybolan özgüveni operasyon sonrasında yerine gelebilir.

Kulak Memesi Estetiği İyileşme Süreci

Kulak memesi estetiği iyileşme süreci için ilk aşama doktorunuz tarafından takılan bandajların doğru şekilde korunmasıdır. Bölgede oluşabilecek şişliklere karşı buz kompresi uygulaması da iyileşme sürecinde etkili olabilecek yöntemlerden birisidir. İlk iyileşme döneminde kulak memelerine temas etmekten kaçınmak da oldukça önemlidir. Hastalar işlemden birkaç gün sonra hafif bir rahatsızlık, şişlik ve morarma yaşayabilirler. Kulak estetiği semptomlarını yönetmek için doktorunuz tarafından ağrı kesici ilaçlar reçete edilebilir.

İyileşme sürecinin atlanmaması gereken noktalardan birisi de doktor kontrolüdür. Bu kontrollerde dikişlerin durumu ve iyileşme aşamasına bakılır.

Kulak Memesi Estetiği Fiyatları

Kulak memesi estetiği fiyatları hastaneden hastaneye ve doktora göre değişiklik gösterir. Genel olarak kontrol muayenesinde bu işlemin fiyatı ortaya çıkar.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Kulak Estetiği

  Kişilerin kulaklarının normalden farklı görünmesi özgüvenlerini etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. Kepçe kulak görünümü veya normalden büyük kulak memesi genellikle doğuştan gelen durumlardır. Kulak estetik operasyonları cerrahlar tarafından oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen, iyileşme süreci hızlı olan ve hastalar için yüz güldürücü sonuçlar veren operasyonlardır. Hasta durumuna göre genel anestezi veya lokal anestezi kullanılarak uygulanabilir. Kulak estetiği operasyonları kepçe kulak görünümünü düzeltmek veya gereğinden büyük kulak memelerini normal boyutlara getirmek için yapılabilmektedir. Yaklaşık bir saat süren bu operasyonlar hasta için herhangi bir risk taşımamaktadır.

  İşlem yapılan bölümde çok küçük bir iz kalabilir. Bu iz kepçe kulak ameliyatlarında kulağın arka kısmında kaldığı için görünmez, kulak memesi ameliyatlarında ise oldukça küçüktür. Dışarıdan neredeyse farkedilmez ve günlük hayatta hastayı rahatsız etmez.

  İşlem sonrası normal derecede ağrı olabilmektedir. Basit ağrı kesiciler ile bu durum giderilebilir.

  Hayır. Kulak estetiği sonrası işitme kaybı görülemez.

  Operasyon 6 yaşın üzerindeki hastalara uygulanabilmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar