Kulak, baş bölgemizde en çok dikkat çeken organlarımızdan birisidir. Duyma yetimizi kazandıran kulak, kimi kişilerde fazlasıyla çıkıktır. Halk arasında kepçe kulak ya da yelken kulak olarak adlandırılır.  Estetik anlamda kişiyi rahatsız eden ve sosyal yaşamını olumsuz etkileyen bu durumu kulak estetiği ile çözüme kavuşturabiliriz.

Kulak estetiği için Kulak Burun Boğaz uzmanı bir doktor ile görüşerek, sorunu daha net anlayabiliriz. Kulak burun boğaz uzmanı yaptığı tetkiklerde ameliyat için uygundur onayı verirse gerekli işlemler başlar ve ameliyat süreci devreye girer.

Kulak estetiği fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Kulak estetiği fiyatları birçok kriter göz önünde bulundurularak değerlendirilir. Öncelikle sağlık kuruluşu en temel etkenlerden birisidir. Çünkü her kurum kendi standartları çerçevesinde bir fiyat politikası belirlemektedir. Dolayısıyla bunun dışına çok fazla çıkmaz. Kulak estetiği operasyonunu gerçekleştirecek uzman doktor ve ekibi fiyatı etkileyen en önemli kalemlerdendir. Doktorumuzun yaptığı başarılı ameliyatlar fiyatı yukarıya çekmektedir. Bu bağlamda ameliyat için seçtiğimiz ekip fiyata yansır.

Kulak estetiği fiyatlarının üzerinde etkin bir diğer konu ise operasyonun zorluğudur. Bazı hastaların ameliyatları kolay ve sorunsuz geçerken, kimi işlemler de uzun sürebilmektedir. Uzman doktor bu durumu önceden tespit edebilir ve size açıklayabilir. Dolayısıyla fiyatlar bu çerçevede şekillenilir. Fiyatı etkileyen ikinci konu ise kullanılan malzemenin kalitesidir. Her ameliyatta karşımıza çıkan bu kalem, ciddi bir yer tutmaktadır.

Yaşadığınız şehirde kulak estetiği konusunda destek almak istediğinizde uygun fiyatlarla karşılaşamayabilirsiniz. Bunun için daha büyük şehirlerde bulunan kulak estetiği yapan hastanelerden yardım alabilirsiniz. Türkiye’de son dönemde özel sağlık kuruluşları kendilerini ekip ve ekipman olarak ciddi anlamda geliştirdiler. Ülkemize sağlık turizmi yoluyla gelen turistler kulak estetiği ameliyatlarını yaptırıp ülkelerine dönmektedirler. Bu bağlamda sizlerde uygun fiyat almak isterseniz farklı bir şehirde bu operasyonu yaptırabilirsiniz.

Ameliyatın türü de fiyata etki eder. Kulak estetiğinde ipli yöntem ve lazerli yöntem kullanılmaktadır. Buna göre ameliyat türü de fiyatın değişmesine neden olabilir.

Kulak estetiği fiyatları ortalama ne kadar?

Kulak Estetiği FiyatlarıKulak estetiğinde bir fiyat vermek Türk Tabipler Birliğinin yönetmeliği gereğince yasaktır. Dolayısıyla fiyat bilgisini hastaneleri arayarak ya da doktorunuza muayene olarak tespit edebilirsiniz. Ancak kulak estetiği fiyatlarında ortalamayı etkileyen en önemli etken tek kulak ve çift kulak ameliyatıdır. Kulak estetiği, kulak estetiğinin yapılacağı yöntem ve kulak estetiği fiyatı almak için kulak burun boğaz servisimize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Kulak estetiği fiyatı araştırırken nelere dikkat edilmelidir?

Kulak estetiği fiyatı araştırırken dikkat edilmesi gereken başlıca kriter fiyat politikasından ziyade kulak estetiği yapacak uzmanın ve hastanenin bu alandaki uzmanlığı olmalıdır. Kulak estetiği ameliyatları uzman doktorlar tarafından steril hastane şartlarında yapıldığında oldukça güvenli bir operasyon olmakla birlikte uzman olmayan kişiler ve uygun olmayan ortamlarda yapıldığında sağlığınızı ciddi derecede riske atabilecek cerrahi operasyonlardır. Estetik operasyonları için yalnızca fiyat politikasından dolayı uygun olmayan yerler tercih edilmemelidir.

Kulak estetiği, genellikle kepçe kulak olarak bilinen estetik bozukluğun giderilmesi amacıyla yapılan operasyonun adıdır. Ancak yalnızca kepçe kulak değil farklı rahatsızlıklar da bu cerrahi müdahale kapsamında değerlendirilir.

Kulak yüz bölgesinde duymanın dışında estetik olarak görünümü ile de ortaya çıkan önemli organlarımız arasında yer alır. Kulağın dış kısmı kıkırdaktan oluşur ve çok çeşitli sebeplerden dolayı yapısal olarak bozuk olabilir. Bu durumu düzeltecek olan estetik cerrahlar ve kulak burun boğaz uzmanları tarafından ele alınır.

Tıp biliminde otoplasti olarak da bilinen kulak estetiği halk arasında kepçe kulak ameliyatı olarak da biliniyor.

Kulak estetiği operasyonu nasıl yapılır?

Kulak estetiği operasyonu 6 yaşından büyük kişilere uygulanmaktadır. Daha küçük çocuklara uygulanmamasının temel sebebi gelişim çağının henüz sona ermemesidir. Otoplasti operasyonu kıkırdağın düzeltilmesi ve yerine oturtulması şeklinde yapılmaktadır. Kulak arkasında yapılan müdahale yolu ile icra edilen operasyon, dikiş izlerinin kulak arkasına gizlenmesi ile sonuca ulaştırılır.

Ameliyat genellikle 2 ila 3 saat aralığında sürer. Ancak daha zorlu bir vaka ile karşılaşıldığında 4 saate kadar uzayabilmektedir. Ameliyat sonrasında hastalar yüksek ihtimalle aynı gün taburcu edilir.

Kulak Estetiği Operasyonu Sonrasında Yapılması Gerekenler

Kulak estetiği çok küçük kesilerle yapıldığı için iyileşme dönemi oldukça kolay ve hızlı geçer. Ameliyat sonrasında açılan bandaj yerlerinde morarma ve şişme görülebilir. Ancak bu oldukça normal bir durumdur ve birkaç gün içerisinde bu durum geçecektir. Dikişler eriyen tipten olursa alınmasına gerek yoktur. Bu nedenle ameliyat öncesine doktorunuza bu yönde tercihiniz olduğunu belirtmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul Kulak Estetiği Fiyatları

İstanbul kulak estetiği fiyatları konusunda çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bunun temel nedeni ülkemizin en büyük kenti olması dolayısıyla birçok sağlık kuruluşunu bünyesinde bulundurmasıdır. Bu da her sağlık kurumunun kendi fiyat politikasını belirlemesini sağlamaktadır. İstanbul son yıllarda özellikle sağlık turizmi kapsamında yoğun ilgi görmektedir. Kulak estetiği konusunda da bu ilgi sürmektedir.

Özel Hastanede Kulak Estetiği Fiyatları

Özel hastanelerde kulak estetiği fiyatları konusunda net fiyat vermek mümkün değildir. Bunun temel sebebi hastanelerin kendi fiyat politikaları olmasıdır. Bunun temel sebepleri arasında kullanılan malzeme, ameliyatı gerçekleştiren ekibin uzmanlık derecesi gibi birçok faktör vardır. Bu da kulak estetiği fiyatını direkt olarak etkilemektedir. En doğru fiyatı alabilmek için kurumlardaki doktorları ziyaret ederek muayene edilmesi ve sonucunda verilecek fiyatın doğrultusunda ameliyatınız yapılacaktır.

Devlet Hastanesinde Kulak Estetiği Fiyatları

Devlet hastanesinde kepçe kulak estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Ancak her devlet hastanesinde bu işlem yapılmıyor. Dolayısıyla devlet hastanesinde kulak estetiği fiyatları konusunda net bilgi bulunmamaktadır. Bunun için en yakın hastanenin kadrosunda estetisyen varsa bu konuda bir görüşme gerçekleştirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu bağlamda fiyatı da alabileceğiniz gibi ameliyat hakkında bilgi de edinebilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Kulak Estetiği

  Kişilerin kulaklarının normalden farklı görünmesi özgüvenlerini etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. Kepçe kulak görünümü veya normalden büyük kulak memesi genellikle doğuştan gelen durumlardır. Kulak estetik operasyonları cerrahlar tarafından oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen, iyileşme süreci hızlı olan ve hastalar için yüz güldürücü sonuçlar veren operasyonlardır. Hasta durumuna göre genel anestezi veya lokal anestezi kullanılarak uygulanabilir. Kulak estetiği operasyonları kepçe kulak görünümünü düzeltmek veya gereğinden büyük kulak memelerini normal boyutlara getirmek için yapılabilmektedir. Yaklaşık bir saat süren bu operasyonlar hasta için herhangi bir risk taşımamaktadır.

  İşlem yapılan bölümde çok küçük bir iz kalabilir. Bu iz kepçe kulak ameliyatlarında kulağın arka kısmında kaldığı için görünmez, kulak memesi ameliyatlarında ise oldukça küçüktür. Dışarıdan neredeyse farkedilmez ve günlük hayatta hastayı rahatsız etmez.

  İşlem sonrası normal derecede ağrı olabilmektedir. Basit ağrı kesiciler ile bu durum giderilebilir.

  Hayır. Kulak estetiği sonrası işitme kaybı görülemez.

  Operasyon 6 yaşın üzerindeki hastalara uygulanabilmektedir.

  Merkezimizden Fotoğraflar