Kulak, baş bölgemizde en çok dikkat çeken organlarımızdan birisidir. Duyma yetimizi kazandıran kulak, kimi kişilerde fazlasıyla çıkıktır. Halk arasında kepçe kulak ya da yelken kulak olarak adlandırılır.  Estetik anlamda kişiyi rahatsız eden ve sosyal yaşamını olumsuz etkileyen bu durumu kulak estetiği ile çözüme kavuşturabiliriz.

Kulak estetiği için Kulak Burun Boğaz uzmanı bir doktor ile görüşerek, sorunu daha net anlayabiliriz. Kulak burun boğaz uzmanı yaptığı tetkiklerde ameliyat için uygundur onayı verirse gerekli işlemler başlar ve ameliyat süreci devreye girer.

Kulak estetiği fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Kulak estetiği fiyatları birçok kriter göz önünde bulundurularak değerlendirilir. Öncelikle sağlık kuruluşu en temel etkenlerden birisidir. Çünkü her kurum kendi standartları çerçevesinde bir fiyat politikası belirlemektedir. Dolayısıyla bunun dışına çok fazla çıkmaz. Kulak estetiği operasyonunu gerçekleştirecek uzman doktor ve ekibi fiyatı etkileyen en önemli kalemlerdendir. Doktorumuzun yaptığı başarılı ameliyatlar fiyatı yukarıya çekmektedir. Bu bağlamda ameliyat için seçtiğimiz ekip fiyata yansır.

Kulak estetiği fiyatlarının üzerinde etkin bir diğer konu ise operasyonun zorluğudur. Bazı hastaların ameliyatları kolay ve sorunsuz geçerken, kimi işlemler de uzun sürebilmektedir. Uzman doktor bu durumu önceden tespit edebilir ve size açıklayabilir. Dolayısıyla fiyatlar bu çerçevede şekillenilir. Fiyatı etkileyen ikinci konu ise kullanılan malzemenin kalitesidir. Her ameliyatta karşımıza çıkan bu kalem, ciddi bir yer tutmaktadır.

Yaşadığınız şehirde kulak estetiği konusunda destek almak istediğinizde uygun fiyatlarla karşılaşamayabilirsiniz. Bunun için daha büyük şehirlerde bulunan kulak estetiği yapan hastanelerden yardım alabilirsiniz. Türkiye’de son dönemde özel sağlık kuruluşları kendilerini ekip ve ekipman olarak ciddi anlamda geliştirdiler. Ülkemize sağlık turizmi yoluyla gelen turistler kulak estetiği ameliyatlarını yaptırıp ülkelerine dönmektedirler. Bu bağlamda sizlerde uygun fiyat almak isterseniz farklı bir şehirde bu operasyonu yaptırabilirsiniz.

Ameliyatın türü de fiyata etki eder. Kulak estetiğinde ipli yöntem ve lazerli yöntem kullanılmaktadır. Buna göre ameliyat türü de fiyatın değişmesine neden olabilir.

Kulak estetiği fiyatları ortalama ne kadar?

Kulak estetiğinde bir fiyat vermek Türk Tabipler Birliğinin yönetmeliği gereğince yasaktır. Dolayısıyla fiyat bilgisini hastaneleri arayarak ya da doktorunuza muayene olarak tespit edebilirsiniz. Ancak kulak estetiği fiyatlarında ortalamayı etkileyen en önemli etken tek kulak ve çift kulak ameliyatıdır. Kulak estetiği, kulak estetiğinin yapılacağı yöntem ve kulak estetiği fiyatı almak için kulak burun boğaz servisimize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Kulak estetiği fiyatı araştırırken nelere dikkat edilmelidir?

Kulak estetiği fiyatı araştırırken dikkat edilmesi gereken başlıca kriter fiyat politikasından ziyade kulak estetiği yapacak uzmanın ve hastanenin bu alandaki uzmanlığı olmalıdır. Kulak estetiği ameliyatları uzman doktorlar tarafından steril hastane şartlarında yapıldığında oldukça güvenli bir operasyon olmakla birlikte uzman olmayan kişiler ve uygun olmayan ortamlarda yapıldığında sağlığınızı ciddi derecede riske atabilecek cerrahi operasyonlardır. Estetik operasyonları için yalnızca fiyat politikasından dolayı uygun olmayan yerler tercih edilmemelidir.

Kulak Estetiği

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  Kulak Estetiği

  Kişilerin kulaklarının normalden farklı görünmesi özgüvenlerini etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. Kepçe kulak görünümü veya normalden büyük kulak memesi genellikle doğuştan gelen durumlardır. Kulak estetik operasyonları cerrahlar tarafından oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen, iyileşme süreci hızlı olan ve hastalar için yüz güldürücü sonuçlar veren operasyonlardır. Hasta durumuna göre genel anestezi veya lokal anestezi kullanılarak uygulanabilir. Kulak estetiği operasyonları kepçe kulak görünümünü düzeltmek veya gereğinden büyük kulak memelerini normal boyutlara getirmek için yapılabilmektedir. Yaklaşık bir saat süren bu operasyonlar hasta için herhangi bir risk taşımamaktadır.

  İşlem yapılan bölümde çok küçük bir iz kalabilir. Bu iz kepçe kulak ameliyatlarında kulağın arka kısmında kaldığı için görünmez, kulak memesi ameliyatlarında ise oldukça küçüktür. Dışarıdan neredeyse farkedilmez ve günlük hayatta hastayı rahatsız etmez.

  İşlem sonrası normal derecede ağrı olabilmektedir. Basit ağrı kesiciler ile bu durum giderilebilir.

  Hayır. Kulak estetiği sonrası işitme kaybı görülemez.

  Operasyon 6 yaşın üzerindeki hastalara uygulanabilmektedir.

  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar