Gözlerimiz yüzümüzde en fazla dikkat çeken bölgeler arasında yer alıyor. Yüz estetiğini tamamlayan ve kişiyi öne çıkartan bu önemli noktalar zaman zaman estetiğe ihtiyaç duyabilmektedir. Göz kapağı estetiği tam da bu noktada kişilerin isteği doğrultusunda yapılmaktadır. Bu estetiğe, zaman içerisinde oluşan yaşlanma belirtileri sebebiyle üst göz kapaklarının sarkması ve alt göz kapaklarında göz torbalarının oluşması ihtiyaç doğurabilir.

Kişiler yaş almaya başladıkça gevşemeye başlayan yüz kaslarına, yer çekiminin doğal gücü de eşlik edince ister istemez göz çevresinde istenmeyen durumlar oluşabilmektedir. Bu aslında son derece doğaldır. Tıp biliminin estetik anlamda gelişmesi öncesinde bu tür gelişmeler doğal karşılanıyordu. Ancak günümüzde yapılacak cerrahi müdahale ile göz kapağı ve çevresi kısa süre içerisinde düzeltilebiliyor.

Göz kapağı estetiğini yalnızca güzel görünüm için yaptırmayız. Kişinin gözünün üzerine gelmesi durumunda da bu müdahalenin yapılması gereklidir. Kişinin kapağının sarkması görüşü bozabilir ve göz yorgunluğuna veya yorgunluğa neden olabilir.

Göz kapağı estetiği fiyatları ne kadar?

Göz kapağı estetiği fiyatları konusunda bilgiler internette paylaşılamamaktadır. Bunun için mutlaka bir kurumu aramalısınız. Gideceğiniz kurumda işlemi yapacak doktor operasyonun büyüklüğüne ve kişinin durumuna göre karar verip, bir fiyat verilmesine yardımcı olabilir. Dolayısıyla hangi kuruma gideceğinizi iyi belirlemeniz gerekmektedir.

Blefaroplasti fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Göz kapağı estetiği fiyatları kurumda kuruma göre değişiklik göstermektedir. Bu durumda hangi hastanede yaptıracaksanız ona göre fiyat verilmektedir. Belirleyici olan kriterler arasında yapılacak cerrahi yöntem en başta gelmektedir. Bu noktada lazerli cerrahiler ücret olarak en yukarıda olanlardır. Ancak normal ameliyatlar lazerlilere göre fiyat olarak daha aşağıda yer almaktadır.

Hastanın istekleri ve yapılacak operasyonun derinliği de fiyatı belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır. Bu noktada ameliyatta toparlanacak alan çoksa ve göz kapağı sarkması ileri düzeydeyse doktorunuz buna göre fiyat verebilir.

Cerrahi müdahaleyi yapacak ekibin tecrübesi ve büyüklüğü de operasyonun maliyetini doğrudan etkilemektedir. Ameliyatınızda kullanılacak malzemeler de bu noktada önemli bir kalemdir. Çünkü bu malzemelerin büyük çoğunluğu yurt dışından geliyor ve döviz kurları fiyatlarını etkiliyor. Dolayısıyla yapılacak müdahalede bunlar önemli etkenler arasında yer alıyor.

Son olarak hastanede kaldığınız gün sayısı da buraya eklenebilir. Bütçenin oluşturulması açısından doktorunuz size kaç gün kalacağınızı söyleyebilir ve bunu da ameliyat masraflarına ekleyebilir.

İstanbul Göz Estetiği

İstanbul göz estetiği konusunda kendisini geliştiren baş şehirlerden birisidir. Özellikle sağlık turizmi kapsamında birçok hasta turist olarak ülkemizde en çok İstanbul’a gelmektedir. Göz estetiği alanında da bu durum geçerlidir. İstanbul’da göz estetiği yaptırmak ve göz kapaklarını daha düzgün hale getirmek isteyen burada yer alan hastanelere başvurmaktadırlar. Göz estetiği konusunda birçok özel sağlık kuruluşu kusursuz bir hizmet akışı sunmaya başladı.

Estetik Cerrahi

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

    Merkezimizden Fotoğraflar