Kaş kaldırma nedir? Nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Yaşa bağlı olarak vücudun diğer bölgelerinde sarkmaların yaşandığı gibi yüz bölgesinde de sarkmalar kırışıklık durumları meydana gelmektedir. Yüz bölgesinde ilk olarak sarkma yaşayan bölge kaş ve alın bölgesidir. Kaş kaldırma estetik amacının yanında sağlık açısından da yapılmaktadır ve kaş düşüklüğü durumu göz kapağının üzerine binmesi halinde kişide görme bozuklukları oluşabilmektedir. Kaş düşüklüğü yaşayan kişiler hem psikolojik yönden hem de fiziksel yönden bu olumsuz durumdan bir hayli etkilenmektedir. Kaş kaldırma işlemi yaptırmak isteyen hastalar operasyon hakkında detaylı araştırma yapmakta ve yaşadıkları endişeleri gidermek istemektedir. Günümüzde gelişen tekniklerle hemen hemen artık tüm hastalıklar tedavi edilmektedir ve de kaş kaldırma operasyonu bu tedavilerin arasında yer almaktadır. Kaş kaldırma işlemi cerrahi ve cerrahi olmayan yollarla iki şekilde tedavisi mümkün olan bir işlemdir. Cerrahi olmayan işlemler estetik amaçlı yapılan işlemler olup botulinum toksini, dolgu, ip uygulamaları ve cihazlı işlemler bu alana girmektedir. Cerrahi olan işlemler ise kaşın hemen üzerinden girilerek farklı tekniklerle uygulanmaktadır.

Bu yazımızda kaş kaldırma nedir, kaş kaldırma yöntemleri nelerdir, kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır, kaş kaldırma ameliyatı riskleri nelerdir, kaş estetiği avantajları nelerdir ve kaş estetiği iyileşme süreci ne kadar sürer sorularına detaylı cevaplar vereceğiz.

Kaş kaldırma yöntemleri nelerdir?

Kaş kaldırma yöntemlerinin amacı; mevcut kaşın görünümünü yok etmek ve yüzün daha genç ve canlı görünmesini sağlamaktır. Kaş kaldırma işlemleri cerrahi ve cerrahi olmayan işlemler olarak iki ana grupta toplanmaktadır ve doktor muayenesi sırasında hastanın kaş yapısına ve durumuna bakılarak hangi yöntemin uygulanacağı doktor eşliğinde karar verilmektedir. Cerrahi olmayan kaş kaldırma yöntemleri estetik amaçlı yapılan yöntemler olup botoks, dolgu, ip uygulaması, Fokus Ultrason yöntemi ve Fraksiyonel Radyo Frekans uygulamalarını içermektedir. Cerrahi kaş kaldırma operasyonu, cerrahi olmayan yollarla uygulanan işlemlerin etkisini yitirmesi ve kalıcı bir durum elde edilmek istenmesi halinde yapılmaktadır. Cerrahi operasyonlar genellikle endoskopik olarak yani küçük kesiler açılarak yapılmaktadır ve hastalar işlem sonrası yüzleri mutlu ayrılmaktadır.

Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Kaş kaldırma adına uygulanan cerrahi olarak endoskopik kaş kaldırma ve askı tekniği ile kaş kaldırma olmak üzere iki çeşit ameliyat türü bulunmaktadır. Askı tekniği ile kaş kaldırma operasyonu, saçlı deriden yarım santimlik kesi ile girilerek kaşın üzerine uzun bir dikiş indirilerek kaşın yukarı çekilmesi ile uygulanmaktadır. Askı tekniği son derece kontrollü, kolay ve riski olmayan bir tekniktir. Bu gibi avantajları olduğu gibi etkisinin kısa olması da bir dezavantajıdır. Bir diğer yöntem olan endoskopik yöntem; saçlı deri içerisinden küçük kesi ile girilerek kaşa istenilen şekil verilmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatı riskleri nelerdir?

Her hastalık sonrası nadir de olsa ufak tefek komplikasyonlar geliştiği gibi kaş kaldırma ameliyatı sonrası da bazı ufak tefek komplikasyonlar görülebilir. Kaş kaldırma ameliyatı sonrası küçük kan birikmeleri, his kaybı, asimetri ve saç dökülmesi gibi kısa süreli gelişen riskler meydana gelebilmektedir.

Kaş estetiği avantajları nelerdir?

Kaş kaldırma estetiğinin kişilere sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Kaş kaldırma estetiği avantajları şunlardır:

  • Kaş kaldırma estetiği cerrahi olmayan yöntemler arasında yer aldığı ve uygulandığı için hastanın iyileşme süreci daha kısa olmaktadır.
  • Kişiler sarkık ve düşük kaş yapısından kurtulmuş olmaktadır.
  • Kaş estetiği sayesinde yüzleri daha canlı ve genç bir görünüm almaktadır.
  • Kişiler hem psikolojik hem de fiziksel yönden refaha kavuşurlar.

Kaş estetiği iyileşme süreci ne kadar sürer?

Kaş kaldırma estetiği kişinin iyileşme sürecine katkıda bulunmaktadır ve kişiler 1-2 gün içerisinde normal yaşantılarına dönebilmektedir. İşlem sonrası doktorun önerdiklerine uymaları ve ilaçlarını kullanmaları iyileşme süreçlerine olumlu yansıyacaktır. Kaş kaldırma estetiği iyileşme süreci ortalama 1-2 hafta içerisinde tamamlanmaktadır.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

    Estetik Cerrahi

    Hastanemizde yüz germe, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, karın germe, liposuction (fazla yağları alma), göz kapağı estetiği, estetik burun ameliyatları gibi ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

    Merkezimizden Fotoğraflar