Anal fissür, makat çatlağı olarak bilinen önemli bir rahatsızlıktır. Altında yatan bir rahatsızlığın sonucu olarak gelişebileceği gibi farklı bir sebep ile de ortaya çıkabilir.

Rektum olarak da bilinen kalın bağırsağın son noktası (anal bölgeye bağlayan kısım) ve çevresinde görülen anal fissür, kişilerin yaşam kalitesini ciddi anlamda düşüren bir hastalık olması ile tanınınır. Hastalar genellikle acı hissi ile doktora başvururlar ve yapılan tetkikler sonucunda bu hastalık ortaya çıkartılır.

Anal fissür ya da makat çatlağı tedavisi öncesinde mutlaka altında yatan sebeplerin araştırılması gerekir. Bunun temel sebebi, kişinin ilerleyen zamanda yeniden bu rahatsızlık ile karşılaşmasının önüne geçmektir. Makat çatlağı rahatsızlığına kabızlık ve ishal genel olarak neden olmaktadır. Ancak bunun yanı sıra dışkılama sırasında fazlasıyla ıkınma gerçekleşiyorsa ya da tuvaletin aşırı derecede tutulması söz konusu ise yine bu rahatsızlığa neden oluşturulmaktadır.

Makat Çatlağı Tedavisi

Makat Çatlağı Tedavisi FiyatlarıMakat çatlağı tedavisinde cerrahi yöntemler yerine daha çok birinci basamak tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu noktada kişinin çatlak oluşturabilecek nedenlerini araştıran doktorlar, kabızlık ve buna bağlı rahatsızlık varsa ya da ishal sorunu sebebiyle anal fissür sorunu ortaya çıkmışsa buna göre bir tedavi yöntemi uygulamaktadır. Kabızlık durumlarında daha çok lifli gıdalarla beslenme diyetleri şeklinde kişinin rahat bir şekilde dışkılaması sağlanır. Böylece fazla ıkınma durumu da ortadan kalkar. Sıvı tüketimi özellikle su günde 2 ila 2,5 litre arasında alınması sağlanır. Bu aynı zamanda ishal sorunu ile baş gösteren vücudun susuz kalması problemini de ortadan kaldırır.

Yukarıdaki tedavi yöntemlerinin herhangi bir işe yaramaması durumunda ya da kronikleşmiş makat çatlağı söz konusu olduğunda cerrahi yöntemlerden söz edebiliriz. Bu noktada uzman hekimimiz cerrahi olarak bölgeye çeşitli tedavi yöntemlerini uygular. Hastalarımız ameliyat sonrasında 48 saat (iki gün) müşahede altında tutulur ve daha sonra taburcu edilir. Cerrahi operasyonda genel ya da lokal anestezi uygulaması söz konusudur. Bu noktada hem doktorun hem de hastanın istekleri göz önünde bulundurularak hareket edilir.

Özel Hastanede Makat Çatlağı Tedavisi

Anal fissür tedavisi fiyatları, özel hastanede farklılık gösterebilir. Bu noktada özel hastanede makat çatlağı tedavisi almak ve profesyonel bir şekilde sorunu çözmek istiyorsanız mutlaka ilgili kurum ile iletişime geçiniz. Her kurum makat çatlağı tedavisi fiyatlarını kendisi belirlemektedir.

İstanbul Makat Çatlağı Tedavisi

İstanbul metropol tanımı olan bir şehir olması sebebi ile hem ülkemizin hem de dünyanın farklı yerlerinden insanı ağırlamaktadır. Sağlık turizmi kapsamında İstanbul makat çatlağı tedavisinde son dönemlerde ilgi görmektedir. Bunun temel sebebi birçok devlet ve özel sağlık kuruluşunu bünyesinde bulundurması, birçok seçenek ve ekibi bir araya toplamasıdır. Dolayısıyla makat çatlağı tedavisi fiyatları konusunda da geniş yelpaze sunması, kişilerin İstanbul’a gelmesinde etkin rol oynamaktadır.

Anal fissür tedavisi fiyatları ne kadar?

Yaygın adı makat çatlağı olarak geçen anal fissür, makat bölgesinin çeşitli sebeplerden dolayı harabiyete uğramasıdır. Uzun süren ishal ve kabızlık durumlarında, çokça geçirilmiş doğumlar ve tuvalet anında zorlanmalar sonucu makat çatlağı gelişebilmektedir. Anal fissür sorunu hem erkek hem kadınlarda her yaş grubunda ortaya çıkabilmektedir. Anal fissür sorunu yaşayan çoğu insan tedavi sürecine kendini atmak istemez çünkü mahrem bölgesinde olmasından utanç duyabilmektedirler. Bu süreçte hastalığın kendi kendine ortadan kalkmasını beklerler ama bekledikleri gibi bir sonuç gelişmez. Tedavi edilmediğinde herhangi bir kötü sonuç doğuracaklarına inanmayanlar da vardır. Tedavi olunmadığı taktirde kişinin yaşamına olumsuz etkiler vermektedir. Ayrıca her dışkılama esnasında makat çatlağı olan bölge dışkı ile temas edebilir ve enfekte olma riski oldukça yüksek ihtimaldir. Anal fissür tedavi yöntemleri cerrahi ve lazer olarak yapılmakta, uygulama sonrası başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bir diğer adı ile makat çatlağı, başlangıçta ciddi sorun gibi görünmeyebilir ve akut olarak gelişmektedir. İlerlemiş hali yani kronikleşmiş olan makat çatlakları mutlaka cerrahi tedavi ile tedavi edilebilir. Anal fissür cerrahi tedavi dışında ameliyatsız olarak da hastalara başarılı sonuçlar verir, botolinum toksini enjeksiyonu ile lazer tedavisi ameliyatsız tedavi grubunda yer almaktadır. Erken teşhis ve tedavi edildiğinde hasta ilerlemesinin önüne geçerek oluşacak acı ve ağrıdan uzak olacaktır. Anal fissür şikayetlerinden yakınan hastalar tedaviyi yöntemini düşündükleri kadar tedavi ücretleri konusunda da düşünmektedir. Alanında uzman doktorlar ve hijyenik hastane koşulları altında 7500 TL‘den başlayan fiyatlarla anal fissür tedavisi imkânı sunmaktayız. Anal fissür tedavisi fiyatları için ayrıntılı bilgiye hastanemiz genel cerrahi servisinden ulaşabilirsiniz.

Lazerle anal fissür tedavisi fiyatları ne kadar?

Tıp teknolojisinin gelişmesi ile birlikte anal fissür adına uygulanan bir takım tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Cerrahi tedavilerin yanında lazer tedavisi de mevcuttur. Lazer ile anal fissür tedavisi hastalara iyileşme yönünden büyük olanak sağlamakta ve kısa sürede günlük yaşamlarına dönmelerinde yardımcı olmaktadır. Hastalar tarafından avantajlı bir yöntem olduğu için çokça tercih edilebilen bir yöntemdir. 7500 TL‘den başlayan fiyatlarla hastanemizde lazerle anal fissür tedavisi uygulamaktayız.

Botolinum toksini ile anal fissür tedavisi fiyatları ne kadar?

Makat çatlağı tedavisi, cerrahi yöntemlerin yanında ameliyatsız olarak da uygulanmaktadır. Ameliyatsız yöntemlere botolinum toksini enjeksiyonu ve lazer tedavisi girmektedir. Botolinum toksini enjeksiyonu, lazer tedavisinde olduğu gibi çokça yarar sağlar, hastanın iyileşme olasılığını arttırmaktadır. Botolinum toksini enjeksiyonu ile anal fissür tedavisi makat kasına botolinum toksini uygulanarak yapılır. Lazer yönteminde olduğu gibi botolinum toksini enjeksiyonu da tercih edilen yöntemler arasındadır. Fakat botolinum toksini enjeksiyonu ve lazer yöntemi ilerlememiş olan çatlaklarda uygulanmaktadır. Kronik hale gelmiş olan anal fissür eğer cerrahi yöntemle ortadan kaldırılırsa mutlak sonuç alınmış olur. Botolinum toksini ile anal fissür tedavisi fiyatları anestezi türüne ve hastanın sağlık durumuna göre değişmektedir. Hastanemizde 7500  TL‘den başlayan fiyatlarla makat çatlağı tedavisi yapılmaktadır. Daha fazla ayrıntı ve bilgi için hastanemiz genel cerrahi servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Fissür Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

Hemoroid – Siğil – Anal Fissür – Anal Fistül
Tüm Anorektal Hastalıklarınızı Başarıyla Tedavi Ediyoruz !
Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım !

  *Kişisel bilgileriniz bir defaya mahsus sizinle iletişime geçilmesi için kullanılacaktır. İzniniz dışında kimseyle paylaşılmayacak, başka hiçbir amaçla kullanılmayacaktır.

  Ameliyatsız Anal Fissür (Makat Çatlağı) Tedavisi

  Anal Fissür halk arasında Makat Çatlağı veya Makat Yırtığı olarak da bilinmektedir. Bu hastalık anal bölgede küçük yırtıklarla oluşmaya başlar ve hemoroid hastalığıyla sıkça karıştırılmaktadır. Bu yırtılmaların sebebi genellikle çok kuru ve sert dışkılardır. Bu durum dışkılama sırasında kasların aşınmasına sebep olmaktadır. Bağırsak enfeksiyonları, şiddetli çıkan ishal ve ya Ülseratif Kolit gibi hastalıklar da makat çatlağı  oluşumuna sebep olabilmektedir.

  Anal Fissür genellikle dışkılama sırasında acı ve batma hissi, makatta ağrı ve kaşıntı, kanama ve dışkılama sonrası devam eden ağrı ve yanma ile belirti verir.

  Ameliyatsız Lazerle Anal Fissür Tedavisi sayesinde, tedaviniz 5 dakikada, hijyenik ameliyathane koşullarında, dikiş olmadan yapılmaktadır. Ameliyatsız tedavi sayesinde kesi veya dikiş olmadığı için dokular zarar görmemekte, bu sayede hastalar aynı gün sosyal yaşantılarına geri dönebilmektedir.

  ANAL FİSSÜR TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Anal Fissür oluşumunun en sık sebebi kabızlıktır. Sert dışkılama ve ıkınma sonucu anal bölgede travmalar oluşur ve bu fissüre neden olmaktadır. Bunun yanı sıra şiddetli çıkan ishal, ters ilişki sonucu makat kaslarının zorlanması, aşırı acı tüketimi ve ülseratif kolit gibi hastalıklar da anal fissür oluşumuna neden olabilmektedir.

  Makat çatlağında en net belirti ağrıdır. Bu ağrı dışkılama sonrası şiddetlenir. Bu ağrı dışkılama sonrası 3-4 saat devam edebilmektedir, kimi hastalarda hiç dinmeyen bir ağrı söz konusu olabilir. Yanma da bir diğer anal fissür belirtisidir. Dışkılama sonrası fissürün yırtılmasıyla kanamalar ortaya çıkabilmektedir. Bu kanamalar damla şeklinde veya tuvalet kağıdına bulaşan ince çizgiler şeklinde görülebilmektedir.

  Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı ameliyat esnasında narkoz uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak hastanın konforu açısından lokal anestezi, spinal anestezi veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 5-10 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir.

  Lazerle yapılan fissür tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Fissür Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Fissür Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  • Çoğu işlemde hastaya narkoz verilmesine gerek duyulmaz. Böylece hasta narkozun etkilerinden kurtulmuş olur.
  • Çok kısa süren müdahalenin ardından hasta odasına alınır, kısa bir gözlem süresinin ardından aynı gün taburcu edilmektedir.
  • Hasta aynı gün muayene olup ardından operasyon olabilir.
  • Operasyon sonrası tüm yakınmalar azalarak tamamen ortadan kaybolur.

  Merkezimizden Fotoğraflar