Fıtık, insanları en fazla rahatsız eden fiziksel hastalıklardan birisidir. Genellikle bel bölgesinde ortaya çıkan bu rahatsızlık, zaman zaman boyunda da görülmektedir. Fıtıklar genellikle tek başlarına kaybolmazlar. Önce hafif ağrı ile başlayan süreç eğer dikkat edilmezse daha sancılı bir sürece evirilebilir.

Tiplerine göre fıtıklar ise, bel fıtığı, kasık fıtığı, mide fıtığı (mide boşluğunda oluşan fıtık), göbek fıtığı, boyun fıtığı gibi birçok bölgede çıkabilir.

Kasık Fıtığı Tedavisi FiyatlarıFıtığın belirtilerine gelecek olursak, en yaygın semptomu oluştuğu bölgede şişkinlik veya yumru şeklinde kendisini göstermesidir. Örneğin, kasık fıtığı durumunda, kasık kemiğinizin her iki tarafında kasık ve uyluğunuzun birleştiği yerde bir yumru fark edebilirsiniz. Buna ek olarak oluşan yumrunun çevresinde zaman zaman dayanılmaz boyutta ağrı söz konusu olabilir. Bazı durumlarda kişiler fıtık olduğunu doktor kontrolü sonrasında öğrenirler.

Fıtık tedavisine gelecek olursak, bunun en etkili yolu cerrahidir. Elbette ameliyat kararı alınmadan önce doktorunuz detaylı bir muayene yapacaktır ve fıtığınızın ilerleme durumuna göre size bilgi verecektir. Doktorunuz belirli bir süre fıtığınızı izlemek isteyebilir. Fıtık tedavisinde kiriş de kullanılmaktadır. Bu kirişler zaman içerisinde semptomları azaltmaya yardımcı olabilmektedir.

Mide fıtığında ise asidi azaltacak önlemler alınarak tedavinin etkisi artırılmaya çalışılabilir. Dolayısıyla her fıtıkta ona özel yöntemler uygulamaya alınabilir.

Kasık fıtığı tedavisi fiyatları ne kadar?

Kasık fıtığı, iç uyluğun üst kısmında ortaya çıkan ciddi bir rahatsızlıktır. Bölgede bulunan kas dokusu zayıf bir noktadan itilir ve fıtık başlangıcı meydana gelmiş olur. Kasık fıtığı iki şekilde iyileşebilir. Birincisi açık cerrahi yöntemi ile yapılacak ameliyat ile gerçekleşir. İkincisi ise, laparoskopik cerrahi dediğimiz yoldur.

Kasık fıtığı tedavisi fiyatları ise kurumdan kuruma göre değişiklik göstermektedir. Bu açıdan bakıldığında özel hastaneler kendi şart ve koşullarına göre fiyat belirlemektedir. Bunun için tedavi alacağınız hastaneye başvurarak gerekli bilgiyi edinebilirsiniz.

Kasık fıtığı tedavisi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Kasık fıtığı tedavisinde fiyatı belirleyen en önemli kriter ameliyatı yapacak hastanenin kullandığı ekipmanlardır. Bunun yanı sıra operasyonu gerçekleştirecek olan ekip de fiyatı doğrudan etkiler. Ayrıca uygulanacak tedavinin yöntemi de bu durumda önemlidir.

İstanbul Kasık Fıtığı Tedavisi

İstanbul kasık fıtığı tedavisi konusunda geniş imkanlara sahip önemli kentlerimizdendir. Kentte bu alanda çalışan birçok hastane bulunmaktadır. Özellikle sağlık turizmi kapsamında yurt dışından birçok hasta İstanbul’a kasık fıtığı tedavisi olabilmek için gelmektedir.

Özel Hastanede Kasık Fıtığı Tedavisi

Özel hastanede kasık fıtığı tedavisi için öncelikle doktorunuz ile görüşmelisiniz. Sizi detaylı muayene etmek isteyecek olan hekim, tüm tetkiklerin sonucuna göre ameliyat önerebilir. Bu noktada özel hastane seçeneğiniz varsa hekimlerin daha önce bu alanda yaptıkları ameliyatları araştırarak detaylı bir geçmiş taraması yapabilirsiniz. Böylece yaptırmak istediğiniz fıtık ameliyatına kendinizi rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Formu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Kasık Fıtığı Tedavisi

  İnguinal herni olarak da bilinen kasık fıtığı, kasık bölgesinde oluşan fıtıklardır. Erkeklerde görüşme sıklığı kadınlara göre 3 kat fazla olan bu hastalık, tüm fıtık türlerinin %80’ini oluşturmaktadır. Kasık fıtığı, yeni doğan bebeklerden başlayarak ileri yaştaki kişilere kadar her yaşta ve her cinsiyette görülebilen bir hastalıktır. Kasık fıtığı çoğunlukla karın içi organlardan birinin, en yaygın olarak bağırsağın, kasık kısmındaki karın duvarının zayıf bir noktasından dışarı çıkması ve cilt altında çıkıntı yapmasıdır. Hapşırma, öksürme, ıkınma gibi karın içi basıncı arttıran durumlarda kasık bölgesinde görünür olan fıtık, tedavi edilmezse genişler ve şişlik artar. Kendiliğinden iyileşmeyen bu hastalığın 3 tipi bulunur.

  • Direkt İnguinal Herni

  Fıtık direk olarak karın duvarından çıkar ve iki taraflı olabilir. Çok büyük olmaz ve ileri yaşlarda görülür. Tedavi edilmezse testis torbasına inme riski bulunur.

  • İndirekt İnguinal Herni

  En sık görülen fıtık türüdür. Doğumsal bir oluşumdur ve tüm yaş gruplarında görülebilir. Genellikle tek taraflıdır. Çok büyük olabilmektedir. Direkt inguinal herni gibi tedavi edilmediğinde testis torbasına inebilir.

  • Femoral Herni

  Kadınlarda daha sık görülür. Kasık bölgesindeki bacağa giden ana damarların olduğu bölgede oluşmaktadır. Gebelik ve fiziksel zorlanma en sık oluşum sebepleridir.

  Kasık fıtığının her türü kurumumuzda başarıyla tedavi edilebilmektedir. Hastalığın türüne göre tedavi açık veya kapalı olarak yapılabilmektedir.

  Bazı fıtıkların belirti göstermemesiyle birlikte, genellikle kasık bölgesinde şişlik ile ortaya çıkar. Genellikle kasık bölgesinde gevşeme ve sonrasında ağrı hissedilir. Şişlik olan kısımda yanma ve ağrı olabilir. Bazı durumlarda kabızlığa yol açabilmektedir. Testis torbasına inen fıtıklarda ise bu bölgede şişlik görülmektedir.

  • Genetik ve doğumsal nedenler
  • Kolajen sentezinin azalması
  • Ağır kaldırma
  • Kabızlık
  • Kronik öksürük
  • Gebelik
  • Bağ dokuların zayıflaması
  • Yaşlılık
  • Aşırı kilo alma veya verme
  • Prostat hastalıkları
  • Prematüre doğum
  • Travmalar

  Bu hastalığın ilaçla tedavisi yoktur ve tek tedavi yöntemi cerrahidir. Kasık fıtığı büyümeye meyillidir bu nedenle tanı konulduktan sonra geç kalınmadan tedavi olunmalıdır. Genellikle genel anestezi tercih edilir. Açık veya laparoskopik yöntemle tedavi edilebilmektedir. Her iki tedavi yönteminde de fıtığa neden olan organlar karın içine alınarak, kas ile karın zarı arasında yer alan bölgeye mesh adı verilen yamalar konularak tekrar fıtık oluşması önlenir. Mesh adı verilen bu yamaların vücuda hiçbir zararlı etkisi yoktur ve vücut tarafından kolayca kabul edilir.

  Merkezimizden Fotoğraflar