Radyofrekans ile siğil tedavisi nedir?

Siğiller; HPV olarak tanınan bir virüs çeşidinin sebebiyet verdiği ve derinin üst tabakasında kendini belli ettiği bir çeşit deri hastalığıdır. Kişiden kişiye bulaş göstermesi kaçınılmazdır ve bulaşın önlenmesi için mutlaka tedavi edilmelidir. Bazen doğrudan bazen ise ortak eşyaların kullanımı gibi dolaylı yoldan bulaşabilir ve cildin nemli, ıslak olması bulaşmayı arttırabilir. Siğiller elde, ayakta ve diğer bölgelerde görülebilir fakat en çok genital bölgede ortaya çıkar. Genital bölge siğillerine kondilom adı verilmektedir ve cinsel ilişki sırasında başka kişilere de yayılabilir. Siğiller tedavi edilmediğinde başka durumların gelişmesine ve daha fazla ilerlemesine zemin hazırlamaktadır. Siğiller erken teşhis ve tedavi ile fazla ilerlemeden önüne geçilmektedir. Siğillerin cerrahi yöntem ve lazer yöntemi ile tedavisi mümkün olup lazer yönteminde iyileşme süresi daha kısadır. Cerrahi siğil tedavisi lazer tedavisine göre daha zahmetli ve iyileşme süreci uzun olan bir yöntemdir. Ameliyatsız siğil tedavisi olarak uygulanan genital siğiller üzerinde etkili radyofrekans yöntemi; radyofrekans ile siğillerin yakılarak temiz cilde kadar temizlenmesini amaçlamaktadır.

Bu yazımızda radyofrekans ile siğil tedavisi nedir, radyofrekans ile siğil tedavisi nasıl yapılır, radyofrekans ile siğil tedavisi avantajları nelerdir, radyofrekans ile siğil tedavisi iyileşme süreci ne kadar sürer ve radyofrekans ile siğil tedavisi fiyatları ne kadar sorularına cevaplar vereceğiz.

Radyofrekans ile siğil tedavisi nasıl yapılır?

Radyofrekans bir tür radyo cerrahidir ve yüksek frekanslı akımlarla doku kesimini amaçlamaktadır. Radyofrekans ile düşük sıcaklık ve yüksek frekanslı enerji kullanılarak siğiller yakılmaktadır. Radyofrekans ile siğil tedavisi ameliyatsız yöntemlerden bir tanesidir ve operasyon sırasında hasta ağrı ve acı hissetmez. Radyofrekans ile genital ve makat bölgesinde oluşan siğiller temiz cilde kadar yakılarak yok edilmektedir. Cerrahi tedavi içerisinde yer almadığı için kesi izi olmamaktadır ve kısa sürede normal yaşama dönmek mümkündür.

Radyofrekans ile siğil tedavisi avantajları nelerdir?

Radyofrekans ile siğil tedavisi hastalara bazı avantajları tanımaktadır. Radyofrekans ile siğil tedavisi avantajları şunlardır:

 • Ameliyatsız bir yöntem olduğu için acı ve ağrı hissedilmez.
 • Herhangi bir kesi yapılmadığı için iz ve leke kalma durumu olmaz.
 • Hastalar kısa sürede iyileşme olanağı bulabilir.

Radyofrekans ile siğil tedavisi iyileşme süreci ne kadar sürer?

Radyofrekans ile siğil tedavisi iyileşme süreci, operasyon sonrası bakım ve hijyene göre farklılık gösterebilir. Radyofrekans yöntemi bir cerrahi tedavi yöntemi olmadığı için iyileşme süreci oldukça kısa sürmektedir.

Radyofrekans ile siğil tedavisi fiyatları ne kadar?

Radyofrekans ile siğil tedavisi fiyatları hastanın tıbbi durumuna ve yapılacağı hastaneye göre değişkenlik göstermektedir. Siğil tedavisi, siğil tedavisi fiyatları, genital siğil tedavisi fiyatları ve radyofrekans ile siğil tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için hastanemiz genel cerrahi servisi ile iletişime geçebilir, çok daha fazlası için whatsapp bilgi hattından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Siğil Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

Hemoroid – Siğil – Anal Fissür – Anal Fistül
Tüm Anorektal Hastalıklarınızı Başarıyla Tedavi Ediyoruz !
Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Ameliyatsız Genital Siğil Tedavisi

  Siğil virüsü genellikle cinsel yolla veya ortak alanların (wc, hamam, sauna vb.) kullanımı sonucunda vücuda yerleşen bir virüstür. Erkekte penis üzerine veya makat çevresine, kadında ise dış cinsel organlara, rahim ağzına veya makat çevresine yerleşen bir virüs türüdür. Halk arasında siğil olarak bilinen oluşum ise bu virüsün bir etkisidir. Bu virüs kuluçka dönemini geçirdikten sonra genital organlarda sivilce veya et benine benzeyen kabarıklıklarla ortaya çıkar. Bu kabarıklıklar kalıcı olabilmekle birlikte zamanla karnabahar görünümünde bir yapıya bürünebilirler.

  150’den fazla türü olan bu virüsün bazı türleri oldukça yayılımcı olabilmektedir. Bu da ihmal edildiğinde hastalar için çok büyük tehlikelere sebep olabilmesine neden olur. Bu yapılar agresif yapıda olursa rahim ağzına veya makat içerisine doğru ilerleyebilir ve bu çok büyük bir risk oluşturmaktadır. Bu ilerleme rahim ağzı kanseri veya makat kanserine evrilebilmektedir. Özellikle kadınlarda rahim ağzı kanserlerinin %95’den fazlası genital siğil kaynaklı olmaktadır.

  Genital Siğil anal veya genital bölgede kabarıklık, kaşıntı ve yanma, genital bölgede ufak lezyonlar, cinsel birliktelik sırasında kanama, küçük veya büyük karnabahar görünümünde yapılar şeklinde belirti verir.

  Genital Siğil hastalığı Ameliyatsız Lazer Tedavisi ile kolayca tedavi edilebilmektedir. Bu tedavi sayesinde hastalık 10 dakika içinde, hijyenik ameliyathane koşullarında, ağrı ve acı olmadan, dikiş ve kesi kullanılmadan yapılabilmektedir. Ameliyatsız Siğil Tedavisi sonucunda hasta normal yaşantısına aynı gün geri dönebilmektedir.

  Siğil tedavisinde kullandığımız bir diğer yöntem ise Radyofrekans yöntemidir. Radyofrekans Siğil Tedavisi yönteminde siğiller temiz cilde kadar radyofrekans ile temizlenmektedir. Birkaç dakika süren bu yöntem de ameliyatsızdır ve hem makat içindeki hem de dışındaki siğillerin tedavisinde kullanılabilmektedir. Kondilom bu yöntemle yakılarak ortadan kaldırılır. 

  Siğil tedavisinde kullandığımız yöntemlerden biri de Crioterapi olarak bilinen Dondurma Yöntemidir. Bu yöntemde -80 dereceye kadar düşük sıcaklığa sahip gaz siğile dokundurularak siğil yok edilir. Pratik ve kolay bir yöntem olarak görünse bu yöntem her siğilin tedavisinde kullanılamamaktadır. Siğil türüne ve yayılımına göre en doğru tedavi yöntemini hekiminiz yapacağı muayenenin ardından sizinle paylaşacaktır. 

  SİĞİL TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Siğil mikrobik bir rahatsızlıktır. Bir virüsün neden olduğu siğil rahatsızlığı, hem kişinin farklı bölgelerine hem de başka kişilere bulaşabilmektedir. Türlerine göre çok yayılımcı bir yapıya sahip olabilen bu hastalığın erken tedavisi çok önemlidir.

  • Siğil ile temas edilmesi
  • Siğil hastalığı olan kişi ile aynı eşyaları kullanmak
  • Genital bölgede yer alan siğiller için cinsel ilişki
  • Makat bölgesindeki siğiller için ters ilişki
  • Taharet muslukları
  • Banyo, sauna, havuz gibi hijyenik olmayan ortak kullanım alanları

  Siğil ciltteki bir kabarıklık gibi görünse de yapı olarak cilt yapısından farklıdır. Sigiller olduğu bölgede rahatsızlık ve nemlilik hissi verir. Bazı türleri hastaya kaşıntı, yanma veya kanama gibi rahatsızlıklar verebilir. Bu yakınmalar tedaviden hemen sonra ortadan tamamen kaybolur. Aşırı derecede kaşınan siğilleri hastalar dayanamayarak kaşır ve bunun üzerine durum daha da ağırlaşarak acı verici bir seviyeye gelir.

  Siğil kendiliğinden kanamaya neden olacak bir yapı değildir. Ancak kaşınan ve hastaya rahatsızlık veren siğiller kaşındıkça tahriş olur ve bu durum kanamaya sebebiyet verebilir.

  • Genital ve anal bölgede kaşıntı
  • Cilt üzerinde ufak gri renkte lezyonlar
  • Cinsel birliktelik sırasında kanama
  • Karnabahar görünümünde cilt üzerinde bulunan yapılar

  Genital siğiller oldukça yayılımcı olabilmektedirler. Bu nedenle ortaya çıkar çıkmaz tedavi edilmesi gerekir. Bu hastalık tedavi edilmezse hızla yayılabilir ve tedavi edilmesi çok daha zor aşamalara gelebilmektedir.

  • Lazer Yöntemi
  • Radyofrekans Yöntemi
  • Crioterapi (Dondurma Yöntemi)
  • Koter Yöntemi

  İSTANBUL ÖZEL KAŞ TIP MERKEZİ