Siğil, HPV virüsü ile insan vücudunda oluşan lezyonların genel adıdır. Ciltte görülen bu lezyonlar çeşitli bölgelerde çıkabilir. Dolayısıyla hastaların yaşamlarını rahatsız eden bir durum teşkil etmedikçe uzman doktora başvuru gerçekleşmemektedir. Ancak siğil tedavisi aksatılmamalıdır. Bu durum zaman zaman riskli olabilmektedir.

HPV virüsü topluca bulunulan alanlarda daha çok görülmektedir. Sauna, havuz, hamam, duş gibi ıslak ve nemli ortamlarda hızlıca yayılarak ortamı ele geçiren bir yapıya sahiptir. Bu bağlamda böyle ortamlarda bulunuyorsak bir takım önlemlerin alındığına, sürekli olarak ortamın sterilize edildiğine emin olmalıyız. Aksi takdirde virüsü kapabilir, siğil sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz.

Genel olarak parmak, el, kol, bacak ve genital bölgelerde çıkan siğiller, kimi zaman ayak tabanlarında da görülebilir. Dolayısıyla virüsü kaptıktan sonraki süreçte hangi bölgemizde çıkacağı belli değildir.

Siğil tedavisi fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Siğil tedavisi fiyatları belirlenirken, büyüklük, çıkan bölge ve tedavi gibi birçok kriter göz önünde bulundurulur. Bu kriterler içerisinde tedavi yöntemi en büyük kalemdir. Uzman doktorumuz ile yapacağınız görüşmelerde fiyat bilgisi net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Onun dışında verilen rakamlar ortalama olarak düşünülebilir. Doktorumuz bizim için en uygun yol ve yöntemi takip ederek, sağlığımıza kavuşmamız için gerekli adımları atmaktadır.

Kurumların kullandıkları malzemelerin kalitesi de fiyat politikasını doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla her sağlık kompleksinin kendi belirlediği standartlar da göz önünde bulundurulmaktadır.

Siğil tedavisi fiyatları ortalama ne kadar?

Siğil tedavisi için verilen fiyatlar kurumdan kuruma ve uygulanan tedavi yöntemine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Siğilin büyüklüğü ve şekli de bu konuda rol oynamaktadır. Kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız mutlaka kaliteli malzeme kullanan bir sağlık kuruluşundan bu konuda destek almalısınız.

Lazerle Siğil Tedavisi

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer ile siğil tedavisi de mümkün hale gelmektedir. Vücudumuzdaki damarlar siğili sürekli olarak beslediği için büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmaktadır. Lazer bu lezyonların sürekli olarak gelişmesine engel olacak bir yöntemdir.

Lazer ışığı siğile giden damarları ısıtarak bu noktada tahribata yol açar. Bu noktada beslenemeyen siğil zaman içerisinde kopar ve yok olur. Lazerle tedavi sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Dolayısıyla bu noktada kişilerin herhangi bir endişesi olmasına gerek yoktur. Lazer yöntemi hakkında bilgi almak için lazerle siğil tedavisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Kriyoterapi ile Siğil Tedavisi

Siğile sıvı azot enjekte edilir. Böylece siğil donmaya ve hayati organlarını kaybetmeye başlar. Çünkü sıvı azot soğuktur. Siğilin tekrarlama riski kriyoterapi yönteminde son derece düşüktür. Dolayısıyla hem kolay hem de hızlı bir şekilde uygulanabilir olması bu tedaviyi öne çıkarmaktadır. Kriyoterapi yöntemi hakkında bilgi almak için kriyoterapi ile siğil tedavisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Koterizasyon ile Siğil Tedavisi

Koterizasyon dediğimiz yöntemde ise yakarak siğil vücuttan ayrılır. Tamamen tahrip olan siğil bulunduğu yerden koparak ayrılır. Düşük akımlı elektrik verilerek bu tedavi yöntemi uygulanır. Koterizasyon yöntemi hakkında bilgi almak için kondilom koterizasyonu yazımızı okuyabilirsiniz.

Siğil hem estetik hem de sağlık yönünden kişileri tehlikeye atabilecek rahatsızlıklardandır. Özellikle genital siğiller aşırı bulaşıcı olmaları sebebiyle yaygın olarak görülmektedir. Siğil tedavisi hastanelerde ya da doktorların verdiği ilaçlarla evde yapılmaktadır.

Siğilleri tarif etmek gerekirse, bedenin herhangi bir noktasında ortaya çıkan sert deri döküntüleridir. Genel olarak HPV virüsünün etkisi ile ortaya çıkarlar. HPV ise, çoğunlukla fazla insanın bulunduğu yerlerden bedenimize geçer. Vücuda giriş yapan HPV hemen etkisini göstermez. Kişinin bağışıklığının düştüğü anda siğil döküntüsü olarak ortaya çıkar.

Siğil tedavisi için genel cerrahi veya kadın hastalıkları ve doğum uzmanına gitmemiz gerekiyor. Uzman hekim siğilin durumuna göre evde ya da hastanede tedavi uygular. Hastanede uygulanan tedaviler arasında kriyoterapi, elektrokoter, lazer tedavisi ve dondurma spreyi gibi çeşitli yöntemler denenir. Evde ise, doktorunuzun reçete ettiği kremler, bant tedavisi uygulanabilir.

Bazı siğil tedavisi yöntemleri hızlı sonuç verirken, kimisi ise zaman içerisinde sorunu çözüme kavuşturur. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi doktorunuzda alabilirsiniz.

İstanbul Siğil Tedavisi

İstanbul siğil tedavisi için gelişmiş olanaklara sahip bir kenttir. Özellikle hem yurt içinden hem de yurt dışından tedavi amacıyla birçok kişi kente gelmekte ve hizmet veren hastanelerde bu sorundan tamamen kurtulmaktadır.

İstanbul siğil tedavisi noktasında hizmet veren uzman hekimler muayene sonrasında gördükleri hastalar için bir tedavi planı oluştururlar ve buna göre hastalarını bilgilendirirler. İstanbul’da özel hastanelerde, devlet kurumlarında ya da özel kliniklerde siğil tedavisi olabilirsiniz.

Tedavi süreci siğilin boyutuna ve yerine göre değişiklik gösterir. Bazı siğiller tek seansta iyileştirilebilirken, kimi siğiller bulundukları yerden dolayı daha fazla tedaviye ihtiyaç duyarlar.

En İyi Siğil Tedavisi Yöntemi

Siğil tedavisinde birçok yöntem kullanılmaktadır. Bunların başında hastanede uygulananlar gelmektedir. Bu yöntemler genelde hızlı ve kesin sonuçlar verdiği için doktorlar tarafından önerilmektedir. Hastanede kullanılan yöntemler arasında:

Kriyoterapi (Sıvı Nitrojenle Dondurma): Siğillerin dondurularak yok edilmesi işlemidir.

Elektrokoter: Elektrik akımı kullanılarak siğillerin yakılması işlemidir.

Lazer Tedavisi: Lazer ışığı kullanılarak siğillerin yok edilmesi yöntemidir.

yer almaktadır. Bunun yanı sıra evde uygulanabilecek tedavilerde doktorunuzun reçete ettiği ilaçları kullanarak siğilin iyileşmesini bekleyebilirsiniz. Bu yöntemleri ise,

Duct Tape (Bant Tedavisi): Siğillerin üzerine bant uygulanması yöntemidir.

Topikal Tedaviler: Siğiller için eczanelerden temin edilebilen özel merhem, krem veya solüsyonlar kullanılır.

Elbette uzman doktor size hangi yöntemin uygun olacağını ve ne kadar sürede siğilin iyileşebileceğini belirtecektir.

Siğil Tedavisi Yapan Hastaneler

İstanbul’da siğil tedavisi yapan birçok hastane bulunmaktadır. Bu kurumlar arasında siğil tedavisi yapan özel hastaneler ve devlet hastaneleri bulunmaktadır. Dolayısıyla hangi hastaneden ve doktordan tedavi alacaksanız buna göre bir yol izlemeli ve randevu oluşturmalısınız. Özel hastanelerde randevu sonrasında uygulanacak tedaviye göre bir ücretlendirme ortaya çıkar. Devlet hastanelerinde ise genellikle sosyal güvenlik kısmında tedaviniz karşılanabilir.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Siğil Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

Hemoroid – Siğil – Anal Fissür – Anal Fistül
Tüm Anorektal Hastalıklarınızı Başarıyla Tedavi Ediyoruz !
Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Ameliyatsız Genital Siğil Tedavisi

  Siğil virüsü genellikle cinsel yolla veya ortak alanların (wc, hamam, sauna vb.) kullanımı sonucunda vücuda yerleşen bir virüstür. Erkekte penis üzerine veya makat çevresine, kadında ise dış cinsel organlara, rahim ağzına veya makat çevresine yerleşen bir virüs türüdür. Halk arasında siğil olarak bilinen oluşum ise bu virüsün bir etkisidir. Bu virüs kuluçka dönemini geçirdikten sonra genital organlarda sivilce veya et benine benzeyen kabarıklıklarla ortaya çıkar. Bu kabarıklıklar kalıcı olabilmekle birlikte zamanla karnabahar görünümünde bir yapıya bürünebilirler.

  150’den fazla türü olan bu virüsün bazı türleri oldukça yayılımcı olabilmektedir. Bu da ihmal edildiğinde hastalar için çok büyük tehlikelere sebep olabilmesine neden olur. Bu yapılar agresif yapıda olursa rahim ağzına veya makat içerisine doğru ilerleyebilir ve bu çok büyük bir risk oluşturmaktadır. Bu ilerleme rahim ağzı kanseri veya makat kanserine evrilebilmektedir. Özellikle kadınlarda rahim ağzı kanserlerinin %95’den fazlası genital siğil kaynaklı olmaktadır.

  Genital Siğil anal veya genital bölgede kabarıklık, kaşıntı ve yanma, genital bölgede ufak lezyonlar, cinsel birliktelik sırasında kanama, küçük veya büyük karnabahar görünümünde yapılar şeklinde belirti verir.

  Genital Siğil hastalığı Ameliyatsız Lazer Tedavisi ile kolayca tedavi edilebilmektedir. Bu tedavi sayesinde hastalık 10 dakika içinde, hijyenik ameliyathane koşullarında, ağrı ve acı olmadan, dikiş ve kesi kullanılmadan yapılabilmektedir. Ameliyatsız Siğil Tedavisi sonucunda hasta normal yaşantısına aynı gün geri dönebilmektedir.

  Siğil tedavisinde kullandığımız bir diğer yöntem ise Radyofrekans yöntemidir. Radyofrekans Siğil Tedavisi yönteminde siğiller temiz cilde kadar radyofrekans ile temizlenmektedir. Birkaç dakika süren bu yöntem de ameliyatsızdır ve hem makat içindeki hem de dışındaki siğillerin tedavisinde kullanılabilmektedir. Kondilom bu yöntemle yakılarak ortadan kaldırılır. 

  Siğil tedavisinde kullandığımız yöntemlerden biri de Crioterapi olarak bilinen Dondurma Yöntemidir. Bu yöntemde -80 dereceye kadar düşük sıcaklığa sahip gaz siğile dokundurularak siğil yok edilir. Pratik ve kolay bir yöntem olarak görünse bu yöntem her siğilin tedavisinde kullanılamamaktadır. Siğil türüne ve yayılımına göre en doğru tedavi yöntemini hekiminiz yapacağı muayenenin ardından sizinle paylaşacaktır. 

  SİĞİL TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Siğil mikrobik bir rahatsızlıktır. Bir virüsün neden olduğu siğil rahatsızlığı, hem kişinin farklı bölgelerine hem de başka kişilere bulaşabilmektedir. Türlerine göre çok yayılımcı bir yapıya sahip olabilen bu hastalığın erken tedavisi çok önemlidir.

  • Siğil ile temas edilmesi
  • Siğil hastalığı olan kişi ile aynı eşyaları kullanmak
  • Genital bölgede yer alan siğiller için cinsel ilişki
  • Makat bölgesindeki siğiller için ters ilişki
  • Taharet muslukları
  • Banyo, sauna, havuz gibi hijyenik olmayan ortak kullanım alanları

  Siğil ciltteki bir kabarıklık gibi görünse de yapı olarak cilt yapısından farklıdır. Sigiller olduğu bölgede rahatsızlık ve nemlilik hissi verir. Bazı türleri hastaya kaşıntı, yanma veya kanama gibi rahatsızlıklar verebilir. Bu yakınmalar tedaviden hemen sonra ortadan tamamen kaybolur. Aşırı derecede kaşınan siğilleri hastalar dayanamayarak kaşır ve bunun üzerine durum daha da ağırlaşarak acı verici bir seviyeye gelir.

  Siğil kendiliğinden kanamaya neden olacak bir yapı değildir. Ancak kaşınan ve hastaya rahatsızlık veren siğiller kaşındıkça tahriş olur ve bu durum kanamaya sebebiyet verebilir.

  • Genital ve anal bölgede kaşıntı
  • Cilt üzerinde ufak gri renkte lezyonlar
  • Cinsel birliktelik sırasında kanama
  • Karnabahar görünümünde cilt üzerinde bulunan yapılar

  Genital siğiller oldukça yayılımcı olabilmektedirler. Bu nedenle ortaya çıkar çıkmaz tedavi edilmesi gerekir. Bu hastalık tedavi edilmezse hızla yayılabilir ve tedavi edilmesi çok daha zor aşamalara gelebilmektedir.

  • Lazer Yöntemi
  • Radyofrekans Yöntemi
  • Crioterapi (Dondurma Yöntemi)
  • Koter Yöntemi

  İSTANBUL ÖZEL KAŞ TIP MERKEZİ