Anal apse tedavisi fiyatları ne kadar?

Makat apsesi olarak da anılan anal apse; makatta dışkıyı kolaylaştıran kanalların çeşitli sebeplerden dolayı tıkanması ile karakterize olan bir hastalıktır. Erkeklerde daha sık görülen, tedavi edilmediğinde ilerleyebilen bir rahatsızlıktır. Ortaya çıktığı an kişiye ciddi sıkıntılar verir ve makatta kızarıklık, şişlik ve ağrı yapabilmektedir. Anal apse, tedavi edilmeyip ilerlediği durumlarda fistül oluşturma olasılığı bulunmaktadır. Erken teşhis ve tedavi ile ortaya çıkacak durumların önüne geçilmektedir. Anal apse şikâyetlerinden muzdarip olan hastalar kendiliğinden geçmesi yönünde umut bağlarlar fakat anal apse kendiliğinden geçebilen bir rahatsızlık değildir. Anal apse tedavisi sadece cerrahi tedaviler ile tedavi edilir ve açılan kanallar lazer yöntemi ile de kapatılmaktadır. Anal apse tedavisi oluşan iltihaplı apsenin boşaltılmasını amaçlamaktadır. Her tedavi sonrası hastanın dikkat etmesi gerektiği durumlar olduğu gibi anal apse tedavisi sonrası da dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Hasta operasyon sonrası pansumanına, akıntı olduğunda yapması gerekenlere ve şişlik ve kızarıklık oluştuğunda yapması gerektiklerine son derece dikkat etmelidir. Anal apse tedavisi için tereddüt duyan hastalar bir o kadar da fiyat konusunda tereddüt edebilmektedirler. Anal apse tedavisi fiyatları için merak ettiklerinizi ve bilgi almak için hastanemiz genel cerrahi servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazımızda anal apse tedavisi fiyatlarının ne olduğu, anal apse ameliyatı fiyatlarının ne olduğu ve medikal tedavi fiyatlarının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Anal apse ameliyatı fiyatları ne kadar?

Anal apse, makat bölgesinde meydana gelen tıkanma olarak bilinen apselerdir. Anal apseler oluşan iltihaplı bölgenin boşaltılması ile tedavi edilebilen bir hastalık olup, tedavide geç kalınmaması gerekir. Anal apse şikayetleri yaşayan hastalar tedavi olmazsam bir şey olmaz, kendiliğinden geçer diye düşünmektedir. Aksine kendi kendine geçebilecek bir durum değildir, gün geçtikçe ilerler ve hastanın yaşamını ileri derecede olumsuz etkiler. Her hastalık anestezi riski taşıdığı gibi anal apse ameliyatı da risk taşıyabilir. Ameliyat hakkında tereddütleri olan hastaların operasyon fiyatları hakkında da tereddütleri olmaktadır. Anal apse ameliyatı hakkında tüm merak ettiklerinizi hastanemiz genel cerrahi servisinden giderebilirsiniz.

Medikal tedavi fiyatları ne kadar?

Anal apse sorunu yaşayan hastaların çoğu iyileşmeyi medikal tedavilerle, bitkisel tedavilerle ummaktadır. Aslında bu konudaki çoğu düşünce yanlıştır. Anal  apse cerrahi tedavilerle iltihaplı bölgenin drene edilmesi dışında başka şekillerde iyileşme gösterebilen bir rahatsızlık olmamıştır. Anal apse sorunu başta kendini çok belli etmez ve de hastalar tarafından anlaşılması pek mümkün olmamaktadır. Anal apsede medikal tedavi uygulanmadığı için fiyatlar konusunda da bilgi bulunmamaktadır.

Anal apse, rektum bölgesine yakın noktada görülen içi iltihap dolu keseciklere verilen isimdir. Anüs ve rektum arasında bulunan içi dolu haldedir. Anal bezlerin birçok sebepten dolayı boşalamaması içeride apse yapmasına neden olur. Bu da bir süre sonra kişilerin sağlık durumlarını bozar ve rahatsız olmalarına neden olur.

Makat salgı bezleri mukusu dışarı salgılayarak dışkıların zorlanmadan vücudu terk etmesini sağlar. Ancak mukus bakteri, yabancı cisim vb. birçok durumdan dolayı çıkış yapamazsa kanalda kaldıkça iltihaba dönüşür. Genellikle 30 ila 40 yaş aralığındaki kişilerde görülür. Ancak farklı yaş gruplarında da sık olmasa da görüldüğü olur. Ayrıca erkeklerde kadınlara göre daha sık görülen bir rahatsızlıktır.

Anal apse belirtileri nelerdir?

Diğer anal bölge rahatsızlıkları ile benzerlik taşıyan anal apse, genel olarak ağrı, kızarıklık ve şişlik gibi şikayetler ile doktora başvurulması ile ortaya çıkmaktadır. Ancak az da olsa ateş, halsizlik, titreme gibi nedenlerin altında anal apse rahatsızlığı yatabilir.  Bütün bunların yanı sıra ağrılı idrar da rahatsızlığın sebepleri arasında yer alabilir. Bu durumlar göz ardı edilir ve uzman hekime gidilmezse hastalık ilerler ve kişinin oturmasına engel olur.

Anal apse yerleşim yerine göre 4 başlıkta incelenir ve doktorlar buna göre tedavi uygularlar. Başlıklar şu şekilde sıralanabilir, perianal, intersfinkterik, iskiorektal ve supralevotor…

Anal apse tedavi yöntemleri nelerdir?

Anal apse uzman hekime yapılan başvuru ile tespit edilir. Hekim, hastanın öyküsünü dinler ve ardından muayene aşamasına geçer. Fiziki olarak yapılan muayene sonrasında doktorumuz hem apseyi hem de türünü tespit eder. Böylece tedavi aşaması öncesinde hasta bilgilendirilir.

Anal apse tedavisinde cerrahi yöntem kullanılır. Bunun dışında direkt medikal ilaç ile tedavi söz konusu değildir. Apse yapan bölgeye lokal anestezi uygulanır ve iltihap boşaltılır. Daha sonra apsenin boşaldığı alana müdahale edilir. Buranın dolması için yaklaşık bir aylık süre gereklidir. Eğer apse derinse lokal yerine genel anestezi yöntemi kullanılarak müdahale edilebilir.

Lazerle Anal Apse Tedavisi Fiyatları

Lazer ile anal apse bir diğer cerrahi yöntemdir. Apsesi boşaltılan kesecik lazer yardımı ile yakılır ve bir daha iltihap toplamaması için yok edilir. Lokal anestezi yöntemi ile uygulanır. Lazerle anal apse tedavisi fiyatı hastaneden hastaneye göre değişim göstermektedir. Bu durumda kurumu arayarak sağlıklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İstanbul Anal Apse Tedavisi

İstanbul anal apse tedavisi konusunda gelişmiş sağlık kurumlarına sahiptir. Bu bakımdan hem ülkemizden hem de yurt dışından birçok hasta İstanbul’daki kurumlardan anal apse tedavisi desteği sağlamaktadır.

Anal Apse Tedavisi Yapan Hastaneler

Anal apse tedavisi yapan hastaneler, gelişmiş sağlık kurumlarıdır. Özellikle lazerli operasyonları bu tür kuruluşlar yapmaktadır. Bu açıdan bakıldığında anal apse tedavisi için kendinize en uygun noktayı seçin ve tedavinizi geciktirmeden olun.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Anal Apse Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

Hemoroid – Siğil – Anal Fissür – Anal Fistül
Tüm Anorektal Hastalıklarınızı Başarıyla Tedavi Ediyoruz !
Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  ANAL APSE TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  • Makat çevresinde kızarıklık
  • Makat etrafında şişlik ve şiddetli ağrı
  • Makatta yanma
  • Makat çevresinde kaşıntı
  • İç çamaşırını kirleten kötü kokulu iltihabi akıntı
  • Üşüme – titreme
  • Ateş
  • Kalın bağırsağın iltihabi hastalıkları
  • Kronik diare – ishal
  • Crohn hastalığı
  • Makat bölgesi kanserleri
  • Bazı kan hastalıkları
  • Şişmanlık
  • Şeker hastalığı
  • Tüberküloz
  • Yabancı cisimler
  • Zayıf bağışıklık
  • Yaralanma
  • Makat bölgesi ameliyatları

  Genellikle doktor muayenesinde teşhis konulabilir. Ancak apsenin derinliği, çevre makat kaslarına olan etkisi vb. şeyleri görmek için MR veya ultrasonografiden yararlanılabilir.

  Operasyon süresinde doktorun tercihine göre lokal ve genel anestezi kullanılabilmektedir. Bu nedenle hasta işlem sırasında ağrı duymaz.

  İşlem yaklaşık olarak 10-15 dakika sürmektedir.

  Makat kaslarını etkileyecek herhangi bir kesi veya dikiş uygulaması yapılmadığı için dışkı ve gaz tutmadan sorun yaşanmaz.

  Kurumumuzda hemoroid tedavisi haricinde, anal fistül, anal fissür, makat çatlağı, siğil vb. tüm makat hastalıkları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu hastalıkların belirtileri benzerlik gösterdiğinden zaman zaman birbirlerine karıştırılabilir. Hastalığınızın tam olarak ne olduğunu ve en uygun tedavi yöntemini öğrenmek için bizi arayarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

  Merkezimizden Fotoğraflar