Ülkemizde sıklıkla rastlanan bir hastalık olan hemoroid, makat bölgesindeki damarların genişlemesi ve sarkması sonucu meme oluşumuyla dışkılama sırasında ağrı, kaşıntı ve yanma ile kendini göstermektedir. Çoğu kişide görülmesinden dolayı yaygın bir hastalık olan hemoroid konusunda en çok merak edilenler hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımızda hemoroid kendiliğinden geçer mi, hemoroid bulaşıcı mı sorularına cevaplar vereceğiz. Hemoroidin ne olduğu hakkında bilgi almak için hemoroid nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Hemoroid hakkında en çok merak edilenler nelerdir?

Kadınlar ve erkeklerde sıklıkla görülen hemoroid hastalığı hakkında bilgi edinmek isteyen kişilerin hemoroid hakkında merak ettiklerini yanlış kaynaktan öğrenmemeleri için hemoroid hakkında merak edilen bazı konular hakkında bilgiler vereceğiz. Hemoroid tedavisi için internette arama yapıldığında hastalığın tedavisi için etkili olmayan bazı yanlış bilgiler karşımıza çıkmaktadır. Hemoroid tedavisinin genel cerrahi doktorları tarafından hastane ortamında tedavi edilmesi gereklidir. Doktor gözetimi olmadan hemoroid tedavisi için yanlış kaynaklardan edinilen bilgiler ile hastalığa çare aramak iyileşmenin aksine hemoroidin derecesini artırabilmektedir.

Hemoroid kendiliğinden geçer mi?

Hemoroid anal bölgedeki damarlarda ortaya çıkan fonksiyon bozuklukları ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Tedavisi hastanede uzman hekimler tarafından gerçekleştiğinde yüksek başarı oranları yakalanmaktadır. Hemoroidin kendiliğinden iyileşmesi söz konusu değildir. Hemoroid belirtileri görüldüğünde hemoroid ameliyatı yapan hastaneler araştırılarak bir sağlık kuruluşuna başvurmak gerekmektedir. Beklemek veya yanlış yöntemler uygulamak hastalığın derecesini yükseltmektedir.

Hemoroid bulaşıcı mı?

Hemoroidin bulaşıcılığı konusu hastalar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Hemoroid anorektal bir hastalıktır. Anorektal hastalıkların kişiden kişiye bulaşması mümkün değildir. Hastalık bulaşma yolu ile değil, dengesiz beslenme, hareketsizlik ve dışkılama sonrası yanlış yapılan temizlik gibi durumlar ile ortaya çıkar.

Hemoroid tedavi yöntemleri nelerdir?

Hemoroid tedavisi günümüzde uzman cerrahlar tarafından yapıldığında yüksek başarı oranına sahiptir. Hemoroid tedavisi genel olarak oluşan hemoroid memesinin kurutulması yöntemine dayanır. Skloterapi, band ligasyon, infrared koagülasyon ve lazerle hemoroid tedavisi gibi hemoroid tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Hemoroid tedavisinin nasıl yapıldığı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için hemoroid tedavisi nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde uzman doktorlar ile hijyenik hastane ortamında hemoroid tedavisi imkanı sunmaktayız. Hastanemizde hemoroid tedavisi için cerrahi yöntemlerin yanında ameliyatsız lazerle tedavi imkânları da sunulmaktadır. Lazerle hemoroid tedavileri ile hasta ağrı duymadan kısa operasyon ve iyileşme süreleri ile normal hayatına dönebilmektedir. Hemoroid, hemoroid tedavisi ve hemoroid ameliyatı fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz genel cerrahi servisinde bulabilirsiniz. Hemoroid hakkında sorularınız için telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

  HEMOROİD TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Operasyon ağrısızdır. Hasta operasyon sırasında ve sonrasında ağrı duymaz.

  Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı ameliyat esnasında narkoz uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak hastanın konforu açısından spinal anestezi veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 10-15 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir.

  Lazerle yapılan hemoroid tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  Gebelik, bebek nedeni ile karın içi basıncını arttıran bir faktördür. Karın içi basıncın artması hormonal değişiklikler ile birleşince gebelik esnasında hemoroid sorununu ortaya çıkarabilmektedir.

  Gebelik esnasında çok gerek kalmadıkça cerrahi müdahaleden kaçınılmaktadır. Ancak diğer tedavi şekilleri gebelik esnasında anne adayının daha iyi hissetmesini sağlamak için kullanılabilir. Hamilelikten sonra ise basurun derecesine göre geç kalınmadan normal tedavi planlaması yapılmalıdır.

  Basur tedavisinde kulaktan dolma bilgilerle, tavsiye üzerine ilaç kullanmak çok tehlikeli olabilmektedir. Yanlış uygulamalar basurun evre atlamasına ve tedavisinin daha da zorlaşmasına neden olabilir. Kısa süreliğini acıyı hafifletmek için bazı yöntemler kullanılsa da hemoroidin  kendiliğinden iyileşmesinin bir yolu yoktur. Basur oluşumunun ardından vakit kaybetmeden bir hekime başvurulmalı ve en doğru tedavi yöntemi hekim kontrolünde planlanmalıdır.

  Kurumumuzda hemoroid tedavisi haricinde, anal fistül, anal fissür, makat çatlağı, siğil vb. tüm makat hastalıkları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu hastalıkların belirtileri benzerlik gösterdiğinden zaman zaman birbirlerine karıştırılabilir. Hastalığınızın tam olarak ne olduğunu ve en uygun tedavi yöntemini öğrenmek için bizi arayarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz.