Hemoroid makat bölgesinde fonksiyonunu kaybederek şişen damarların oluşturduğu, hastaların yaşam kalitesini oldukça düşüren ağrılı ve kanamalı bir hastalıktır. Günümüz beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam tarzı nedeniyle ülkemizde oldukça yaygın bir hastalık olan hemoroid hastalığının etkilerinden yakınan kişiler hastalığın ağrısını ve şiddetini azaltacak, hemoroide iyi gelen şeyleri araştırıyorlar. Bu yazımızda hemoroid nasıl geçer, hemoroide ne iyi gelir sorularına cevaplar verecek hemoroid tedavisi hakkında bilgiler vereceğiz. Hemoroid hastalığının ne olduğu ve hemoroid belirtileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için hemoroid nedir belirtileri nelerdir yazımızı okuyabilirsiniz.

Hemoroid nasıl geçer?

Diğer anorektal hastalıklarda olduğu gibi hemoroid hastalığı belirtileri oluştuğunda kişiler doktor muayenesinden ve tedaviden kaçınabilmektedir. Hemoroid tedavisinden kaçınan kişilerin genel soruları ve araştırmalarına bakıldığında hemoroid nasıl geçer, hemoroid bitkisel tedavisi, ameliyatsız hemoroid tedavisi gibi doktor tavsiyesi, muayenesi gibi medikal tedaviler yerine hastalığı kendi başlarına tehlikeli olabilecek yollarla hemoroide çare aradıkları görülmektedir. Son yıllarda toplumumuzda hemoroid hastalığı ve tedavisinin utanılacak şeyler olmadığı bilinci oluşsa da hastalar tedaviden çekinebilmektedir. Günümüzün modern tıbbi imkânları ile kısa süre hastanede kalınarak lazerle hemoroid tedavisi olmak mümkün hale gelmiştir. Lazerle hemoroid tedavisi ile ağrı duymadan yapılan operasyonlar sonrasında, kısa ve kaliteli bir iyileşme süreci ile hastalar normal hayatlarına dönebilmektedir. Hemoroid ameliyatı iyileşme süreci hakkında ayrıntılı bilgi almak için hemoroid iyileşme süreci yazımızı okuyabilirsiniz. Hemoroid nasıl geçer araştırması yapan kişilerin kaynağı herhangi bir hekimin görüşlerine dayanmayan yanlış bilgiler ile tedavi olmak bir yana hastalığın derecesinin artması mümkündür.

Hemoroide ne iyi gelir?

Hemoroid belirtileri görüldüğünde bir sağlık kuruluşuna başvurulmalı, yapılacak operasyonun başarısı için alanında uzman hekim kadrosuna sahip hemoroid ameliyatı yapan hastaneler tercih edilmelidir. Hemoroid hastalığının şiddeti ve ağrısına kısa süreli çözüm için hekimlerin önerdiği yapabileceğiniz şeyler bulunmaktadır. Hemoroid ameliyatı öncesi geçici çözümler olarak yararlanabileceğiniz bu yollar hemoroidin tedavisi değildir. Hekimler tarafından tavsiye edilen geçici çözümlerden ilki ideal miktarda sıvı alınması, lifli gıdalar alınması bu yolla yumuşak dışkılama ve hemoroidin rahatlatılmasıdır. Ilık suya oturma banyoları hemoroidin ağrısını hafifletmesi için tavsiye edilen bir diğer yoldur. Anorektal hastalıkların belirtileri kişiler tarafından sıklıkla birbiri ile karıştırılmaktadır. Hastalığınızın kesin tanısı için bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Anal bölgede oluşabilecek hemoroid, anal fissür gibi rahatsızlıklar enfeksiyon riski barındıran, geciktirmeden tedavisi yapılması gereken hastalıklardır.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman hekimler ve cerrahi kadromuz ile hemoroid tedavisi imkânı sunmaktayız. Hemoroid, hemoroid tedavisi ve hemoroid tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz genel cerrahi servisinde bulabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

  HEMOROİD TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Operasyon ağrısızdır. Hasta operasyon sırasında ve sonrasında ağrı duymaz.

  Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı ameliyat esnasında narkoz uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak hastanın konforu açısından spinal anestezi veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 10-15 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir.

  Lazerle yapılan hemoroid tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  Gebelik, bebek nedeni ile karın içi basıncını arttıran bir faktördür. Karın içi basıncın artması hormonal değişiklikler ile birleşince gebelik esnasında hemoroid sorununu ortaya çıkarabilmektedir.

  Gebelik esnasında çok gerek kalmadıkça cerrahi müdahaleden kaçınılmaktadır. Ancak diğer tedavi şekilleri gebelik esnasında anne adayının daha iyi hissetmesini sağlamak için kullanılabilir. Hamilelikten sonra ise basurun derecesine göre geç kalınmadan normal tedavi planlaması yapılmalıdır.

  Basur tedavisinde kulaktan dolma bilgilerle, tavsiye üzerine ilaç kullanmak çok tehlikeli olabilmektedir. Yanlış uygulamalar basurun evre atlamasına ve tedavisinin daha da zorlaşmasına neden olabilir. Kısa süreliğini acıyı hafifletmek için bazı yöntemler kullanılsa da hemoroidin  kendiliğinden iyileşmesinin bir yolu yoktur. Basur oluşumunun ardından vakit kaybetmeden bir hekime başvurulmalı ve en doğru tedavi yöntemi hekim kontrolünde planlanmalıdır.

  Kurumumuzda hemoroid tedavisi haricinde, anal fistül, anal fissür, makat çatlağı, siğil vb. tüm makat hastalıkları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu hastalıkların belirtileri benzerlik gösterdiğinden zaman zaman birbirlerine karıştırılabilir. Hastalığınızın tam olarak ne olduğunu ve en uygun tedavi yöntemini öğrenmek için bizi arayarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz.