Kıl dönmesi tedavisi fiyatları ne kadar?

Kıl dönmesi tedavisi fiyatları ne kadar?

Tıpta sıkça geçen adı pilonidal sinüs olan kıl dönmesi; vücuttan dökülen kılların kuyruk sokumundan girerek orada kendine yer edinmesi ile karakterize bir cilt hastalığıdır. Sadece kuyruk sokumunda kendini göstermemekle birlikte göbek deliği, koltuk altı ve kasık bölgesinde de ortaya çıkabilmektedir. Kadınlara nazaran erkeklerde daha sık meydana gelmektedir. Sert kıl yapısına sahip olmak ve sürekli oturur pozisyonda kalmak kıl dönmesi sorununa davetiye çıkartan sebeplerdendir. Kıl dönmesi sorunu ortaya çıktığı ilk an hastalar tarafından anlaşılması zor bir durumdur. Çoğu hastalıkta olduğu gibi ilk başlarda yavaş seyretmekte fakat önüne geçilmediği takdirde ilerleyebilen bir hastalıktır. Kendini belli etmeye başladığında hastaya ciddi sıkıntılar verebilmektedir. Erken teşhis ve tedavi ile kıl dönmesi sorunu ortadan kalkmaktadır. Aksi takdirde tedavi olunmadığı zaman hastalığın seyri ilerlemekte ve tedavi sürecini zorlaştırmaktadır. Kıl dönmesi sorununun önüne geçilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Hasta duş sırasında kuyruk sokumunu sert bir lifle ovarsa, iç çamaşırlarını düzenli olarak değiştirirse ve kuyruk sokumunu nemli ve ıslak bırakmazsa kıl dönmesi sorununu yaşamak zorunda kalmayacaktır. Günümüz gelişen tıp teknoloji ile kıl dönmesi adına geliştirilen yöntemler bulunmaktadır. Cerrahi ve lazer yöntemi olmak üzere uygulanabilir olan iki yöntem vardır. Hastalara, lazer tedavisi cerrahi tedaviden daha çok avantaj sağlamaktadır. Gelişen hastalıkların çoğunda lazer tedavisi uygulandığında kısa sürede iyileşme gösterdiği gibi kıl dönmesi tedavisinde kullanıldığında da kısa sürede iyileşme sağlamaktadır. Kıl dönmesi şikâyetlerini yaşayan kişiler, yöntemler hakkında merak sahibi olduğu kadar tedavi fiyatları hakkında da merak sahibidirler. Kıl dönmesi tedavisi fiyatları için detaylı bilgiyi hastanemiz genel cerrahi bölümüne ulaşarak alabilirsiniz.

Bu yazımızda kıl dönmesi tedavisi fiyatları ne kadar, lazerle kıl dönmesi tedavisi fiyatları ne kadar ve kıl dönmesi ameliyatı fiyatları ne kadar sorularına ayrıntılı cevaplar vereceğiz.

Lazerle kıl dönmesi tedavisi fiyatları ne kadar?

Günümüzde sıkça uygulanan yöntemler arasında lazer ile kıl dönmesi tedavisi oluşan kıl keseciklerinin çıkarılmasını amaçlamaktadır. Herhangi bir kesi yapılmadığı için hastalara kısa sürede iyileşme olanağı sunmaktadır. Tedavi sonrası kısa süre içinde günlük yaşamlarına dönmekte ve oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedirler. Lazerle kıl dönmesi tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgiyi hastanemiz genel cerrahi servisini arayarak alabilirsiniz.

Kıl dönmesi ameliyatı fiyatları ne kadar?

Az önce de belirttiğim gibi kıl dönmesi cerrahi ve lazer yöntemi olarak iki şekilde tedavi edilmektedir. Cerrahi tedavi ilerlemiş olan kıl dönmesi sorunlarında uygulanan bir yöntemdir. Hastaya kesi yapılarak uygulanan bir operasyon olduğu için hastaların iyileşme süreci zaman almaktadır. Hastalar ameliyat sonrası kendinde bazı konulara dikkat etmelidirler. Operasyon sonrası hastalar düzenli olarak pansumanlarını yaptırmalı, tuvalet ihtiyaçlarını mümkün olduğunca oturmadan gidermeli ve doktorun önerdiği reçete ve programa dikkat ederek uymalıdırlar. Kıl dönmesi ameliyatı fiyatları hastalığın seyrine ve operasyonun yapılacağı kliniğe göre değişkenlik göstermektedir. Kıl dönmesi ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için hastanemiz genel cerrahi servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

Tüm Anorektal Hastalıklarınızı Başarıyla Tedavi Ediyoruz !
Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs)

  Kıl dönmesi hastalığı, vücudumuzdan dökülen kılların kuyruk sokumu bölgesinden deri altına girmesi ve burada sıvı veya irinle dolarak apse oluşturması sonucu ortaya çıkmaktadır. Şiddetli ağrıya, akıntıya ve kötü kokuya sebep olabilir. Kıl dönmesi (pilonidal sinüs) hastalığının belirtileri bazen ortaya çıkıp sonra kaybolduğunda, hastalar bu hastalığın tedavisini erteleyebilmektedir. Ancak kıl dönmesi hastalığı ertelendikçe ilerleyebilen ve ilerledikçe tedavisi zorlaşan bir hastalıktır. Dolayısıyla teşhis konulduktan sonra ertelemeden tedaviye geçilmesi önemlidir.

  Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi

  Tedavi genel anestezi altında veya spinal anestezi kullanılarak yapılabilir. Pilonidal sinüs tedavisinde, çok çeşitli tedavi yöntemleri olmakta birlikte uygun hastalarda lazer yöntemi uygulanmakta ve tercih edilmektedir. Lazer tedavisinin en büyük avantajı sağlıklı dokunun zarar görmemesidir. Lazer yönteminde iki adet kanal açılarak hastalığın bulunduğu bölgeye lazer ışınları gönderilir ve kıl dönmesinin bulunduğu doku içeride yok edilir. Bu yöntemle yapılan operasyonlarda onlarca dikişe ve uzun iyileşme süreçlerine ihtiyaç duyulmamaktadır. Lazerle kıl dönmesi tedavisinin bir diğer avantajı ise nüks oranının diğer yöntemlere göre çok daha düşük olmasıdır. Tedavi 10-15 dakika sürer.

  KIL DÖNMESİ TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Kıl dönmesi hastalığı genellikle saç dökülmesi yaşayan kişilerde ortaya çıkabilir. Dökülen saçlar veya vücut kılları kuyruk sokumu bölgesine düşerek bu bölgede deri altına yerleşir. Bunun yanında kıl dönmesi oluşumunu kolaylaştıran diğer nedenler kilo, uzun süre oturmak, hareketsizlik, sıkı kıl yapısı ve genetik yatkınlıktır.

  Bu hastalık en çok 17-35 yaş arası erkeklerde görülür. Kadınlarda görülme oranı çok düşüktür.

  • Kılın deri altına girdiği noktada çöküntü ve ardından apse oluşumu
  • Apsenin sürekli büyümesi
  • Makat bölgesinde akıntı
  • Şiddetli ağrı
  • Çamaşıra bulaşan kan ve irin
  • Rahatsızlık hissi

  Pilonidal sinüs en çok kuyruk sokumu bölgesinde meydana gelir. Ortaya çıkabileceği diğer bölgeler ise ;

  • Göbek,
  • Koltuk altı
  • Parmak araları
  • Boyun
  • Yüz
  • Bacaklar
  • Kasık bölgesi
  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar

  2021-02-06T15:48:11+03:00

  Bilgi Paylaştıkça Çoğalır...

  Go to Top