Lazerle kıl dönmesi tedavisi nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Ana Sayfa/Bizden Haberler/Genel Cerrahi/Lazerle kıl dönmesi tedavisi nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Lazerle kıl dönmesi tedavisi nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Lazerle kıl dönmesi tedavisi nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Kıl dönmesi; genellikle erkeklerde daha sık rastlanılan, saç ve ciltten dökülen kılların cilt altında kendine yer edindiği bir hastalıktır. Enseden veya sırt bölgesinden dökülen kıllar kuyruk sokumunda toplanarak birikebilmektedir. Kıl dönmesi sadece kuyruk sokumunda ortaya çıkmamakta, göbek deliği, kasık bölgesi ve koltuk altında da oluşabilmektedir. Kıl dönmesi kadınlara göre erkeklerde daha sık görülmekte ve çoğunlukla genç yaşlarda ortaya çıkmaktadır. Kıl dönmesi beraberinde bazı riskleri de taşımaktadır. Sert saçlara sahip olmak, hareketsiz bir yaşam sürmek, uzun süre oturulacak bir işte çalışıyor olmak ve aşırı kıllı bir vücuda sahip olmak kıl dönmesi için risk oluşturmaktadır. Tedavi edilmediğinde kişinin yaşam kalitesini düşürmekte ve kanser riskini de taşımaktadır. Kıl dönmesinin ne olduğu ve belirtileri hakkında bilgi almak için kıl dönmesi nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda lazerle kıl dönmesi tedavisi, lazerle kıl dönmesi tedavisi avantajları ve lazerle kıl dönmesi tedavisi fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz.

Lazerle kıl dönmesi tedavisi nasıl yapılır?

Lazerle ameliyatsız, acısız, ağrısız kıl dönmesi tedavisi yapılmakta, hastalar günlük yaşamlarına kısa sürede dönmektedir. Lokal anestezi yardımıyla kuyruk sokumunda oluşan kıl kesecikleri lazer ışınları ile alınmaktadır. Cerrahi tedavide olduğu gibi kesi yapılmamakta ve acı hissedilmemektedir. Bu tedavide amaç, kıl dönmesi oluşan bölgedeki kıl keseceklerinin alınmasıdır. Lazerle kıl dönmesi tedavisi cerrahi tedaviye göre çok daha avantajlı olup, hastaya kısa sürede iyileşme sağlamaktadır. Kıl dönmesi sorunu yaşayan hastalar her yönü ile cerrahi tedaviden daha avantajlı olduğu için lazerle tedaviyi tercih etmektedirler.

Lazerle kıl dönmesi tedavisi avantajları nelerdir?

Lazerle kıl dönmesi tedavisinin klasik ameliyat ile yapılan kıl dönmesi tedavisine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Hasta kısa sürede günlük yaşantısına dönebilmektedir.
 • Acısız, ağrısız ve kesi olmaksızın tedavi sağlanmaktadır.
 • Tedavi süresi kısa sürmekte ve hasta başarılı sonuçlar almaktadır.
 • Tedavi lokal anestezi verilerek yapılmaktadır.

Lazerle kıl dönmesi tedavisi fiyatları ne kadar?

Lazerle kıl dönmesi tedavisi fiyatları tedavi uygulanan hastaneye ve hastalığın durumuna göre farklılık göstermektedir. Kıl dönmesi tedavisinin nasıl olduğu hakkında merak sahibi olan kişiler aynı zamanda kıl dönmesi tedavisi fiyatları hakkında da merak sahibidirler, internet üzerinden kıl dönmesi tedavisi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapmaktadırlar. Lazerle kıl dönmesi tedavisi fiyatları hastalığın evresine ve tedavi yapılan yere göre belirlenmektedir.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde alanında uzman doktorlar ile hijyenik hastane şartlarında lazerle kıl dönmesi tedavisi imkanı sunmaktayız. Lazerle kıl dönmesi tedavisi, kıl dönmesi tedavi yöntemleri ve kıl dönmesi tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz genel cerrahi servisinde bulabilirsiniz. Kıl dönmesi hakkında diğer merak ettiğiniz konuları telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

Tüm Anorektal Hastalıklarınızı Başarıyla Tedavi Ediyoruz !
Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs)

  Kıl dönmesi hastalığı, vücudumuzdan dökülen kılların kuyruk sokumu bölgesinden deri altına girmesi ve burada sıvı veya irinle dolarak apse oluşturması sonucu ortaya çıkmaktadır. Şiddetli ağrıya, akıntıya ve kötü kokuya sebep olabilir. Kıl dönmesi (pilonidal sinüs) hastalığının belirtileri bazen ortaya çıkıp sonra kaybolduğunda, hastalar bu hastalığın tedavisini erteleyebilmektedir. Ancak kıl dönmesi hastalığı ertelendikçe ilerleyebilen ve ilerledikçe tedavisi zorlaşan bir hastalıktır. Dolayısıyla teşhis konulduktan sonra ertelemeden tedaviye geçilmesi önemlidir.

  Lazerle Kıl Dönmesi Tedavisi

  Tedavi genel anestezi altında veya spinal anestezi kullanılarak yapılabilir. Pilonidal sinüs tedavisinde, çok çeşitli tedavi yöntemleri olmakta birlikte uygun hastalarda lazer yöntemi uygulanmakta ve tercih edilmektedir. Lazer tedavisinin en büyük avantajı sağlıklı dokunun zarar görmemesidir. Lazer yönteminde iki adet kanal açılarak hastalığın bulunduğu bölgeye lazer ışınları gönderilir ve kıl dönmesinin bulunduğu doku içeride yok edilir. Bu yöntemle yapılan operasyonlarda onlarca dikişe ve uzun iyileşme süreçlerine ihtiyaç duyulmamaktadır. Lazerle kıl dönmesi tedavisinin bir diğer avantajı ise nüks oranının diğer yöntemlere göre çok daha düşük olmasıdır. Tedavi 10-15 dakika sürer.

  KIL DÖNMESİ TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Kıl dönmesi hastalığı genellikle saç dökülmesi yaşayan kişilerde ortaya çıkabilir. Dökülen saçlar veya vücut kılları kuyruk sokumu bölgesine düşerek bu bölgede deri altına yerleşir. Bunun yanında kıl dönmesi oluşumunu kolaylaştıran diğer nedenler kilo, uzun süre oturmak, hareketsizlik, sıkı kıl yapısı ve genetik yatkınlıktır.

  Bu hastalık en çok 17-35 yaş arası erkeklerde görülür. Kadınlarda görülme oranı çok düşüktür.

  • Kılın deri altına girdiği noktada çöküntü ve ardından apse oluşumu
  • Apsenin sürekli büyümesi
  • Makat bölgesinde akıntı
  • Şiddetli ağrı
  • Çamaşıra bulaşan kan ve irin
  • Rahatsızlık hissi

  Pilonidal sinüs en çok kuyruk sokumu bölgesinde meydana gelir. Ortaya çıkabileceği diğer bölgeler ise ;

  • Göbek,
  • Koltuk altı
  • Parmak araları
  • Boyun
  • Yüz
  • Bacaklar
  • Kasık bölgesi
  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Merkezimizden Fotoğraflar

  2020-12-10T14:10:04+03:00
  Go to Top