SAÇ EKİMİ KONUSUNDA BENİ ARAYIN

Saç Ekimi Konusunda Yenilikçi Yaklaşımlar

FUE işlemi sonrasında kafa derisinde yara izi kalır mı?
FUE tekniğinin avantajlarından biri de, saç ekimi sonrasında greft alınan veya ekilen bölgede hiç bir şekilde yara izi kalmamasıdır. Ancak profesyonel olmayan ellerde yapılan ekimlerde, alınan greftlerin boyutları ve yoğunluğu ayarlanamazsa saç derisinde izler kalmasına neden olunabilir.

Saç ekimi sırasında acı hissedilir mi?
Bu işlem sırasında lokal anestezi kullanılarak saç derisi uyuşturulur. Dolayısıyla greft alımı ve ekimi sırasında hasta hiçbir sızı hissetmemektedir. Ekim esnasında hasta isterse akıllı telefonuyla zaman geçirebilir, kitap veya dergi okuyabilir.

FUE tekniğiyle yapılan operasyonlarda kaç kök nakledilebilir?
Bu teknikle yapılan saç ekiminde kişinin ense bölgesindeki saçların kapasitesiyle doğru orantılıdır. Ensedeki saç yoğunluğuna göre bir gün içerisinde 6000 grefte kadar saç nakli gerçekleştirilebilir.

SAÇ EKİMİ

FUE (Follicular Unit Extraction) dünyada ve Türkiye’de saç ekimi işleminde yaygın olarak kullanılan tekniğin adıdır. FUE tekniği adını ekim işleminde kullanılan mikromotor veya diğer greft alma tekniğinden almıştır.

Erkeklerde, tepe ve alındaki saç kökleri testesteron hormonuna duyarlı olduğu için çabuk dökülürler. Ancak ense bölgesindeki saç kökleri, bu hormona duyarlı olmadığından dökülmez. Yani bu saçlar güçlüdür. Ense bölgesindeki bu saç köklerinin ihtiyaç duyulan kelleşmiş bölgeye taşınması ile işlem yapılır.

Hastalar saç ekimi konusunda araştırma yapmaya başladıklarında akıllarına gelen ilk soru kendilerine kaç adet saç kökü ekileceğidir. Bu noktada greft terimiyle karşılaşırlar. Greft, saç ekiminde kullanılan yapının adıdır. Bu yapıda saç kökleri ve bir miktar deri bulunmaktadır. Tek bir greft içinde iki – üç hatta dört saç kökü barındırabilir. Bu alınan greftin boyutuyla orantılıdır. Ancak saç alınan ve ekilen bölgede iz kalmaması için alınan greftin boyu çok önemlidir. Bu nedenle saç ekimi işlemi her hastanın saç yapısına özel olarak uzman ellerde yapılmalıdır.

FUE olarak adlandırılan teknikte, dökülmeye dayanıklı bölgeden mikromotorlar yardımıyla alınan greftler, ihtiyaç duyulan bölgeye ekilmektedir. FUE tekniği hem acısız bir işlem olması, hem de elde edilen başarılı sonuçlar nedeniyle günümüzde en sık kullanılan saç ekim yöntemlerinden birisidir.

Saç ekiminde
NEDEN UZM. DR. SERVET TERZİLER?
Servet Terziler olarak bütünleyici doktor yaklaşımını benimseyerek hastalarımı 360 derece değerlendiririm. Kişi ile yaptığım birebir muayene sonrası kişiye özel ihtiyaç analizi yaparken; beden, zihin ve ruh sağlığı bütünlüğü içinde, hasta beklentisini hastanın kendi hikayesini dinleyerek değerlendirir, tedavi sürecinde en doğru seçimi hasta ile birlikte yaparım.
0YILLIK
TECRÜBE